75% تخفیف اکانت پرمیوم 1ماهه

نسخه اورجینال (طلایی) فقط  15 دلار

  • تعداد محدود
ثبت سفارش

بازار کریپتو در حال فروپاشی است و سه دلیل مهم وجود دارد که چرا ارزش 380 میلیارد دلاری بیت کوین یک پشتیبان مهم برای کل بازار است.

920 میلیارد دلار رقمی است که اکنون باید تماشا کرد که ارزش کل بازار یک تریلیون دلار ارز دیجیتال از بین رفته است


اعداد و ارقام بزرگ همیشه علاقه سرمایه گذاران را برانگیخته است و کل سرمایه بازار کریپتو به ارزش یک تریلیون دلار از این قاعده مستثنی نیست. این سطحی است که 48 روز قبل از ریزش در 9 مارس حفظ شد. پس از 16 ساعت حرکت نزولی 8.6 درصدی قیمت، این شاخص به 914 میلیارد دلار ریزش کرد که پایین ترین سطح از 13 ژانویه است.

کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال به دلار، 1 روزه. منبع: TradingView

نگرانی در مورد ثبات صنعت بانکداری ایالات متحده، به ویژه ریزش و پس از آن تثبیت شدن بانک سیلورگیت (SI) در 8 مارس و تعطیلی بانک سیلیکون ولی (SVB) در 10 مارس توسط دپارتمان حفاظت مالی و نوآوری کالیفرنیا، یکی از دلایل شکستن حمایت از سرمایه 1 تریلیون دلاری است. سیلورگیت یک شبکه دروازه فیات مهم برای مهم ترین صرافی ها و واسطه های ارزهای دیجیتال بود.

وزارت حفاظت مالی و نوآوری کالیفرنیا توضیحی در مورد تثبیت شدن بانک SVB ارائه نکرد. با این وجود، اعلام کرد که این موسسه مالی اولین موسسه بیمه شده FDIC خواهد بود که در سال 2023 شکست می خورد.

بانک سیلیکون ولی بیش از 200 میلیارد دلار دارایی دارد و خدمات مالی را به تعدادی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری مبتنی بر کریپتو از جمله Andreessen Horowitz و Sequoia Capital ارائه می‌کند.

با این حال، تلاش های مداوم فدرال رزرو ایالات متحده برای مهار تورم را فراموش نکنید که شامل افزایش نرخ بهره بالای 2 درصد در آگوست 2022 و کاهش ترازنامه آن از طریق فروش دارایی است. علاوه بر این، داده‌های بازار کار ایالات متحده که در 10 مارس منتشر شد، ایجاد 311000 شغل را در فوریه 2023 نشان داد که از این ایده حمایت می‌کند که اقدامات ضد محرک فدرال رزرو نیاز به نیروی آتش بیشتری دارد.

نتیجه غیرمنتظره مواضع محتاطانه بانک مرکزی، احتمال بیشتر رکود اقتصادی طولانی‌تر و شدیدتر است. سرمایه گذاران خواستار بازدهی بالاتری برای اسکناس های خزانه دو ساله در مقابل اوراق با تاریخ بلندمدت شدند که باعث شد منحنی پیوند معکوس تا به بالاترین سطح خود در 40 سال گذشته برسد.

ارزش 920 میلیارد دلاری بازار چه اهمیتی دارد؟

با رسیدن کل سرمایه کریپتو به 920 میلیارد دلار، یک حرکت قابل توجه رخ داد که نشان دهنده خریداران بزرگ در آن سطح است، که ممکن است در ابتدا ناچیز به نظر برسد اما برای بیت کوین مهم است.بیت کوین)، ارز دیجیتال پیشرو. برای شروع، باید درک کرد که بیت کوین تقریباً نیمی از کل سرمایه کریپتو را به خود اختصاص می دهد، وقتی استیبل کوین ها حذف شوند.

در نتیجه، ارزش بازار 380 میلیارد دلاری بیت کوین به عنوان پایه ای برای کل 920 میلیارد دلار عمل می کند. سه دلیل توضیح می دهد که چرا چنین سطحی از نقطه نظر ارزش گذاری مهم است.

بیت کوین همچنان یکی از 20 دارایی قابل مبادله جهانی است که ارزش آن بیش از 380 میلیارد دلار است و بالاتر از خرده فروش غول پیکر Walmart (WMT)، پردازشگر پرداخت بین المللی Mastercard (MA) و پرسودترین مشتری اختیاری Procter & Gamble (PG) قرار دارد. پس از چنین موفقیت قابل توجهی، نسبت دادن به شکست دشوارتر می شود.

علیرغم کاهش 50 درصدی بیت کوین در 12 ماه به 19650 دلار، عملکرد آن با شرکت های میلیارد دلاری مانند Credit Suisse Group (CS) تا 63 درصد، بانک First Republic (FRC) 51 درصد، Warner Bros (WBD) قابل مقایسه است. 43 درصد و شرکت اینتل (INTC) 43 درصد.

در نهایت، با حفظ سرمایه 380 میلیارد دلاری خود، هفتمین پول پایه جهانی در مقایسه با ارزهای فیات باقی می ماند. به عنوان مثال، دلار استرالیا (AUD) دارای عرضه پولی 378 میلیارد دلار است، در حالی که دلار کانادا (CAD) دارای عرضه پولی 220 میلیارد دلار است. روپیه هند با پایه پولی 500 میلیارد دلاری، هدف بالقوه بعدی است.

در حال حاضر، نسبت قرار دادن/تماس گزینه‌ها ثابت است

معامله گران می توانند احساسات کلی بازار را با اندازه گیری اینکه آیا فعالیت بیشتر از طریق گزینه های تماس (خرید) یا خرید (فروش) انجام می شود، ارزیابی کنند. به طور کلی، گزینه های فراخوان برای استراتژی های صعودی استفاده می شوند، در حالی که گزینه های فروش برای استراتژی های نزولی استفاده می شوند.

نسبت قرارداد به فراخوان 0.70 نشان می دهد که سود باز اختیار فروش از گزینه های بیشتر عقب مانده است و بنابراین صعودی است. در مقابل، یک اندیکاتور 1.40 به گزینه های قرار داده می شود که یک علامت نزولی است.

مربوط: دولت داکوتای جنوبی لایحه ای را که ارز دیجیتال را از تعریف «پول» مستثنی می کند وتو می کند

نسبت حجم قرار دادن به تماس گزینه های BTC. منبع: laevitas.ch

از 8 مارس، خریدهای محافظ تقاضای بیشتری داشته اند که نشان دهنده ریسک گریزی معامله گران مشتقه است. جدای از یک مازاد بر کوتاهی در 9 مارس زمانی که نسبت put-to-call به بالای 1.50 رسید، هیچ چیز غیرعادی نبود زیرا این حرکت همزمان با ریزش قیمت بیت کوین به زیر 22000 دلار بود.

شکاف طرفدار معیار ریسک گزینه‌های فروش کاهش یافته بود، که نشان می‌دهد حتی معامله‌گران حرفه‌ای هم خود را کوتاه‌مدت می‌بینند، زیرا بازار کریپتو به پایین‌ترین حد خود ادامه می‌دهد.

مهمتر از آن، بازار گزینه های بیت کوین هیچ نشانه ای از استرس را نشان نمی دهد، که با توجه به فشار شدید بخش بانکی و چشم انداز اقتصاد رو به کاهش، دلگرم کننده است.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و لزوماً منعکس کننده یا نماینده دیدگاه ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

این مطلب صرفاً از منبع ، ترجمه شده و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.
کتاب های بازار مالی

لینک منبع خبر