اتان لو روزنامه‌نگاری است که دو بار به استخراج‌کننده بیت‌کوین تبدیل شده است و آخرین کتابش، یک بار یک استخراج‌کننده بیت‌کوین: رسوایی و آشفتگی در ارزهای دیجیتال غرب وحشی ، روایتی مدرن وسترن از تولد دوباره هزاره غم‌انگیز در غرب وحشی کریپتو است – با کلاهبرداران. ، مواد مخدر مهمانی و کنفرانس کریپتو کره شمالی.

می‌خواهید در آوریل به یک کنفرانس رمزنگاری در کره شمالی بروید؟ سوال رایجی نیست، اما لو در اوایل سال 2019 از من پرسید.

کنفرانس بلاک چین و ارزهای دیجیتال پیونگ یانگ با حضور حدود 100 نفر، جذابیت بزرگ کتاب لو است. این به این دلیل است که هشت ماه پس از این رویداد، در نوامبر 2019، ویرجیل گریفیث، که با بنیاد اتریوم کار می‌کرد و یکی از شرکت‌کنندگانی بود که لو با آن آشنا شد، به دلیل شکستن تحریم‌ها و ارائه غیرقانونی «اطلاعات بسیار فنی» توسط FBI دستگیر شد. دولت کره شمالی

با تماشای لو از گالری دادگاه نیویورک در اولین روز محاکمه در سپتامبر امسال، گریفیث “کاملاً احساساتی” به اتهام توطئه برای نقض قوانین تحریم در معامله ای که ممکن است منجر به گذراندن بیش از 6 سال در دادگاه شود گناهکار شناخته شد. زندان این برای لو تعجب آور بود، زیرا اشاره می کند که وکلای گریفیث از قاضی درخواست کرده بودند که دو کت و شلوار “به گونه ای که او بتواند لباس های مختلف را در روزهای مختلف بپوشد” اجازه دهد، و این نشان می دهد که آنها نیز انتظار داشتند دادگاه بیش از یک روز طول بکشد. .

روز 3. اتاقی که ویرجیل گریفیث در آن با کره شمالی صحبت کرد. (منبع: توییتر)

لو، که کنفرانس را فرصتی بی‌خطر برای دیدن کره شمالی می‌دانست، به یاد می‌آورد که چگونه دستگیری اولیه گریفیث برای همه کسانی که در آن شرکت کرده بودند، شوک‌کننده بود. او توضیح می‌دهد که این رویداد به‌عنوان یک کنفرانس رمزنگاری تبلیغ شده بود و او با اشاره به اتهامات هک‌های دولتی، «فکر می‌کرد ما می‌خواهیم از مردم کریپتوهای کره شمالی بشنویم، زیرا کره شمالی متهم شده است که کارهای مبهم زیادی با کریپتو انجام می‌دهد». ، درمیان دیگران.

اما، هیچ کریپتوکار کره شمالی وجود نداشت.

“به نظر می رسد از ما، شرکت کنندگان، خواسته شده است که مجری باشیم.”

اگرچه به نظر می‌رسید که برخی از شرکت‌کنندگان، مانند گریفیث، برای ارائه آماده شده بودند، اما او می‌گوید: «بیشتر ما فکر می‌کردیم که قرار است اطلاعاتی را از کره‌ای‌ها بگیریم. از آنجایی که بیشتر ارائه‌ها درست چند روز قبل آماده شده بودند، محتوای رویداد فقط شامل «اطلاعات سطح سطح، نوع ویکی‌پدیا» بود. لو خاطرنشان می‌کند که این رویداد توسط “طرف فرهنگی” دولت کره شمالی سازماندهی شد و “افراد رمزنگاری” آنها هرگز خود را معرفی نکردند. 

هنوز روز 6. در کنفرانس. از داخل ساختمان به بیرون نگاه می کند. این بنای تاریخی در اینجا یک قلم است و سپس یک اتم در بالای آن قرار دارد که نماد علم و نوشتن و چیزهای دیگر است. 

فکر نمی‌کنم گریفیث به هیچ وجه به هیچ وجه به کره شمالی منفعت برساند. من فکر نمی‌کنم که او هیچ سودی برای کره شمالی به ارمغان آورد و هیچ منفعت شخصی به دست نیاورد – او برای حضور در کنفرانس پول زیادی پرداخت کرد.»

