افزایش قیمت در آخر هفته، ارزش بازار بیت کوین را در محدوده 600 میلیارد دلاری آمازون قرار داد.

بیت کوین پس از صعود به بالای 66000 دلار امروز و رسیدن به ارزش بازار بیش از 1.2 تریلیون دلار، از ارزش کل بازار خودروسازان تسلا و غول رسانه های اجتماعی فیس بوک فراتر رفته است.

طبق داده‌های AssetDash، بیت‌کوین ( BTC ) اکنون ششمین دارایی ارزشمند از نظر ارزش بازار در میان شرکت‌های بزرگ، پس از مایکروسافت، اپل، شرکت مادر گوگل، آلفابت، عربستان سعودی آرامکو و آمازون است. این دارایی کریپتو از ارزش بازار تسلا و فیسبوک به ترتیب 1.19 تریلیون دلار و 975 میلیارد دلار گذشت، زیرا قیمت آن نزدیک به 66000 دلار و در فاصله قابل توجهی از بالاترین قیمت خود یعنی 67000 دلار است.

افزایش قیمت اخیر قرار می دهد کلاه بازار بیتکوین در 600 میلیارد $ از آمازون. اعلامیه اخیر ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا مبنی بر اینکه قصد دارد 10 درصد از دارایی های تسلا خود را بفروشد، می تواند در نوسانات بیت کوین در آخر هفته که دارایی رمزنگاری بیش از 4 درصد از 62941 دلار به 65512 دلار در کمتر از دو ساعت افزایش یافت، کمک کند.

ارزش بازار بیت کوین از قبل بیشتر از ارزش کل بسیاری از ارزهای فیات بود. در ماه فوریه، دارایی کریپتو روبل روسیه را کاهش داد، احتمالاً در پاسخ به تسلا مبنی بر اینکه مجموعاً ۱.۵ میلیارد دلار BTC خریداری کرده است. ارزش بازار بیت کوین نیز برای مدت کوتاهی فرانک سوئیس را در ماه اکتبر کاهش داد.

مطالب مرتبط: چرخش ارزهای دیجیتال عالی: آیا اتریوم می تواند از بیت کوین پیشی بگیرد؟

قیمت اتر ( ETH ) نیز برای اولین بار در تاریخ این توکن با ارزش بازار بیش از 565 میلیارد دلار به بالای 4700 دلار رسید – بیش از 400 میلیارد دلار بالاتر از رتبه سوم ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB). سود حاصل از این دو دارایی به افزایش ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال به بیش از 3 تریلیون دلار کمک کرده است.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.

منبع