Bancor 3 دارای محافظت فوری از دست دادن موقت (IL)، استخر سپرده گذاری نامحدود و Omnipool است که سهمی از هزینه های تولید شده از کل پلتفرم را ارائه می دهد.

بازارساز غیرمتمرکز خودکار (AMM) Bancor قرار است به عنوان بخشی از به‌روزرسانی Bancor 3 که مدت‌ها انتظارش را می‌کشید، استخرهای جدید و ارتقای مکانیسم حفاظت از ضرر دائمی خود را راه‌اندازی کند.
Bancor در سال 2017 تاسیس شد و اولین پروتکل DeFi بود که 
AMM ها را به بلاک چین معرفی 
کرد . 
پلتفرم مبادلات و وام مبتنی بر اتریوم همچنین به کاربران اجازه می دهد تا از طریق استخرهای نقدینگی مختلف، جوایزی کسب کنند.
در یک پست وبلاگی در 30 نوامبر 
که به‌روزرسانی آینده Bancor 3 را 
معرفی می‌کند، این پلتفرم چندین ویژگی و ارتقاء جدید از جمله Omnipool، Infinity Pool و “Instant Impermanent Loss Protection” را اعلام کرد.
معرفی Bancor 3 
pic.twitter.com/TuIyUnN13U
— Bancor (@Bancor) 
29 نوامبر 2021
زیان دائمی (IL) در AMMهایی مانند Bancor یا Uniswap زمانی اتفاق می‌افتد که قیمت دو دارایی در یک استخر نقدینگی به طور قابل‌توجهی از هم جدا می‌شود و یک طرف ارزش آن به شدت بالا یا پایین می‌شود.
در اکتبر 2020، بانکور برای اولین 
بار مکانیزمی را برای مبارزه با این موضوع با گسترش بیمه (IL) معرفی کرد، که تضمین می کند ارائه دهندگان نقدینگی تا 100٪ سرمایه اولیه خود را به اضافه کارمزدهای تعلق گرفته پس از یک دوره انتظار 100 روزه دریافت خواهند کرد.
به عنوان بخشی از به‌روزرسانی Instant Impermanent Loss Protection، کاربران دیگر نیازی به منتظر ماندن ۱۰۰ روز اولیه نخواهند داشت زیرا از روز اول محافظت کامل دریافت خواهند کرد.
ویژگی جدید Omnipool ایجاد یک استخر واحد برای سهام BNT را مشاهده می کند که بازدهی را از کل شبکه ارائه می دهد، برخلاف روش فعلی ارائه بازده از استخرهای جفت دارایی جداگانه مانند ETH/BNT.
Omnipool 
اجازه می دهد تا تمام معاملات در شبکه در یک تراکنش انجام شوند. 
در نسخه‌های قبلی بانکور، مبادلات مستلزم نقل و انتقالات از طریق BNT بود که در مقایسه با DEX‌های رقیب، تراکنش اضافی و هزینه‌های گاز اضافه کرد.
Infinity Pools سپرده‌های نامحدودی را در Bancor ارائه می‌کند و دیگر نیازی به کاربران ندارد که منتظر بمانند تا “فضا در استخر باز شود تا بتوانند توکن‌ها را واریز کنند.”
دیگر به‌روزرسانی‌های قابل توجه در Bancor 3 شامل 
پاداش‌های استخراج نقدینگی با ترکیب خودکار 
، 
پاداش‌های دو طرفه برای «اجازه دادن به پروژه‌های رمز شخص ثالث برای ارائه مشوق‌های بدون IL در استخرهای خود» و پشتیبانی بیشتر از چند زنجیره و لایه دوم است.
مطالب مرتبط: چگونه استیکینگ مایع حراج های پاراچین را در پولکادوت مختل می کند
Bancor توسط یک 
سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) اداره می شود و در حال حاضر پشتیبانی زنجیره ای متقابل را برای بلاک چین EOSIO ارائه می دهد. 
این پلتفرم اعلام کرد که Bancor 3 در سه مرحله با نام‌های «طلوع، طلوع و روشنایی روز» عرضه می‌شود و قصد دارد در سه‌ماهه اول سال 2022 منتشر شود تا در انتظار رأی‌گیری توسط BancorDAO.
طبق داده‌های DeFi Llama، Bancor از نظر ارزش کل قفل شده در 1.65 میلیارد دلار در سی و دومین پلتفرم بزرگ DeFi قرار دارد. 
در زمان نگارش این مقاله، توکن بومی بانکور BNT طی 24 ساعت گذشته 2.3 درصد افزایش یافته و به 4.06 دلار رسیده است و ارزش کل بازار آن 949.4 میلیون دلار است.
این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد

منبع