آنچه را که گروهی از شرکت کنندگان در کنفرانس خوشحال از بینش ارزی مورد انتظار کره شمالی از دست دادند، در دوستی ها و داستان های جالب به دست آوردند – بیشتر زمان صرف گشت و گذار در پیونگ یانگ و مستی “بسیار با متفکران کره ای ما” شد.

مطمئناً این بینش بسیار جالبی از کره شمالی بود، اما هیچ بینش رمزنگاری وجود نداشت.

خبرنگار در حال آموزش

لو، 31 ساله، در هاربین، یکی از شهرهای شمالی چین در نزدیکی مرز روسیه به دنیا آمد. او به زودی به دلیل گذراندن دوره دکتری پدرش به آلمان نقل مکان کرد. کارهای مربوط به مهندسی وجود دارد. او که در آلمان بزرگ شد، اشتیاق به خواندن و نوشتن پیدا کرد که الهام بخش او شد تا “انتخاب بسیار طبیعی” روزنامه نگاری را برای مدرک کارشناسی خود در دانشگاه رایرسون در تورنتو، کانادا دنبال کند.

آلوم و نویسنده @Ethan_Lou در 23 نوامبر به @Ryerson_Alumni می‌پیوندد تا درباره کتاب جدیدش، زمانی که یک استخراج‌کننده بیت‌کوین بود: رسوایی و آشفتگی در غرب وحشی ارزهای دیجیتال صحبت کند.

لو در حوالی سال 2012 هنگام کاوش در وب تاریک با دوستانش بیت کوین را کشف کرد. این زیر شکم مخفی اینترنت که فقط با مرورگر Tor قابل دسترسی است، زمانی میزبان بازار بدنام داروی جاده ابریشم بود که بیت کوین به عنوان روش پرداخت عمل می کرد. اپراتور آن، راس اولبریخت ، پس از دستگیری وی در سال 2013 که منجر به توقیف و متعاقباً حراج 144000 بیت کوین توسط دولت ایالات متحده شد، به حبس ابد محکوم شد.

با بازگشت به خانه در تورنتو پس از دوره کارآموزی و کار به عنوان روزنامه نگار برای روزنامه کانادایی و تورنتو استار، خود را با صحنه رو به رشد بیت کوین محلی که در آن دی ایوریو که به شهر نقل مکان کرده بود و اتریوم را با ویتالیک بوترین بنیانگذاری کرد، آشنا شد. الان فعال بود 

یکی از بسیاری از تصاویر لو از کره شمالی (منبع: توییتر)

او در سال بعد در نیوبرانزویک، استانی در کانادا در اقیانوس اطلس، جایی که لو کارآموز یک روزنامه محلی بود، زمانی که با آنتونی دی ایوریو ، بنیانگذار اتحاد بیت کوین کانادا مصاحبه کرد ، دوباره با بیت کوین روبرو شد .

شخصیت دیگری که کتاب لو یک ملاقات را بازگو می کند، جرالد کاتن است که در سال 2013، صرافی QuadrigaCX را قبل از مرگ در هند در سال 2018 تأسیس کرد و کلیدهای خصوصی بیت کوین 115000 مشتری خود را به گور برد. 

از صرافی Cotten بود که لو اولین بیت کوین خود را در آن سال خرید و بی‌درنگ 10 ضربه LSD به قیمت 0.412 بیت کوین در وب تاریک سفارش داد. در سفر او به ارزهای دیجیتال هیچ بازگشتی وجود نداشت.

کابوی های رمزنگاری شده

پس از همکاری با روزنامه تورنتو استار از سال 2013 تا 2015، لو توسط رویترز استخدام شد که او را در اوایل سال 2016 به نیویورک فرستاد، و در اواخر همان سال به کلگری، جایی که او بر روی گزارش در مورد صنعت انرژی تمرکز کرد. استان آلبرتا، مملو از نفت و کلگری به عنوان بزرگترین شهر آن، برای کانادا همان چیزی است که تگزاس برای ایالات متحده است. کلگری با تاریخچه کابوی های قبل از نفت خود، با افتخار به ریشه های غربی خود پایبند بوده است، و رونق نفت در دهه های گذشته بدون شک باعث جذب محصول جدیدی از ماجراجویان جسور که به دنبال ثروت در غرب هستند، شده است.

