یکی از اعضای خارجی کمیته سیاست BoE به حاکمیت و مقررات DeFi نگاه می‌کند و اقداماتی را که صنعت باید قبل از اینکه بلاک چین قانون‌گذاری شده کسب‌وکار را ببلعد برد، فهرست می‌کند.

بحث سیاست BoE: DeFi بهتر است قبل از اینکه خیلی دیر شود، حکمرانی خوب را اجرا کند


کارولین ویلکینز، عضو خارجی کمیته سیاست مالی بانک انگلستان، در سخنرانی در 19 اکتبر گفت که نبود مقررات و حکمرانی خوب در بخش کریپتو بیش از آنکه مانعی برای کسب‌وکارها باشد و عدم حمایت از کاربران، یک تهدید وجودی است. او گفت که امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) مکان خوبی برای شروع به نظم بخشیدن به امور است.

ویلکینز که در مرکز فناوری‌های بلاک چین دانشگاه کالج لندن صحبت می‌کرد، گفت که رایج‌ترین شکایات در مورد کلاهبرداری که به مرجع رفتار مالی، تنظیم کننده مالی بریتانیا می رسد، در مورد ارز دیجیتال است. علاوه بر این ریسک مالی، سرمایه گذاران نگران ریسک شهرت نیز هستند که به گفته ویلکینز، به وفور در DeFi وجود دارد.

ویلکینز تمرکز قدرت را در «نهنگ‌ها» در DeFi به عنوان منبع خطر می‌دانست. او مشاهده کرد که در ده پلتفرم برتر اثبات سهام بر اساس ارزش بازار، 50 معتبرکننده برتر بین 47 تا 100 درصد سهام را در اختیار دارند. در عین حال، عدم شفافیت در مورد پاسخگویی وجود دارد. این تنش در مورد Ooki دیده می شود در ایالات متحده. ویلکینز گفت:

«ما در یک دنیای ذاتا نامطمئن زندگی می کنیم. این بدان معناست که هرگز نمی‌توان برای هر موقعیتی مجموعه‌ای از قراردادهای هوشمند وجود داشت و زمانی که اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ می‌دهد، همیشه به تصمیم‌گیری متمرکز نیاز است.

همیشه مشخص نیست که چه زمانی تصمیم گیری متمرکز است مورد نیاز است یا چه کسی آن را اجرا خواهد کرد، با این حال. کریپتو باید به سرعت شکل بگیرد، زیرا امور مالی سنتی تنظیم شده از فناوری بلاک چین نیز استفاده می کند و ممکن است بخشی از سهم بازار بخش کریپتو را دنبال کند. ویلکینز گفت:

شرکت‌های تحت نظارت در امور مالی سنتی به طور فزاینده‌ای از فناوری بلاک چین در بازارهای سرمایه سنتی استفاده می‌کنند. آنها در موقعیت بهتری برای تصاحب این بازار خواهند بود، اگر صنعت کریپتو خانه خود را مرتب نکند، فقط به این دلیل که حکومت‌داری آشناتر و آزمایش‌شده‌تری دارند.»

ویلکینز به شبکه تجارت بلاک چین اونیکس JPMorgan اشاره کرد و پلت فرم مدیریت وثیقه HQLAX به عنوان نمونه هایی از تهدید آشکار.

مربوط: فرصت 1 تریلیون دلاری: JPMorgan اولین بانک بزرگ در متاورس شد

ویلکینز گفت که تنظیم‌کننده‌ها، حتی اگر آهسته باشند، عمل می‌کنند و صنعت می‌تواند کمک کند. او «مکانیسم‌های تحت رهبری صنعت را که کدهای رفتار و بهترین شیوه‌ها را توسعه می‌دهند»، ممیزی‌های منظم کد و «افشای نحوه تعیین حقوق تغییر کد و داشتن «کلیدهای تعهد» را توصیه کرد.

این مطلب صرفاً از منبع ، ترجمه شده و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.
خرید اکانت تریدینگ ویو

لینک منبع خبر