اکانت تریدینگ ویو 60% تخفیف+ اتصال با آی پی ایران
  • اورجینال
  • ضمانت دار
  • پشتیبانی سریع
  • تحویل به موقع
مشاهد قیمت ها

سقوط فلش ​​اخیر بیت کوین از بیش از 45500 دلار به کمتر از 41100 دلار موجی از شوک را در سراسر جامعه کریپتو وارد کرده است و بحث هایی را در مورد دلایل اصلی ایجاد کرده است. در حالی که برخی سقوط را به شایعات تایید نشده نسبت می دهند مبنی بر اینکه ممکن است کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در نهایت، ETF های بیت کوین را در ژانویه تایید نکند، The Wolf Of All Streets on X حاکی از یک توضیح متفاوت

نرخ بالای سرمایه گذاری را برای سقوط BTC مقصر بدانید

این تحلیلگر به نرخ بالای سرمایه گذاری مثبت در قراردادهای آتی دائمی به عنوان مقصر اصلی اشاره می کند. در معاملات دائمی کریپتو، نرخ سرمایه مکانیزمی است که قیمت قراردادهای آتی را تنظیم می کند تا تفاوت قیمت نقدی دارایی پایه، در این مورد، بیت کوین را منعکس کند.

در ماه های اخیر، نرخ تامین مالی، با توجه به کوینگلاسهمانطور که The Wolf Of All Streets اشاره کرد، قبل از سقوط امروز، به بالاترین سطح چند ماهه رسیده بود و در 2 ژانویه به نرخ سالانه 66٪ رسید.

نرخ تامین مالی بیت کوین |  منبع: Coinglass
نرخ تامین مالی بیت کوین | منبع: Coinglass

با روند صعودی بیت کوین، هجوم زیادی از موقعیت های خرید در قراردادهای آتی دائمی بیت کوین، نرخ تامین مالی را به بالاترین حد ماهانه رساند. افزایش قیمت بیت کوین باعث ایجاد عدم تعادل در بازار شد، به طوری که افراد بیشتری برای طولانی بودن پول پرداخت می کردند تا کوتاهی. در نتیجه، زمانی که قیمت بیت کوین به سرعت شروع به کاهش کرد، صرافی ها مجبور شدند موقعیت های طولانی را کاهش دهند و موجی از انحلال را به راه انداخت.

از 3 ژانویه، رکوردهای Coinglass نشان می دهد که بیش از 669 میلیون دلار منحل شد. بیشتر این پوزیشن‌ها بلند بودند، در حدود 577 میلیون دلار، که تنها تقریباً 91 میلیون دلار بود. به طور کلی، OKX بیشترین پوزیشن ها را با 292 میلیون دلار بسته شد. Binance، Huobi و Bybit نیز بسیاری از موقعیت های خرید را بسته اند.

انحلال بیت کوین |  منبع: Coinglass
انحلال بیت کوین | منبع: Coinglass

آیا بیت کوین Degens فروش را متوقف می کند؟

طبق گفته The Wolf Of All Streets، سقوط فلش ​​اخیر یک رویداد طبیعی در بازار نبود، بلکه یک حرکت عمدی بود که توسط “دژن ها” تنظیم شده بود. بر اساس این تحلیلگر، نرخ غیرمعمول بالای سرمایه گذاری در اوایل 3 ژانویه وضعیتی را ایجاد کرد که در آن موقعیت های خرید، تقویت شده توسط اهرم، باید برای تعادل در بازار بیت کوین نقد شوند.

نظرات این تحلیلگر منعکس کننده نظرات سایر ناظران بازار است که چنین کرده اند هشدار داد از پتانسیل انفجار در بازار آتی دائمی به دلیل نرخ بالای اهرم و تامین مالی درگیر. این هشدارها با توجه به خرابی فلاش اخیر اهمیت بیشتری پیدا کرده اند.

روند کاهش قیمت بیت کوین در نمودار روزانه |  منبع: BTCUSDT در Binance، TradingView
روند کاهش قیمت بیت کوین در نمودار روزانه | منبع: BTCUSDT در Binance، TradingView

چگونگی واکنش قیمت‌ها در آینده مشخص نیست. با این حال، آنچه واضح است این است که به نظر می رسد خرس ها در کوتاه مدت کنترل را در دست دارند. فروش اخیر در پس حجم معاملات بالا است که ممکن است در جلسات آتی مسیر سکه را کاهش دهد، تا 38000 دلار یا کمتر.

تصویر ویژه از Canva، نمودار از TradingView

سلب مسئولیت: مقاله فقط برای اهداف آموزشی ارائه شده است. این بیانگر نظرات NewsBTC در مورد خرید، فروش یا نگهداری هر گونه سرمایه گذاری نیست و طبیعتاً سرمایه گذاری خطراتی را به همراه دارد. به شما توصیه می شود قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را انجام دهید. از اطلاعات ارائه شده در این وب سایت کاملاً با مسئولیت خود استفاده کنید.

این مطلب صرفاً از منبع ، ترجمه شده و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.
خرید اکانت تریدینگ ویو

لینک منبع خبر