NFT های اتریوم بیشترین نفوذ را در فضای کریپتو به دست آورده اند. این NFT ها فروش 69.3 for را برای یک اثر هنری به ثبت رسانده اند. سرمایه گذاران به سمت مالکیت NFT به عنوان نوعی سرمایه گذاری بلندمدت علاوه بر دارایی های ارزهای دیجیتال خود حرکت می کنند. اگرچه بلاک چین‌های دیگری در حال ظهور هستند که می‌توان NFT‌ها را در آن‌ها ایجاد کرد، اما اکثریت آن هنوز در اتریوم اتفاق می‌افتد.

به همین دلیل است که سرمایه گذاران به سمت توکن های غیرقابل جابجایی که در بلاک چین ساخته شده اند هجوم آورده اند. محبوبیت فزاینده آن منجر به شباهت‌های قابل توجهی با الگوی نگهداری در ارزهای دیجیتال شده است. به عنوان مثال، همانطور که نهنگ‌ها در ارزهای رمزنگاری شده یک چیز هستند، نهنگ‌های NFT نیز وجود دارند، و داده‌های جدیدی که از بازار بیرون می‌آید نشان می‌دهد که نهنگ‌ها به همان روشی که بر ارزهای دیجیتال تسلط دارند بر NFT تسلط دارند.

نهنگ ها در NFT ها پیشتاز هستند

Moonstream گزارشی در Github منتشر کرد که در آن حرکت توکن‌های غیرقابل تعویض در شش ماه گذشته را تحلیل می‌کرد. این دوره زمانی در رشد فضای NFT بسیار مهم بوده است و این گزارش یافته های جالبی داشته است.

مشخص شد که بیش از 80 درصد از کل نشانه های غیرقابل تعویض تنها در 17 درصد از کیف پول ها نگهداری می شوند. باقی گذاشتن کمتر از 20 درصد NFTها برای بقیه بازار. پلتفرم های NFT ، صرافی ها و مهمتر از همه نهنگ ها طی 6 ماه گذشته توکن های غیرقابل تعمیر را با سرعت بیشتری به دست آورده اند و آنها را در مقایسه با بقیه بازار برتری داده اند. این منعکس کننده بازار ارزهای دیجیتال است که ارقام مشابهی را برای حجم در اختیار نهنگ ها و سرمایه گذاران کوچکتر نشان می دهد.

مون استریم بیش از 7 میلیون تراکنش NFT را در شش ماه گذشته در بلاک چین اتریوم تجزیه و تحلیل کرد. این تجزیه و تحلیل منجر به این نتیجه شد که 83.29 درصد باقی مانده از بازار NFT تنها تعداد انگشت شماری از آن را در اختیار دارد.

ایجاد اتاق برای نکات ظریف

داده‌های ارائه‌شده در این گزارش شامل پلتفرم‌های NFT است که سرمایه‌گذاران NFT‌های خود را می‌خرند و می‌فروشند. توجه به این نکته مهم است که از آنجایی که این پلتفرم‌ها خدمات ذخیره‌سازی را نیز ارائه می‌دهند، NFT‌هایی که روی پلتفرم‌ها ذخیره می‌شوند در این مورد لحاظ می‌شوند.

سرمایه‌گذاران کوچک NFT می‌توانند تصمیم بگیرند که خریدهای خود را در این پلتفرم‌ها رها کنند تا بتوانند به راحتی بفروشند، دقیقاً مانند سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال که دارایی‌های خود را در صرافی‌ها رها می‌کنند تا به سرعت با بازار حرکت کنند.

مطالب مرتبط | CryptoDragons: یک پروژه منحصر به فرد NFT با عناصر سرگرمی و درآمد

در این گزارش، مون استریم توضیح می‌دهد که در تفسیر داده‌های ارائه‌شده به جزئیات بیشتری نیاز است، «زیرا بسیاری از این مالکان بازارها و مراکز تسویه حساب OpenSea، Nifty Gateway و دیگر پلت‌فرم‌های مشابه هستند.»

با این وجود، درست مانند هر بازاری، همیشه نابرابری های فاحش وجود دارد. درصد کمی معمولاً بزرگترین سهم بازار را کنترل می کنند و با توجه به موانع ورود به بازار توکن غیرقابل تعویض، سرمایه گذاران کوچک بخش ناچیزی از بازار را کنترل خواهند کرد.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.

منبع