این پرونده نشان می‌دهد که FTX از استفاده از طلسم خود امتناع می‌کند و ادعا می‌کند که «جک در جعبه فقط محافظت محدودی به دلقک سر پینگ‌پنگ ضربت خورده‌ای دارد که برای فروش همبرگر از جعبه منفجر شد».

Jack in the Box در دادگاه مدعی شد FTX US شخصیت خود را برای ساخت «مرد ماه» از بین برد.
  • وکلای زنجیره ای بزرگ فست فود جک این باکس، علیه صرافی کریپتو FTX US به دلیل نقض کپی رایت و علامت تجاری طلسم “جک” آن شکایت کرده اند.

طبق اسناد دادگاه فدرال که در 3 نوامبر در ناحیه جنوبی کالیفرنیا ثبت شد، تیم حقوقی Jack in the Box درخواست محاکمه هیئت منصفه با ادعای شخصیت Moon Man FTX US – لو نار، یک مرد بالغ که معمولاً در پیراهن های چوگان پوشیده است. head of a moon که برای رویدادهای لیگ برتر بیسبال استفاده می‌شود – نسخه‌ای از نسخه فعلی این شرکت از طلسم جک است. این شرکت فست فود شخصیت خود را به‌عنوان یک مرد بالغ معمولی توصیف می‌کند، به استثنای سر سفید کروی بزرگ، چشم‌های نقطه‌ای آبی، بینی و لبخند منحنی‌اش.

این شرکت در اسناد دادگاه ادعا کرد: «اف‌تی‌ایکس به‌جای صرف منابع مالی هنگفت خود برای توسعه مالکیت معنوی‌اش، گستاخانه و غیرقانونی از طلسم «مرد ماه» خود کپی کرده یا از جک JITB گرفته است.”درست مانند جک، مرد ماه FTX دارای یک سر سفید کروی شکل است که به یک بازیگر انسان سخنگو چسبانده شده است، با چشمان آبی نقطه، بینی، و لبخند. این دو شخصیت هم از نظر ظاهر و هم از نظر رفتار به طرز چشمگیری شبیه هم هستند. برای مثال، مرد ماه نیز حالت‌های صورت و لباس‌هایش را در طول تبلیغات و ظاهرش تغییر می‌دهد، درست مانند جک.»

تیم حقوقی Jack in the Box افزود که طلسم FTX US را «نسخه بسیار پایین‌تری» از جک می‌داند و مدعی شد که شهرت شرکت فست فود را برای مصرف‌کنندگان خدشه‌دار می‌کند. اسناد وقایع گزارش‌گران و بسیاری در رسانه‌های اجتماعی را فهرست می‌کنند که ظاهر این دو شخصیت را با هم مقایسه می‌کنند و گاهی اوقات مرد ماه را نسخه‌ای «کثیف» از جک توصیف می‌کنند.

هی، @FTX_Official ، طلسم شما شبیه ماه نیست. او شبیه جک این جعبه مبتلا به سرطان پوست است.— خاله کلارا (@Ms_Apprehension) 

15 اکتبر 2021

اگرچه نسخه اصلی شخصیت Jack in the Box در سال 1951 ساخته شد، “جک” یا “جک آی. باکس” فعلی با صدای دیک سیتینگ در سال 1995 ساخته شد و در بیش از 300 آگهی تلویزیونی و رادیویی ظاهر شد. Crypto Exchange FTX در سال 2019 تاسیس شد و مرد ماه را امسال معرفی کرد.

این پرونده نشان می دهد که وکلای جک در جعبه نامه ای به FTX برای توقف استفاده از این شخصیت در 15 اکتبر فرستادند، که FTX با این ادعا که “جک در جعبه فقط محافظت محدودی دارد که به دلقک سر پینگ پنگ ضرب شده محدود شده است. که برای فروش همبرگر از جعبه منفجر شد.» پرونده Jack in the Box شامل اتهامات مربوط به نقض حق چاپ، رقیق شدن علامت تجاری، نقض علامت تجاری، نامگذاری نادرست مبدا، و رقابت ناعادلانه است.

موارد مرتبط: نقض حق نسخه برداری و NFT: چگونه هنرمندان می توانند از خود محافظت کنند

بسیاری از تصاویر، نمادها و میم‌ها اغلب توسط چهره‌های موجود در فضای رمزنگاری برای پمپ کردن یا ایجاد FUD در اطراف برخی توکن‌ها، از جمله Pepe the Frog ، و حتی خود آرم بیت‌کوین ( BTC ) که به ساتوشی ناکاموتو نسبت داده می‌شود، استفاده می‌شوند. در ژوئن 2020، شخصی به طور ناشناس نام و لوگوی BTC را در اداره ثبت اختراع و علائم تجاری اسپانیا به ثبت رساند و ادعا کرد که می‌خواهد از بیت کوین محافظت کند.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.

منبع