دو کیف پول ارز دیجیتال شخصی متعلق به جف “جیهوز” زیرلین، یکی از بنیانگذاران Sky Mavis، شرکت سازنده بازی محبوب بازی برای کسب درآمد (P2E) Axie Infinity، به خطر افتاده است. گزارش ها نمایش در 23 فوریه

به دنبال این هک، بیش از 10 میلیون دلار از دارایی های ارز دیجیتال مختلف، در درجه اول RON، توکن اصلی زنجیره رونین، زنجیره جانبی اتریوم که به صراحت برای Axie Infinity طراحی شده است، به سرقت رفت.

یکی از بنیانگذاران Axie Infinity بیش از 10 میلیون دلار در هک ضرر کرده است

به گزارش Lookonchain داده هاهکر با 3.2 میلیون RON به ارزش بیش از 9.53 میلیون دلار فرار کرد. این بنیانگذار همچنین بیش از 834000 دلار از اتریوم پیچیده شده (ETH) را از دست داد. مقادیر کوچک دیگری از PIXEL، نشانه اصلی Pixels – یک پلتفرم بازی وجود داشت. SLP، متاورس Axie Infinity پرایمینگ سکه. و USDC، یک استیبل کوین.

خروج RON از کیف پول زیرلین | منبع: Lookonchain via X

Zirlin حدود 164 AXS به ارزش کمتر از 1300 دلار داشت. هک یک الگوی نگهداری غیرمنتظره را به خصوص در بین بنیانگذاران پروژه نشان داده است. اینکه یکی از بنیانگذاران تنها 164 AXS را در اختیار داشت، با توجه به نقشی که در Axie Infinity بازی کرد، عجیب است. بازی P2E از زمانی که محبوبیت آن در آخرین چرخه گاوی به اوج رسید، میلیاردها دارایی را توزیع کرده است.

داده‌های Lookonchain نشان می‌دهد که دارایی‌های دزدیده شده به ETH تبدیل شده و به Tornado Cash سپرده شده است، یک میکسر ارز دیجیتال که بنیانگذاران آن در حال انجام هستند. دادگاه در ایالات متحده.

در اتهاماتی که در آگوست 2023 مطرح شد، تیم دادستان ادعا می کند که هکرهای کره شمالی از Tornado Cash برای شستن میلیون ها یا میلیاردها دلار سکه های سرقت شده استفاده کرده اند. برخی از این توکن ها از هک رونین بودند که در مارس 2022 بیش از 600 میلیون دلار از دست دادند.

اختصاص به ماموریت؛ RON و AXS پس از تلفات جزئی

زیرلین هک X را در 23 فوریه تایید کرد و تاکید کرد که “محدود به حساب های من است.” این هک روی زنجیره رونین یا عملیات Sky Mavis تأثیری نداشت. یکی از بنیانگذاران همچنین اضافه کرد که مهمهای خصوصی به خطر افتاده به سیستم های داخلی شرکت متصل نیستند.

زیرلین گفت که آنها “تدابیر امنیتی سختگیرانه ای برای تمام فعالیت های مرتبط با زنجیره برای کاهش ترس ها در نظر گرفته اند.” تیبنیانگذار او همچنان خوش بین است و به اعضای نگران جامعه کریپتو اطمینان می دهد که پروژه به دنبال ماموریت خود برای آوردن “آزادی اقتصادی” برای همه کاربران ادامه خواهد داد.

قیمت AXS در نمودار روزانه به سمتی حرکت می کند |  منبع: AXSUSDT در Binance، TradingView
قیمت AXS در نمودار روزانه به سمتی حرکت می کند | منبع: AXSUSDT در Binance، TradingView

با نگاهی به عملکرد در نمودار روزانه، تا کنون، قیمت‌های AXS و RON ثابت اما پایین‌تر هستند. AXS و RON از 21 فوریه کاهش یافته اند. آرام شدن پس از افزایش شدید از اوایل سه ماهه چهارم 2023.

تصویر ویژه از Canva، نمودار از TradingView

سلب مسئولیت: مقاله فقط برای اهداف آموزشی ارائه شده است. این بیانگر نظرات NewsBTC در مورد خرید، فروش یا نگهداری هر گونه سرمایه گذاری نیست و طبیعتاً سرمایه گذاری خطراتی را به همراه دارد. به شما توصیه می شود قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را انجام دهید. از اطلاعات ارائه شده در این وب سایت کاملاً با مسئولیت خود استفاده کنید.

این مطلب صرفاً از منبع ، ترجمه شده و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.
خرید اکانت تریدینگ ویو

لینک منبع خبر