کاردانو از زمان اوج خود در مارس 2022، کاهش قابل توجهی در حجم کل سهام خود داشته است. بلاک چین اثبات سهام بیش از 76 درصد از ارزش کل قفل شده خود را در هشت ماه گذشته از دست داده است. با توجه به واسیل هاردفورک اخیر پروژه کریپتو غیرمتمرکز، این کاهش نگران کننده است.

جامعه کاردانو با انتظارات زیادی از ارتقای Vasil استقبال کرد. هدف از هاردفورک ارتقای عملکرد بلاک چین و قرار دادن آن در موقعیتی بود که با دیگر پروژه‌های برتر DeFi رقابت کند. با این حال، به نظر می رسد که این به روز رسانی نتوانسته است صعودی زیادی را برای دارندگان ADA ایجاد کند.

مطالب مرتبط: چرا برآوردهای درآمد “رزی” ممکن است به بیت کوین آسیب برساند زیرا قیمت 20000 دلار است؟

از دست دادن ارزش سهام برای کاردانو

بر اساس داده های به دست آمده از دفی لاما، ارزش کل قفل شده کاردانو (TVL) از زمان ارتفاع ماه مارس به طور مداوم کاهش یافته است. اکنون برای اولین بار از ژانویه 2022 به زیر 80 میلیون دلار رسیده است.

به طور دقیق تر، TVL کاردانو در زمان نگارش این مقاله 76.66 میلیون دلار گزارش شده است. این رقم نشان دهنده کاهش 76.49 درصدی نسبت به بالاترین رکورد تاریخ 326 میلیون دلاری است که در 24 مارس 2022 به ثبت رسید. این رقم جدید ارزش سهام ADA را به سطوحی که در ژانویه 2022 داشت رسانده است.

کاردانو در حال حاضر در بین تمام بلاک چین ها از نظر ارزش کل قفل شده (TVL) در رتبه 27 قرار دارد. پس از بلاک چین هایی مانند بیت کوین (BTC)، الگوراند (ALGO)، Polygon (MATIC)، بهمن (AVAX) و ترون (TRX) قرار دارد. اتریوم (ETH) که اکنون دارای ارزش بازاری 32 میلیارد دلاری است، پیشتاز است.

قیمت ADA در حال حاضر 0.4289 دلار معامله می شود. | نمودار قیمت ADAUSD از TradingView.com

آیا کاردانو می تواند به 1 دلار برسد؟

ADA و اکثر ارزهای رمزپایه دیگر در ماه تیره و تار ماه سپتامبر متضرر شدند. با این حال، به‌روزرسانی‌های مهم و مبانی توکن قوی نشان می‌دهد که ADA ممکن است در ماه اکتبر برای پیشرفت در نظر گرفته شود. این به طور کلی یک ماه صعودی برای بازارهای ارزهای دیجیتال است.

با این وجود، بعید به نظر می رسد که کاردانو بتواند در چهار هفته آینده به 1 دلار برسد. این به این دلیل است که تحلیل بر اساس اندیکاتور اصلی مانند RSI و MACD زیر 50 هستند، نشان دهنده یک روند منفی است.

کاردانو ایجاد امواج در مناطق دیگر

علیرغم این واقعیت که ارزش سهام کاردانو به طور قابل توجهی کاهش یافته است، تحولات مثبتی در فضای پروژه رخ می دهد. به عنوان مثال، Cardano یکی از ده ارز دیجیتال محبوب است که توسط بانک‌هایی انتخاب شده است که قرار گرفتن در معرض طبقه دارایی‌های نوآورانه را افشا می‌کنند. یافته ها گزارش شده است توسط کمیته بازل در نظارت بانکی (BCBS) بانک تسویه بین المللی (BIS).

نه تنها این، بلکه کاردانو در حوزه رسانه های اجتماعی نیز برنده شده است. تعداد ذکرهای اجتماعی روزانه از ADA تا 23 سپتامبر به 52470 نفر در 90 روز رسیده است. این تعداد کل ذکرها را به 2.32 میلیون می رساند آمار از پلتفرم هوش اجتماعی LunarCrush.

مطالب مرتبط: آرامش قبل از طوفان؟ نوسانات بیت کوین در سطوح پایین تاریخی

در نهایت، کاردانو از حمایت چندین گاو نر برخوردار است که اعتماد خود را به این پروژه ابراز کرده اند. جامعه ارزهای دیجیتال در CoinMarketCap نسبت به قیمت Cardano تا پایان اکتبر مثبت است. بر اساس یک نظرسنجی، اعضا پیش بینی کرده اند که ADA در پایان ماه با قیمت 0.5873 دلار معامله می شود. این 36.77 درصد بیشتر از قیمت 0.4294 دلاری خود در زمان نگارش مقاله بود.

Featured image from Pixabay and chart from TradingView.com

این مطلب صرفاً از منبع ، ترجمه شده و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.
آموزش تریدینگ ویو

لینک منبع خبر