75% تخفیف اکانت پرمیوم 1ماهه

نسخه اورجینال (طلایی) فقط  15 دلار

  • تعداد محدود
ثبت سفارش

این طرح قصد دارد به توسعه دهندگان اجازه دهد تا توکن ها را از برخی قراردادهای AAVE برگشت کنند و آنها را برای مالکانی که اشتباهاً آنها را منتقل کرده اند ارسال کنند.

AAVE DAO به


بر اساس متن پیشنهادی که در 10 مارس توسط سازمان مستقل غیرمتمرکز AAVE (DAO) تصویب شد، برخی از کاربران AAVE که به طور تصادفی توکن ها را به آدرس اشتباه ارسال کرده اند، ممکن است به زودی بتوانند آنها را برگشت کنند. مجری،” مجاز است توسعه‌دهندگان AAVE قراردادهای هوشمندی را که در گذشته به اشتباه توکن‌هایی ارسال شده‌اند، ارتقا می‌دهند و باعث می‌شوند که قراردادها به‌طور خودکار توکن‌های گمشده را به صاحبان اصلی خود بازگردانند.

پیشنهاد تایید شده فقط روی توکن های گمشده AAVE، LEND، Tether (USDT)، Uniswap (UNI) و AAVE (stkAAVE) که به اشتباه به قرارداد توکن AAVE، قرارداد توکن LEND، LendtoAaveMigrator یا قرارداد توکن staAAVE ارسال شده اند، تأثیر می گذارد.

همچنین به تیم اجازه داد تا اجرای جدیدی را برای این قراردادها آغاز کند. Aave DAO گفت که در طول اولیه سازی، توکن های از دست رفته به طور خودکار به یک قرارداد جداگانه AaveMerkleDistributor ارسال می شوند و سپس برای صاحبان ارسال می شوند.

متن پیشنهاد تاکید می کند که این نشانه ها فقط در مرحله اولیه سازی قراردادها منتقل می شوند، و بیان می کند: «برای اینکه تا حد ممکن کمتر تهاجمی باشند، این پیاده سازی های جدید فقط منطق اضافی را در تابع ()initialize خود در نظر می گیرند و بقیه چیزها ثابت می ماند. ” به نظر می رسد این بدان معناست که فقط توکن های از دست رفته در گذشته قابل برگشت هستند. توکن‌های بعدی که به اشتباه به این آدرس‌ها ارسال می‌شوند ممکن است برای همیشه از بین بروند مگر اینکه پیشنهاد جدیدی در آینده تصویب شود.

مربوط: بنیانگذار AAVE می گوید پذیرش استیبل کوین می تواند منجر به رشد DeFi شود

از دست دادن توکن ها با انتقال اشتباه آنها به یک قرارداد توکن یک مشکل رایج در جامعه ارز دیجیتال است. توسعه دهنده ChainSafe، محمد الطبا تخمین زده که صدها میلیون دلار توکن و اتر (ETH) در آدرس تهی اتریوم (0x0) و قراردادهای توکن قفل شده است. یک کاربر اتریوم بیش از 500 هزار دلار از دست داد ارزش ETH پیچیده شده (wETH) با انتقال آن به قرارداد توکن wETH به جای نامگذاری عملکرد “unwrap” آن همانطور که می خواستند انجام دهند.

اگر قراردادی را نتوان ارتقا داد، توکن‌های از دست رفته در این روش معمولا غیرممکن است.

طبق ماهیت خود، نقل و انتقالات کریپتو غیرقابل تغییر هستند. بنابراین حتی اگر نقل و انتقالات اشتباه را بتوان معکوس کرد، تلاش برای انجام این کار گاهی اوقات بحث برانگیز است. در سال 2016، DAO، نسخه اولیه DAO های امروزی، بود مورد بهره برداری قرار گرفت به ارزش 60 میلیون دلار ETH، که احتمالاً سرمایه گذاران در DAO قصد انجام آن را نداشتند. اکثر اعتبارسنجی‌های اتریوم از یک هارد فورک برای معکوس کردن تراکنش اکسپلویت استفاده کردند، اما برخی از اعتبارسنجی‌ها این حرکت را رد کردند. ایجاد اتریوم کلاسیک در این فرآیند

رای AAVE DAO برای نجات توکن های گمشده تصویب شده تقریباً بحث برانگیز نبود. با بیش از 99.9 درصد آرا به تصویب رسید. فقط 1 کاربر با استفاده از یک توکن AAVE به این پیشنهاد رای منفی داد.

این مطلب صرفاً از منبع ، ترجمه شده و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.
کتاب های بازار مالی

لینک منبع خبر