در اقدامی تاریخی که سابقه ای را برای سازمان های مستقل غیرمتمرکز (DAOs) ایجاد می کند، 1inch DAO، نهادی که در پشت شبکه 1inch قرار دارد، به ایمن کردن “خدمات مشاوره حقوقی” از شرکای STORM رای داده است. قابل ذکر است، این تصمیم در بحبوحه بررسی‌های نظارتی رو به رشد در بخش‌های ارز دیجیتال و مالی غیرمتمرکز (DeFi) اتخاذ می‌شود.

رای 1 اینچی DAO به شرکای STORM برای خدمات مشاوره حقوقی

پس از رای گیری که به پایان رسید در 9 ژانویه – با حمایت گسترده جامعه 1 اینچی – دارندگان تصمیم گرفتند که به STORM Partners وارد شوند. این یک گام مهم به جلو در تلاش های DAO برای حرکت در چشم انداز پیچیده قانونی و محافظت از اعضای خود است.

نتایج رای گیری DAO 1 اینچی | منبع: snapshot.org

با حضور STORM Partners، 1inch DAO به اولین سازمان مستقل در اکوسیستم ارز دیجیتال گسترده‌تر تبدیل می‌شود که به راهنمایی‌های متخصص در مورد انطباق، حاکمیت و دفاع قانونی دسترسی دارد. خارج از این حرکت برجسته، DAO مشاوره حقوقی متخصص دریافت خواهد کرد.

به این ترتیب، آنها تلاش خواهند کرد تا در محدوده قوانین و مقررات قابل اجرا در این کشور فعالیت کنند ایالات متحده و فراتر.

این حرکت به ویژه با توجه به نگرانی های اخیر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در مورد صنعت کریپتو و بخش DeFi قابل توجه است. از پرونده های قضایی، آژانس اشاره کرد که افرادی که در فعالیت های غیرقانونی، از جمله ارائه اوراق بهادار ثبت نشده، از طریق DAO شرکت می کنند، می توانند به صورت انفرادی مورد شکایت قرار گیرند.

روند نزولی قیمت 1 اینچی در نمودار روزانه |  منبع: 1INCHUSDT در Binance، TradingView
روند نزولی قیمت 1 اینچی در نمودار روزانه | منبع: 1INCHUSDT در Binance، TradingView

برای نشان دادن، به دنبال شکایت از SEC، BarnBridge DAO موافقت کرد برای توقف فروش آنچه آژانس گفته است «اوراق بهادار ثبت نشده» است. به عنوان بخشی از تسویه حساب، DAO و دو بنیانگذار آن، تایلر وارد و تروی موری، موافقت کردند که 1.7 میلیون دلار غرامت بپردازند.

دعواها در گذشته DAO ها را ویران کرده اند

با استفاده از مشاور حقوقی، 1inch DAO به طور فعالانه به این نگرانی ها رسیدگی می کند. همچنین هدف آن محافظت از اعضای جامعه در برابر کبودی های قانون است.

DAO گفت که این تصمیم “تلاشی عمدی برای حفظ تعادل در حفظ تمرکززدایی و رسیدگی به چالش های عملیاتی” بود. از طریق شرکای STORM، DAO چارچوبی خواهد داشت و پشتیبانی قانونی دریافت می‌کند و مسیری را برای سایرین ایجاد می‌کند.

این تصمیم تأثیر نامطلوب شکایت از یک سازمان دولتی مانند SEC را در نظر می گیرد. در ژوئن 2023، قاضی ناحیه ایالات متحده ویلیام اچ. اوریک حکومت کرد به نفع کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) و موافقت کرد که Ooki DAO کالاهای ثبت نشده را صادر کند.

در بیانیه ای، شریک حقوقی جدید 1inchDAO، STORM، موارد زیر را بیان کرد و به خدمات و روشی که آنها برای محافظت از نهاد تلاش خواهند کرد اشاره کرد:

تیم ما، در میان سایر موارد، انطباق مقررات بین حوزه قضایی، قراردادهای قراردادی، چارچوب حاکمیت DAO، مسئولیت اعضا، شخصیت حقوقی، حفاظت از دارایی، مالکیت معنوی، اجرای حقوق و دفاع در برابر ادعاهای خارجی را پوشش خواهد داد. وکالت قانونی ما که توسط وکالتنامه هدایت شده توسط جامعه پشتیبانی می شود، برای اطمینان از ثبات، کارایی و طول عمر DAO است.

علاوه بر این، با استفاده از یک مشاور حقوقی، جامعه قصد دارد از تمرکززدایی DAO محافظت کند و در عین حال “انطباق مقرراتی” را حفظ کند. باید دید که آیا سایر DAO ها از این روند پیروی کرده و به انتخاب نماینده قانونی برای جوامع خود رای خواهند داد یا خیر.

تصویر ویژه از Canva، نمودار از TradingView

سلب مسئولیت: مقاله فقط برای اهداف آموزشی ارائه شده است. این بیانگر نظرات NewsBTC در مورد خرید، فروش یا نگهداری هر گونه سرمایه گذاری نیست و طبیعتاً سرمایه گذاری خطراتی را به همراه دارد. به شما توصیه می شود قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را انجام دهید. از اطلاعات ارائه شده در این وب سایت کاملاً با مسئولیت خود استفاده کنید.

این مطلب صرفاً از منبع ، ترجمه شده و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.
خرید اکانت تریدینگ ویو

لینک منبع خبر