دستگاه خودپرداز بیت کوین

والمارت قصد دارد در نهایت 8000 دستگاه خودپرداز بیت کوین را در ایالات متحده نصب کند و 200 دستگاه را در یک برنامه آزمایشی نصب کرده است.

والمارت برای نصب 200 دستگاه خودپرداز بیت کوین ( BTC ) در فروشگاه های خود در سراسر ایالات متحده با شرکت ماشین های پول نقد Coinstar و صرافی Coinme همکاری کرده است . 

به گفته بلومبرگ ، اگرچه آزمایشی تنها شامل 200 کیوسک است، اما راه اندازی گسترده تر قصد دارد در نهایت شاهد نصب 8000 دستگاه خودپرداز بیت کوین در سراسر کشور باشد. هنوز جزئیات بیشتری در مورد جدول زمانی ارائه نشده است.

بر اساس Coin ATM Radar، در حال حاضر بیش از 25000 دستگاه خودپرداز بیت کوین در فروشگاه های مواد غذایی و ایستگاه های خدمات در ایالات متحده وجود دارد. کوین استار 4400 کیوسک فعال برای خرید بیت کوین در 33 ایالت دارد.

سم داکتر، افسر ارشد استراتژی و رئیس تحقیقات BitOoda، به بلومبرگ گفت که دستگاه های خودپرداز بیت کوین توسعه جدیدی نیستند و در حال حاضر در بسیاری از سوپرمارکت ها یافت می شوند.اگرچه Walmart دسترسی بیت‌کوین را به افراد بیشتری گسترش می‌دهد و به آن در میان شکاکان مشروعیت بیشتری می‌بخشد، اگر آن‌ها آن را فراتر از یک آزمایش اولیه عرضه کنند.

مشتریان می توانند با قرار دادن اسکناس و دریافت کوپن کاغذی با کد بازخرید از دستگاه خودپرداز بیت کوین استفاده کنند. برای بازخرید کد، مشتریان باید یک حساب Coinme راه‌اندازی کنند و یک بررسی پس‌زمینه را تکمیل کنند. کاربران نمی توانند بیت کوین را از حساب خود برداشت کنند، بدون هیچ نشانه ای از برنامه ای برای ارائه این قابلیت در آینده نزدیک.

دستگاه های خودپرداز بیت کوین 11 درصد اضافه شارژ دارند که شامل 4 درصد کارمزد برای گزینه بیت کوین به اضافه 7 درصد کارمزد مبادله نقدی اضافی است.

به عنوان یک نقطه مقایسه، پلتفرم های محبوب معاملات ارزهای دیجیتال بایننس و کوین بیس به ترتیب 3 تا 4.5 درصد و 3.99 درصد برای خرید کارت نقدی و اعتباری دریافت می کنند. واریز مستقیم از حساب بانکی به کیف پول Binance یا Coinbase رایگان است.

این خبر به عنوان نشانه ای از پذیرش جریان اصلی توسط برخی، از جمله اینفلوئنسر لارک دیویس، که توییت کرد، “وال مارت اکنون #بیت کوین می فروشد… جالب است!” استقبال شد. با این حال، کاربران دیگر از هزینه های بالا شکایت کرده اند.

ایکگرو در واکنش به این خبر در توییتی نوشت : «کارمزدهای خودپرداز BTC به‌طور بدنام بالا هستند، به علاوه قیمت «جاری» بیت‌کوین در هنگام خرید بسیار بالاتر و هنگام فروش پایین‌تر است .

کاربر Reddit u/Axatar در ساب‌ردیت r/CryptoCurrency اظهار داشت: «این یک راه‌حل است، اما حداقل نشانه‌ای از پذیرش است – آنها فکر می‌کنند برخی افراد ممکن است به اندازه کافی بیت کوین بخواهند تا هزینه‌های هنگفتی بپردازند

این اولین نشانه علاقه مندی والمارت به دنیای ارزهای دیجیتال نیست. در ماه آگوست، این غول خرده‌فروشی اعلام کرد که به دنبال یک محصول رمزنگاری برای هدایت استراتژی ارز دیجیتال شرکت است . لیست شغل از آن زمان از وب سایت Walmart حذف شده است، اما یک آگهی برای این نقش در لینکدین باقی مانده است .

Walmart China همچنین با پلتفرم مدیریت زنجیره تامین مبتنی بر بلاک چین VeChain برای ردیابی محصولات همکاری کرده است.

با این حال، شک و تردیدهایی در مورد اخبار خودپرداز بیت کوین وجود داشت، که پس از انتشار یک بیانیه مطبوعاتی جعلی والمارت در ماه سپتامبر ، که همکاری با Litecoin ( LTC ) را اعلام کرد ، داغ شد . این دروغ به طور خلاصه قیمت آلت کوین را بیش از 20 درصد افزایش داد.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.

منبع