رئیس کمیته به «کلاهبرداری هشداردهنده»، بحران نقدینگی و ورشکستگی صرافی ارزهای دیجیتال FTX به عنوان نمونه ای از ریسک مالی اشاره کرد که خزانه داری و تنظیم کننده ها باید به آن رسیدگی کنند.

رئیس کمیته بانکداری سنا خواستار هماهنگی با وزارت خزانه داری در مورد ارزهای دیجیتال است


شرود براون، رئیس کمیته بانکداری سنای ایالات متحده، از جانت یلن، وزیر خزانه داری خواسته است تا با قانونگذاران مالی و قانونگذاران در زمینه قوانین ارز دیجیتال جامع “در پی انفجار FTX” همکاری کند.

در نامه ای در 30 نوامبر به یلن، براون درخواست کرد وزیر خزانه داری با رگولاتورها برای رسیدگی به ارزهای دیجیتال بر اساس توصیه های کمیته نظارت بر ثبات مالی یا FSOC هماهنگ می کند. رئیس کمیته به «کلاهبرداری هشداردهنده»، بحران نقدینگی و ورشکستگی صرافی ارز دیجیتال FTX به عنوان نمونه ای از ریسک مالی اشاره کرد که نباید «به بازارها و مؤسسات مالی سنتی سرریز شود».

من از شما می‌خواهم که با سایر تنظیم‌کننده‌های مالی هماهنگ کنید تا بر روی توصیه‌های گزارش FSOC، از جمله توسعه قانونی که مقاماتی را برای تنظیم‌کننده‌ها ایجاد کند تا فعالیت‌های شرکت‌های وابسته و زیرمجموعه را مشاهده کنند و در غیر این صورت بر آنها نظارت کنند، هماهنگ کنید. براون گفت: نهادهای دارایی کریپتو. همانطور که در گزارش FSOC اشاره شد، سازمان‌های نظارتی واحد در حال حاضر به طور کلی دید جامعی از فعالیت‌های دارایی‌های ارز دیجیتال ندارند.

او اضافه کرد:

همانطور که شکست FTX مشخص می کند، با توجه به استفاده گسترده نهادهای دارایی های ارز دیجیتال شده از توکن های ارز دیجیتال اختصاصی همراه با ترتیبات مالی مبهم و اتکا به ارزش گذاری دلخواه و منابع داده، آژانس های نظارتی مالی باید به یافتن راه هایی برای افزایش افشای دارایی های ارز دیجیتال شده و نهادها ادامه دهند. یکپارچگی بازار و شفافیت.»

در ماه اکتبر، FSOC گزارشی منتشر کرد مطابق با فرمان اجرایی جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده در مورد ارزهای دیجیتال، با هدف بررسی شکاف های بالقوه نظارتی و خطرات ثبات مالی دارایی های دیجیتال. این شورا به قانونگذاران توصیه کرد قانونی را تصویب کنند تا تعیین کنند کدام «مرجع قانونگذار» مسئول تنظیم بخش‌هایی از بازار نقدی ارز دیجیتال خواهد بود – یعنی کمیسیون بورس و اوراق بهادار یا کمیسیون معاملات آتی کالا. در آن زمان، یلن گفت که این گزارش “پایه ای قوی برای سیاست گذاران” ارائه می کند، اما جدول زمانی برای اقدام ارائه نکرده است.

مربوط: دموکرات های کمیته بانکی سنا به SoFi در مورد رعایت ضرب الاجل مطابقت خود هشدار می دهند

پاسخ براون آخرین پاسخ قانونگذاران آمریکایی بود که دو سنت خود را برای ورشکستگی FTX و اقدامات قانونی و قانونی احتمالی ارائه کردند. در 23 نوامبر، سناتورهای الیزابت وارن و شلدون وایت هاوس نامه ای به وزارت دادگستری نوشت به طور بالقوه پیگرد قانونی افراد دخیل در تخلف در FTX و همچنین بررسی ریزش صرافی با “بیشترین بررسی”. کمیته ها در هر دو مجلس نمایندگان و سنا خواهند بود برگزاری جلسات جداگانه در ماه دسامبر برای رسیدگی به ریزش صرافی ارزهای دیجیتال.

این مطلب صرفاً از منبع ، ترجمه شده و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.
آموزش تریدینگ ویو 2022

لینک منبع خبر