بر اساس تحقیقات Moonstream ، 16.71 درصد از کل Hodlers NFT در اتریوم بین 1 آوریل تا 25 سپتامبر 80.98 درصد از NFT ها را در اختیار داشتند.

شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین منبع باز Moonstream گزارشی منتشر کرد که نشان داد حدود 17 درصد از آدرس ها بیش از 80 درصد از تمام توکن های غیرقابل تعویض (NFT) روی اتریوم را کنترل می کنند.

این گزارش در 21 اکتبر منتشر شد و تجزیه و تحلیل بر روی بیش از هفت میلیون تراکنش NFT در بلاک چین اتریوم بین 1 آوریل تا 25 سپتامبر 2021 انجام شد.

این گزارش نشان داد که نهنگ‌ها، پلتفرم‌های NFT و صرافی‌ها که 16.71 درصد از آدرس‌های برتر را تشکیل می‌دهند، 80.98 درصد از NFT‌های اتریوم را در اختیار دارند .

83.29 درصد باقیمانده از دارندگان NFT تنها توانستند «تعدادی توکن» را در آن بازه زمانی خریداری کنند.

مون استریم گفت: «این آمار اخیر نیاز به کمی جزئیات بیشتر در تفسیر آن دارد، با این حال، زیرا بسیاری از این مالکان بازارها و مراکز تسویه حساب مانند OpenSea، Nifty Gateway و دیگر پلتفرم‌های مشابه هستند.

به نظر می‌رسد این ارقام دقیقاً اصل پارتو یا قانون 20/80 را تکرار می‌کنند که یک عامل مشترک در بازارها و بخش‌های مختلف است. این اصل بر این ایده استوار است که حدود 80٪ از پیامدها از 20٪ از علل ناشی می شوند.

“xddemonesque” کاربر Reddit در پاسخ به این گزارش گفت: “دیدن اصل پارتو در بازار کمابیش به عنوان آوانگارد و به طور سنتی” غیرمنطقی “بسیار جذاب است.”

مجموعه داده‌های Moonstream بر روی توکن‌های ERC 721 متمرکز است و هیچ داده‌ای از شبکه‌های لایه دو مانند Polygon را شامل نمی‌شود، و همچنین داده‌ها را از رابط‌های برنامه‌نویسی برنامه متمرکز (API) منبع نمی‌کند.

“اسکن ما از این 1،145،767 بلوک باعث انتقال 7،020،950 توکن از 9292 قرارداد NFT در 727،102 آدرس شد. این نقل قول ها و نقل و انتقالات هسته اصلی مجموعه داده را تشکیل می دهند. “

در حالی که مون استریم بر «نابرابری بزرگ» مالکیت NFT در اتریوم تاکید کرد، این شرکت همچنین استدلال کرد که بازار NFT هنوز به اندازه کافی برای مشارکت سرمایه‌گذاران کوچک باز است و به اکثر دارندگان NFT، معامله‌گرانی هستند که قادر به خرید هستند. دارایی های آنها با سهولت نسبی:”آنچه این داده ها به ما نشان می دهد این است که بازار Ethereum NFT باز است به این معنا که اکثریت قریب به اتفاق شرکت کنندگان آن خریداران کوچک هستند که به احتمال زیاد خرید خود را به صورت دستی انجام می دهند. برای کسانی که مایل به شرکت در این بازار هستند موانع کمی برای ورود وجود دارد.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.

منبع