اکانت تریدینگ ویو 60% تخفیف+ اتصال با آی پی ایران
  • اورجینال
  • ضمانت دار
  • پشتیبانی سریع
  • تحویل به موقع
مشاهد قیمت ها

Reliance Retail پشتیبانی از روپیه دیجیتال را در خط فروشگاه های لذیذ Freshpik خود اجرا کرده است.

گزارش: زنجیره خرده‌فروشی هند از پرداخت‌های CBDC در فروشگاه‌ها پشتیبانی می‌کند


یکی از بزرگ‌ترین زنجیره‌های خرده‌فروشی هند، Reliance Retail، اعلام کرد که پذیرش روپیه دیجیتال را در یکی از خطوط فروشگاه خود آغاز کرده‌اند و قصد دارند عرضه را به تمام مشاغل خود گسترش دهند.

در گزارشی توسط Tech Crunch، این شرکت گفت که پشتیبانی CBDC در حال حاضر در Freshpik، خط فروشگاه لذیذ آن عرضه شده است. علاوه بر این، این شرکت همچنین خاطرنشان کرد که پشتیبانی از روپیه دیجیتال را به تمام دارایی های خود گسترش خواهد داد، حرکتی که به طور بالقوه می تواند پذیرش را برای CBDC کشور پیش ببرد.

V Subramaniam، یکی از مدیران Reliance Retail، خاطرنشان کرد که پذیرش ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) به دیدگاه این شرکت مبنی بر ارائه “قدرت انتخاب” به مصرف کنندگان هندی پایبند است. مدیر اجرایی همچنین تاکید کرد که این ابتکار به شرکت فرصتی می دهد تا یک گزینه پرداخت جایگزین را در فروشگاه های خود ارائه دهد.

بر اساس این گزارش، Reliance Retail با شرکت‌های ICICI Bank، Kotak Mahindra Bank و fintech Innoviti Technologies برای ارائه پشتیبانی از CBDC همکاری کرده است. مشتریانی که تصمیم به پرداخت با روپیه دیجیتال دارند، یک کد QR در فروشگاه برای تکمیل پرداخت ارائه می شود.

مربوط: در میان زمستان کریپتو، بانک‌های مرکزی در مورد ارزهای دیجیتال داخلی تجدید نظر می‌کنند

برنامه هایی برای CBDC کشور بوده است ارائه شده توسط بانک مرکزی هند (RBI) در 7 اکتبر از طریق یادداشتی 51 صفحه ای. بانک مرکزی کشور عوامل مختلفی از جمله اثرات مثبت و منفی احتمالی روپیه دیجیتال در کشور را تعریف کرد. به گفته RBI، یکی از انگیزه‌های CBDC کاهش هزینه‌های عملیاتی مدیریت پول نقد است.

RBI پایلوت عمده فروشی روپیه دیجیتال را راه اندازی کرد در ماه نوامبر برای موسسات و بازرگانان. در 1 دسامبر، بانک مرکزی پایلوت CBDC را برای خرده فروشی آغاز کرد مصرف کنندگان در یک گروه کاربری بسته متشکل از بازرگانان و مشتریان.

این مطلب صرفاً از منبع ، ترجمه شده و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.
کتاب های بازار مالی

لینک منبع خبر