این دو شرکت بخشی از کنسرسیومی از پروژه‌های DeFi بودند که در ماه اوت ابتکار آموزش و شمول مالی DeFi برای مردم را تأسیس کردند.

پروتکل 0X و Celo بلاکچین اند اعلام کرد یک همکاری مشترک را به خود اختصاص 4.5 میلیون $ – متشکل از 3 میلیون $ CELO و 1.5 میلیون $ ZRX – به سمت رشد اکوسیستم 0X از طریق آن جامعه محور متمرکز سازمان مستقل (DAO).
این خبر به دنبال توافقی است که در اواسط نوامبر بین این دو شرکت برای ادغام یک عملکرد 0x API با هزینه صفر در بلاک چین Celo به منظور افزایش تجربه توسعه دهندگان DeFi که به دنبال دسترسی به خدمات نقدینگی تبادل غیرمتمرکز چند زنجیره ای (DEX) هستند، منعقد شد.
Celo یک مجموعه منبع باز متشکل از سازمان های فناوری، غیرانتفاعی و غیردولتی (NGO) است که برای ترویج دسترسی جهانی بیشتر به برنامه های غیرمتمرکز (dApps) و پرداخت های ارزهای دیجیتال از طریق مدل موبایل محور خود متحد شده اند، در حالی که 0x یک زیرساخت وب غیرمتمرکز است که ERC توکن شده را تسهیل می کند. -20 سرمایه گذاری از طریق استفاده از قراردادهای هوشمند عمومی. 
0x ادعا می‌کند که از زمان راه‌اندازی، ویژگی API آن بیش از 21 میلیون معامله را در بیش از 1.8 میلیون آدرس منحصربه‌فرد به مبلغ بیش از 100 میلیارد دلار در میان زنجیره‌های محبوب Ethereum، Binance Smart Chain، Polygon، Avalanche و Fantom فعال کرده است.
Xochitl Cazador، رئیس رشد اکوسیستم Celo، گفت که مشارکت جدید برای تقویت “گسترش سریع” یک “DeFi واقعاً غیرمتمرکز در جامعه 0x DAO” طراحی شده است.

ظهور مجدد DAOها در 12 ماه گذشته 
که بر اساس اصول تمرکززدایی، حکمرانی اجتماعی و اهداف شفاف بنا شده است، بحث را  
برانگیخته است که این فناوری به زیربخش اصلی بعدی رشد انبوه در DeFi در طول سال 2022 تبدیل شده است و به همین ترتیب، سرعت بخشیدن به آن رشد صنعتی در حال حاضر 
ایجاد ارزش کل تاریخی قفل شده (TVL) 274.65 میلیارد دلار است. 
در مقایسه، TVL DeFi یک سال پیش کمتر از 20 میلیارد دلار بود و تقریباً در آغاز سال 2020 وجود نداشت. 
مطالب مرتبط: دیفای می تواند در عرض 5 سال 100 برابر بزرگتر از امروز باشد
در آگوست امسال، هم Celo و هم 0x اعضای موسس 
ابتکار خیریه مالی غیرمتمرکز  DeFi for the People بودند . 
این سرمایه گذاری مشترک، که شامل پروژه های قابل توجهی مانند Aave، SushiSwap و Curve بود، 100 میلیون دلار برای حمایت از طرح های آموزشی و شمول مالی جمع آوری کرد. 
ویل وارن، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت 0x Labs، با همسویی با این اصول مشارکتی در آخرین بودجه، گفت که انتظار می رود مشارکت Celo تأثیر مثبتی بر توکن اصلی پلتفرم او ZRX داشته باشد. 
براساس CoinGecko، ZRX در حال حاضر 1.07 دلار برای ارزش کل بازار 910 میلیون دلار ارزش گذاری شده است.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.

منبع