MiCA در حال حاضر پذیرش استیبل کوین در اتحادیه اروپا را متوقف کرده است

چارچوب Markets in کریپتو-Assets مقاومت از سکه یورو Circle و سایر دارایی های دیجیتال می شود. سیاستگذاران باید در این پیشنهاد تجدید نظر کنند.

چشم انداز دارایی های دیجیتال در اتحادیه اروپا قبل از تصویب این اتحادیه در حال تحول است بازارهای دارایی های ارز دیجیتال شده چارچوب مقرراتی (MiCA) که هدف آن القای وضوح نظارتی در مورد دارایی های ارز دیجیتال است. ساختار فعلی MiCA در حالی که نیت خوبی دارد، ممکن است نوآوری را کاهش دهد. اما اگر نسخه اصلاح شده این سیاست تصویب شود، اتحادیه اروپا می تواند به یکی از رهبران فضای پرداخت دیجیتال تبدیل شود. اگر نه، پس احتمال واقعی عقب افتادن این قاره وجود دارد.

هدف MiCA تنظیم یک چارچوب نظارتی برای صنعت دارایی های کریپتو در اتحادیه اروپا است. در این مرحله، هنوز چیزهای زیادی باید مدون و روشن شود، اما سکته های گسترده اکنون شناخته شده است.

به طور همزمان، شرکت فناوری مالی Circle یک استیبل کوین به نام یورو کوین راه اندازی کرد (EUROC). یورو کوین همان مدل فول رزرو را به عنوان کوین USD موجود این شرکت اجرا می کند (USDC). این ارز دیجیتال قابل اعتماد دلار ایالات متحده در صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز استفاده می شود و در حال حاضر بیش از 55 میلیارد دلار در گردش است. بنابراین، EUROC که برای ثبات طراحی شده است، 100٪ توسط یورو پشتیبانی می شود که در بانکداری یورو نگهداری می شود و 1:1 برای یورو قابل بازخرید است.

مربوط: بایدن 87000 کارمند جدید IRS را استخدام می کند – و آنها به دنبال شما می آیند

در حالی که این دو خبر ظاهراً پیشرفت مثبتی برای ارزهای دیجیتال در اروپا به نظر می‌رسند، اما همه چیز آنطور که به نظر می‌رسد نیست. چارچوب MiCA حجم پرداخت های استیبل کوین را به 200 میلیون دلار در روز محدود می کند. این سقف برای سنجش موفقیت آن بسیار پایین است و در نهایت فقط در سرکوب نوآوری و جلوگیری از آنچه این دارایی ها می توانند ارائه دهند مفید است. دیدگاه بلژیک را در نظر بگیرید، جایی که از 1 ژوئیه 2022، همه تجار باید حداقل یک راه حل پرداخت دیجیتال ارائه دهند. اما نکته اینجاست – ارزهای دیجیتال و استیبل کوین‌ها به‌عنوان اشکال معتبر پرداخت دیجیتالی تحت این ماده پذیرفته نمی‌شوند.

محدودیت های MiCA مقاومت از پتانسیل EUROC و سایر دارایی های دیجیتال می شود. و اگر این مقاومت برطرف نشود، اتحادیه اروپا ممکن است نوع پذیرش مورد نیاز برای رهبری نوآوری ارزهای دیجیتال در مقیاس بین‌المللی را نبیند. و خطر کاهش شدید نقش یورو به عنوان یک ارز بین المللی وجود دارد.

موضع غیر دوستانه یا شاید بیش از حد محتاطانه MiCA در مورد دارایی های دیجیتال بدون شک تأثیر عمیقی بر پروژه های ارز دیجیتال که به دنبال راه اندازی در اتحادیه اروپا هستند و همچنین پروژه هایی که قبلاً تأسیس شده اند خواهد داشت. در واقع، Circle قبلاً روشن کرده است که تا زمانی که چارچوب شفاف‌تر نباشد، به طور جدی EUROC را در حوزه قضایی بازاریابی نمی‌کند.

این یک فرصت بزرگ از دست رفته برای بازار اتحادیه اروپا برای رهبری نوآوری دارایی های دیجیتال است. به دور از رویکرد فرضی “دوستانه نوآوری” مورد نظر MiCA، محدودیت های اعمال شده توسط این چارچوب ممکن است به کلی جذابیت اتحادیه اروپا را کاهش دهد و کسب و کارهای پیشرو ارز دیجیتال را مجبور به خروج از اروپا کند.

از طرف دیگر، استقبال و استفاده از EUROC – و سایر استیبل کوین‌ها – به‌عنوان شکل پذیرفته‌شده تسویه دیجیتالی از سوی یک صادرکننده آزمایش‌شده، می‌تواند وسیله‌ای برای ساده‌سازی فرآیند پرداخت، کاهش هزینه‌ها و ایجاد حفاظت بیشتر برای مصرف‌کنندگان باشد. با این حال، اگر حجم معاملات حقوقی به طور دلخواه در سقف 200 میلیون دلار باقی بماند، احتمالاً پذیرش نیز محدود خواهد شد.

مربوط: چارچوب کریپتو کم خون بایدن چیز جدیدی به ما ارائه نکرد

دسترسی بیشتر به استیبل کوین های یورو ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی (VASP) همچنین یک راه عالی برای انعطاف پذیرتر کردن صنعت و محافظت بهتر از مشتریان خواهد بود. در واقع، در اروپا، زمانی که مشتریان از نگهبان کریپتو استفاده می‌کنند، در صورت ورشکستگی، دارایی‌های کریپتو نمی‌توانند توسط طلبکاران توقیف شوند، اما دارایی‌های فیات می‌توانند. این موارد “پیش پرداخت” محسوب می شوند. بنابراین، دسترسی بیشتر به استیبل کوین های یورو به معنای صنعت VASP ایمن تر است.

در نهایت، MiCA احتمالاً یک گام مثبت خالص و قابل توجه رو به جلو برای مقررات دارایی های کریپتو در اتحادیه اروپا است. با این حال، اطمینان از این امر ضروری است که مقررات سازگار با نوآوری و فناوری خنثی باقی بماند و به این ترتیب، ممکن است تماس های رئیس بانک مرکزی اروپا معتبر باشد. کریستین لاگارد برای MiCA II چارچوب. ما ممکن است کاملاً با او در مورد آنچه باید در آن باشد موافق نباشیم.

این باید شامل حذف سقف حجم استیبل کوین و ایجاد تمهیداتی برای ارزهای دیجیتال، به ویژه استیبل کوین ها باشد تا به عنوان نوعی پرداخت در اتحادیه اروپا شناخته و تشویق شوند. هر چیزی کمتر باشد و صادرکنندگان و نوآوران به دنبال حوزه های قضایی آینده نگرتر خواهند بود.

متیو هاردی مدیر ارشد توسعه در OSOM Finance است. او که کنجکاو بود بداند چگونه محدوده دیجیتال زمین بازی جدیدی برای علوم اجتماعی ارائه می‌کند، قبل از روی آوردن به نوآوری مدل کسب‌وکار دیجیتال، کار خود را در مدیریت تغییر فناوری اطلاعات آغاز کرد.

این مقاله برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا نماینده دیدگاه ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مطلب صرفاً از منبع ، ترجمه شده و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.
خرید اکانت تریدینگ ویو

لینک منبع خبر

پیام بگذارید