به گفته 
 تحلیلگران 
ارشد 
ETF بلومبرگ 
، Fidelity، یک شرکت خدمات مالی چند ملیتی آمریکایی، قرار است 
این هفته اولین ETF بیت کوین خود را در کانادا راه اندازی کند 
.

راه اندازی ETF
Fidelity یک شرکت خدمات مالی چندملیتی است که در سال 1946 تأسیس شد و با 4.9 تریلیون دلار AUM با AVN کل 8.3 تریلیون دلار یکی از بزرگترین شرکت های مدیریت دارایی در جهان است.
نیمه شوک: Fidelity این هفته یک ETF بیت کوین را در کانادا راه اندازی کرد. 
از این خبر نداشت 
به راحتی بزرگترین مدیر دارایی تا به امروز با ETF بیت کوین خواهد بود. 
pic.twitter.com/H2XJRBY3O6
— اریک بالچوناس (@EricBalchunas) 
30 نوامبر 2021
به گفته تحلیلگران بلومبرگ، صندوق با FBTC CN در حال حاضر در حال عرضه در بورس کانادا است و با نام Fidelity Advantage Bitcoin معامله می شود. 
بالچوناس همچنین اشاره می کند که صندوق جدید احتمالاً به بزرگترین شرکت مدیریت دارایی که شامل محصولات بیت کوین است تبدیل می شود.

نقطه ETF به عنوان مزیت اصلی
در حالی که 
ETF های بیت کوین با پشتوانه آتی 
چیز جدیدی برای بازار نیست، صندوق قابل معامله با پشتوانه فیزیکی در واقع راه حل راحت تری برای سرمایه گذاران کانادایی خواهد بود که مایلند در معرض بازار ارزهای دیجیتال و به طور خاص بیت کوین قرار بگیرند.

مربوط
“گرگ وال استریت” واقعی می گوید شیبا اینو و دوج کوین ارزشی ندارند


در مقایسه با وجوه دارای پشتوانه آتی، محصولات تسویه حساب فیزیکی بیت کوین به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که بدون مواجهه با هزینه های بالای رول، در معرض مستقیم بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرند. 
از آنجایی که صندوق های ردیابی بیت کوین از معاملات آتی کوتاه مدت یک ماهه استفاده می کنند، باید قراردادهای خود را هر ماه تمدید کنند، که سرمایه گذاران را در موقعیت نامطلوبی قرار می دهد.
با توجه به وجوهی که با حجم زیاد کار می کنند، بازار آتی با قدرت خرید قابل توجهی روبرو است که قیمت قراردادهای آتی را بالاتر از دارایی اصلی واقعی قرار می دهد. 
زمانی که سرمایه‌گذاران مجبور به پرداخت اضافی برای باز کردن موقعیت‌های جدید در بازار هستند، چنین شرایطی در بازار Contango bleed نامیده می‌شود، که باعث 
زیان سالانه آنها در حدود  
20 درصد می‌شود.
این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد
منبع