75% تخفیف اکانت پرمیوم 1ماهه

نسخه اورجینال (طلایی) فقط  15 دلار

  • تعداد محدود
ثبت سفارش

بیت کوین پس از جداسازی USDC، دومین استیبل کوین بزرگ، از دلار آمریکا وضعیت می یابد.

قیمت بیت کوین در شرایط USDC به «26 هزار دلار» می رسد - فشار کوتاه بیت کوین چقدر می تواند بالا برود؟


بیت کوین (بیت کوین) اجازه نداد حمایت 20000 دلاری برای همیشه در 11 مارس از بین برود، زیرا آخر هفته به نبرد برای زمین های از دست رفته باز شد.

نمودار کندل 1 ساعته BTC/USD (Bitstamp). منبع: TradingView

بیت کوین عمق USDC را کاهش می دهد

داده ها از Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان داد که بیت کوین/دلار آمریکا در زمان نوشتن 20200 دلار بود.

یک افت مختصر به زیر مرز 20000 دلار در یک شب، کوتاه مدت بود، و خلق و خوی در روز به عنوان حالت اولیه پایدارتر به نظر می رسید. موج وحشت ثبات بانکی ایالات متحده کاهش یافت.

با این وجود، ریزش SVB Financial، که به دنبال سیلورگیت در وارد کردن ضربه‌ای تازه به برخی شرکت‌های ارز دیجیتال انجام شد، ادامه یافت.

در قلب شکست این بار Circle بود، شرکت بلاک چین که یک شبه فاش کرد که گمشده بخشی از وجوه ذخیره برای استیبل کوین آن، USD Coin (USDC) با SVB.

USDC بلافاصله شروع به سر خوردن کرد از قیمت دلار آمریکا، و در زمان نگارش این مقاله تنها با 0.91 دلار قابل بازخرید بود، در حالی که در مقطعی ارزش بیت کوین را بر اساس USDC در صرافی اصلی Kraken، بیش از 26000 دلار کرد.

نمودار کندل 1 ساعته BTC/USDC (Kraken). منبع: TradingView

کوری کلیپستن، مدیر عامل سوان بیت کوین، “اگر USDC فقط 90٪ پشتیبانی شود، قیمت تعادل 0.90 دلار نیست. قیمت تعادل صفر است.” واکنش نشان داد.

“همه این انگیزه را دارند که در اسرع وقت با قیمت 1 دلار بازخرید شوند. شما نمی خواهید در 10٪ آخر باشید با تمام پولی که قبلاً تمام شده است.”

برخی دیگر معتقد بودند که وضعیت قابل مدیریت است و USDC، دومین استیبل کوین بزرگ از نظر ارزش بازار، به طور کامل شکست نخواهد خورد.

در یک توییتخود دایره گفت که پنج شریک بانکی دیگر برای مدیریت ذخایر نقدی USDC خود دارد.

نرخ های سرمایه تقلید از حالت FTX است

فراتر از USDC، اعصاب معامله گران به طور قابل پیش بینی باقی ماند.

مربوط: بی‌ثباتی USDC دایره باعث ایجاد اثر دومینو بر روی استیبل کوین‌های DAI، USDD می‌شود

میانگین نرخ های تامین مالی از زمان پس از FTX در نوامبر 2022 در منفی ترین وضعیت خود قرار داشتند، که نشان دهنده این باور قوی است که ضررهای بیشتر همچنان می تواند برای بیت کوین وارد شود.

نمودار میانگین نرخ تامین مالی بیت کوین. منبع: Coinglass

با این حال، مفسر Tedtalksmacro، با تجزیه و تحلیل پیامدها، استدلال کرد که جهت نزولی شدید می تواند سوخت کلاسیک “فشار کوتاه” بالاتر BTC/USD را فراهم کند.

بخشی از یک توییت: “بازار در اینجا همچنان بسیار کوتاه است. و این می تواند سوخت را برای BTC فراهم کند تا حداقل 21.4k در کوتاه مدت آزمایش کند.” خواندن.

«Tedtalksmacro» اضافه کرد که بر اساس حرکت بیت‌کوین از پایین‌ترین قیمت چند هفته‌ای زیر مرز 20000 دلار، انقباض «به خوبی در حال انجام است».

سایر فعالان بازار محبوب بازگشت به نزول در کوتاه مدت را ترجیح دادند.

کریپتو تونی: “در میان جنون امروز، بیت کوین همچنان خوب است. من پیش بینی می کنم کاهش دیگری به منطقه پشتیبانی موقت در حدود 19200 دلار برسد.” گفت پیروان

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: کریپتو Tony/ توییتر

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس کننده یا نماینده دیدگاه ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مطلب صرفاً از منبع ، ترجمه شده و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.
کتاب های بازار مالی

لینک منبع خبر