هدف Polysynth پشتیبانی از تجارت برای 100000 دارایی توکن مصنوعی مختلف از طریق پروتکل “بازارساز مجازی” خود است.

Polysynth، یک پلت فرم دارایی مصنوعی مبتنی بر Polygon، سرمایه گذاری های تعدادی از شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر DeFi و سرمایه گذاران فرشته را تضمین کرده است.
این تیم به عنوان بخشی از دور اولیه خود در 15 نوامبر، یک دور سرمایه گذاری 1.5 میلیون دلاری را اعلام کرد که مشارکت Jump Capital، DeFi Alliance، Hashed و تعدادی از افراد مانند آلن هاوارد، یکی از بنیانگذاران Brevan Howard Asset Management، و ساندیپ نیلوال و جینتی کانانی از بنیانگذاران Polygon.
Polysynth 
اظهار داشت که از این بودجه برای گسترش تیم مهندسین، طراحان و بازاریابان خود، علاوه بر انجام ممیزی های امنیتی برای پروتکل، استفاده خواهد کرد.
این پلتفرم در حال حاضر در مرحله بتا است و فقط تعداد انگشت شماری از دارایی ها از جمله BTC، ETH و معاملات آتی دائمی MATIC را آزمایش می کند. 
هدف پروتکل زمانی که در شبکه اصلی پخش می شود، ایجاد مشتقات برای 100000 جریان اصلی و رمزنگاری مختلف است.
Polysynth یک بازارساز مجازی مقیاس‌پذیر (VMM) ارائه می‌کند، که تیم ادعا می‌کند مزایای متعددی را نسبت به یک کتاب سفارش سنتی یا 
بازارساز خودکار ارائه می‌دهد .
یک VMM از مدل موقعیت بدهی وثیقه (CDP) که بازارسازان خودکار معمولی استفاده می کنند، استفاده نمی کند. 
در عوض، معامله گران از وثیقه استیبل کوین برای باز کردن موقعیت های خرید یا فروش برای هر دارایی مصنوعی استفاده می کنند. 
آن‌ها می‌توانند با عرضه استیبل کوین‌ها و استفاده از آن‌ها برای خرید و فروش مستقیم دارایی‌های مصنوعی، به نقدینگی و مزایای دیگر مانند لغزش کم و قیمت‌های بهتر دسترسی داشته باشند.
شریک جامپ کپیتال، ساوراب شارما، توضیح داد که «Polysynyth ناکارآمدی سرمایه را در رویکرد سنتی بیش از حد وثیقه حذف می‌کند و از این رو موانع پذیرش انبوه را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد».
او توضیح داد که راه‌حل‌های دارایی مصنوعی فعلی معمولاً به پنج برابر وثیقه و تعادل مجدد دستی نیاز دارند، و افزود: «مدل مبتنی بر VMM پلی‌سینث با اجازه دادن به معامله‌گران برای معامله در برابر یک منحنی محصول ثابت مجازی، این چالش‌ها را از بین می‌برد.»
برای ایجاد استفاده از نسخه بتا، این پروتکل یک رقابت تجاری را در 16 نوامبر راه اندازی می کند. کاربرانی که بالاترین بازدهی را داشته باشند یا اشکالات موجود در پلتفرم را گزارش کنند، واجد شرایط دریافت جوایز نقدی خواهند بود.
PolySynth همچنین قصد خود را برای تشکیل یک سازمان غیرمتمرکز خودمختار و راه اندازی یک توکن حکومتی در آینده اعلام کرد.
مرتبط: Polygon یک سازمان مستقل غیرمتمرکز ایجاد خواهد کرد

طبق گفته 
DeFiLlama ، در حال حاضر 4.92 میلیارد دلار در سراسر اکوسیستم Polygon قفل شده است. 
این شبکه مقیاس پذیری لایه دوم را برای اتریوم فراهم می کند.
پروتکل نقدینگی چند زنجیره ای Aave با 1.87 میلیارد دلار ارزش کل قفل شده، که 38 درصد از کل شبکه را تشکیل می دهد، بیشترین سهم بازار را در Polygon دارد. 
دیگر پروتکل‌های معروفی که روی Polygon اجرا می‌شوند عبارتند از SushiSwap، Curve Finance و Balancer.
در 12 نوامبر، Polygon 
از طریق Alchemy Pay رمپ های فیات را به کار برد تا اولین پرداخت های فیات مستقیم برای DeFi را آغاز کند.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.

منبع