اینجا بود که لو یک جلسه هفتگی بیت کوین ترتیب داد، جایی که ما همدیگر را ملاقات کردیم. در لو بود، نه تنها در شهر را نشان می دهد، به عنوان ژان Cerato ، محلی رمزنگاری اعتیاد به مواد مخدره، مردی که یک ناهار در یک گاوچران با مضمون در این نزدیکی هست سالن در یک روز مختلف هفته برگزار می شود، به نحوی شروع به او را به عنوان رقابت. در کتاب لو، سراتو نقش کمیک را از طریق ماجراجویی های مختلف خود ایفا می کند. با حرکت در همان حلقه‌ها، به لو به عنوان یک روزنامه‌نگار جدی احترام گذاشتم – او یک بار به من گفت که از منابع خود محافظت می‌کند، حتی اگر به معنای زندان باشد، بیانیه‌ای که من هرگز در صحت آن تردید نداشتم.

لو چند ماه قبل استخراج بیت کوین را آغاز کرده بود که در حین جستجوی دوچرخه خود در حوالی بارگیری ساختمان رویترز، با گنجینه ای روبرو شد – هشت کامپیوتر Dell Optiplex 780 دور انداخته شده.

او به یاد می‌آورد: «هر کدام می‌توانست دو پردازنده گرافیکی را در خود جای دهد، بنابراین زیاد نبود، اما در نهایت من پردازنده‌های گرافیکی خریدم و از آن‌ها برای استخراج استفاده کردم. کامپیوترها به آپارتمانش چند بلوک دورتر.

“در نهایت، آن را به یک مرکز اختصاصی کامل با ASIC تبدیل شد.”

با حرکت صنعت کریپتو در دقیقه یک مایل با انشعاب بیت کوین، بازارهای گاوی خشمگین شد و معادن او در BTC جدید در حال انجام کار شرکتی خود در میز خبر بود. لو به یاد می آورد که “من واقعاً این فرصت را نداشتم که عقب بایستم و همه چیز را ارزیابی کنم.” این بود تا اینکه یک روز در اتاقک خاکستری خود نشسته بود و “ناگهان متوجه شد که اگر اینقدر خیالم راحت باشد، می توانم گوشی را بردارم و یک فیل بخرم.” او یک میلیونر ارز دیجیتال بود.

بهترین های بلاک چین، هر سه شنبه

برای کاوش های متفکرانه و خواندن آرام از مجله مشترک شوید.
با عضویت، با شرایط خدمات و خط مشی رازداری ما موافقت می کنید

آن روز هیچ فیلی خریداری نشد، اما رایحه آن رایحه ای ماجراجویی بود، بویی که لو احساس می کرد هنگام زندگی 9-5 زندگی نمی کرد. استعفا داد. “من این احساس را داشتم که حدس می‌زنم هر هزاره معمولی که تازه وارد نیروی کار می‌شود، احساس می‌کند – شاید آنها این را بحران یک چهارم زندگی می‌نامند. آیا من در جای مناسب هستم؟ آیا کاری را انجام می دهم که برایم معنادار است؟ چون امکانات دارم، چرا به ماجراجویی نمی‌روم؟» او بازگو می کند.

و ماجراهایی که او ادامه داد. علاوه بر کسانی که در کره شمالی هستند، کتاب او به جزئیات زمانی می پردازد که او و من در یک جزیره تایلندی در حال مهمانی با اعضای یک انکوباتور ارز دیجیتال در استراحتگاهی در دامنه تپه بودیم.

«رئیس بزرگی که همه چیز را تأمین مالی می کرد، یک بیت کوینر اولیه بود و ثروت زیادی به دست آورده بود. مردم می‌آمدند و می‌رفتند، مجانی می‌ماندند و به شادی‌های دیوانه‌وار می‌پرداختند. حداقل یک بار، آنها ظاهراً یک شمن را آورده بودند.» لو در فصل 16 نوشت.

یکی دیگر از ماجراهای او کتاب خودش است، یادداشت های میدانی از یک بیماری همه گیر: سفری در میان یک جهان معلق ، که سال گذشته منتشر شد. این کتاب سفرهای او را از پکن، سنگاپور، آلمان و بازگشت به کانادا در اوج همه‌گیری بازگو می‌کند که به نظر می‌رسید او را دنبال می‌کرد و در حالی که سفرهای هوایی تماماً بسته بود، او را به مدت شش در آپارتمان خالی من در شهر بایروث آلمان پناه برد. هفته ها در طول چشم طوفان

یک کریپتو وسترن

مدت‌هاست که اغلب منتقدان گفته‌اند که صنعت ارزهای دیجیتال شبیه غرب وحشی است. لو موافق است، هر چند روشن می کند که «من این مقایسه را توهین نمی دانم. من فکر می کنم که چیزهای جالب زیادی در مورد غرب وحشی وجود دارد، حداقل ایده آن. چیزی که در آن زمان مردم را به سمت غرب جذب می کرد، همان چیزی است که مردم را به کریپتو جذب می کند. 

اگرچه غرب وحشی واقعی تا حد زیادی بر پایه “بی عدالتی، استعمار و بی رحمی” ساخته شده است، لو می گوید که رویای غرب وحشی در ذهن ما زندگی می کند.

غرب وحشی عمدتاً به دلیل اینکه مکانی است که در آن فرصت‌ها و ثروت‌های زیادی وجود دارد، جذاب است – همچنین جادار است و به روی همه باز است و مهم‌تر از همه، آزاد از سلسله مراتب اجتماعی در خانه است.»

او می‌گوید: «شما به غرب می‌روید تا بتوانید گذشته‌تان را کنار بگذارید، می‌توانید نامتان را دفن کنید و می‌توانید از نو متولد شوید. به سمت غرب به تورنتو رفت و در آنجا اتریوم را تأسیس کرد. 

به گفته لو، مرز غرب وحشی در نهایت حتی بیشتر به سمت غرب حرکت کرد و به همین ترتیب در کریپتو نیز وجود دارد. در حالی که بازیکنان معتبرتری مانند VISA و شهرهایی مانند میامی  در حال ورود به سرزمین‌هایی هستند که تا حدی رام شده‌اند، بسیاری از پیشگامان اولیه مانند Coinbase که برای پاکسازی روزهای اولیه ایده‌آلی خود تلاش کرده است ، سالن‌های قمار بدنام خود را به دفاتر شیشه‌ای مدرن ارتقا داده‌اند.

روز 4. منظره یک بلوک برج. ویرجیل کره شمالی را «فیلم وس اندرسون» نامید. (منبع: توییتر)

اما، قلب غرب وحشی کریپتو در حال مبارزه است. لو با اشاره به نمونه ای از Shapeshift، یک بازیکن قدیمی در صنعت که مدیر عامل شرکت اریک Voorhees است انتقال این شرکت از یک “ساختار سازمانی برای تبدیل شدن به DAO، و دلیل خاص است که آن را می خواهد به آن را سخت تر برای کنترل آن را مهار این در حال آمدن است به عنوان SEC در حال تبدیل شدن به طور فزاینده جنگ طلب ، “لو توضیح می دهد.

«قوانین زیادی به طور ناگهانی وارد این فضا می شوند. در همان زمان، مردم راه‌هایی برای زیر پا گذاشتن قانون ارائه می‌کنند.»

لو معتقد است متاورس مرز بعدی را مشخص می کند.

زندگی آنلاین ما به همان اندازه واقعی است که زندگی آفلاین ما در حال حاضر. آنلاین، ما هیچ حقی نداریم – ما بدون قید و شرط به اربابان دیجیتال وابسته هستیم. من فکر می کنم ما در حال حاضر در یک متاورس زندگی می کنیم.

نبرد برای حقوق و آزادی ها در متاورس، درگیری بزرگ این مرز جدید خواهد بود. به گفته لو، این شامل نبردی بین برنامه‌های کاربردی متمرکز اجرا شده توسط شرکت‌ها و برنامه‌های غیرمتمرکز بدون مجوز است که بر روی بلاک چین‌ها کار می‌کنند. 

او از مثالی از فیس بوک استفاده می کند که اکنون به درستی متا نامیده می شود، که ابتکار فیس بوک صفر آن به کاربران تلفن همراه در برخی از کشورهای در حال توسعه اجازه می دهد تا به «نوعی از اینترنت محدود که توسط فیس بوک مدیریت می شود، اما رایگان است» دسترسی داشته باشند، و افزود که «شرکت های بزرگ در حال شکل دادن به این راه هستند. ما واقعیت را درک می کنیم، زیرا این باعث می شود که کل تجربه بسیاری از افراد از اینترنت فقط از فیس بوک تشکیل شود.

برنامه های غیرمتمرکز کلید جلوگیری از تسلط بزرگ فناوری هستند. متاورس نه تنها اجتناب ناپذیر است، بلکه در حال حاضر اینجاست.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد
منبع