صرافی اصلی ارز دیجیتال ژاپنی، کوین چک، بازار NFT خود را در مارس 2021 راه اندازی کرد.

طبق یک نظرسنجی جدید، حداقل یک نفر از هر چهار سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال در ژاپن تجربه نگهداری توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را داشته است.

صرافی بزرگ ارز دیجیتال ژاپن BitBank یک نظرسنجی آنلاین در مورد روند سرمایه گذاری NFT در بازار ارزهای دیجیتال ژاپن انجام داد.

با انتشار نتایج نظرسنجی در 25 نوامبر، بیت بانک گفت که از 2061 کاربر ارزهای دیجیتال در بازه زمانی 26 اکتبر تا 1 نوامبر 2021 نظرسنجی کرده است. پاسخ دهندگان شامل مشتریان BitBank و همچنین دارندگان کریپتو هستند که به طور تصادفی از طریق توییتر نظرسنجی شده اند. این شرکت به کوین تلگراف گفت.

نتایج نظرسنجی نشان می‌دهد که تا کنون ۲۶ درصد از سرمایه‌گذاران کریپتو ژاپنی برگزاری NFT را امتحان کرده‌اند، که اکثریت سرمایه‌گذاران NFT را نسل‌های جوان‌تر بین ۲۰ تا ۴۰ سال نشان می‌دهند.

برای اکثر پاسخ دهندگان، دلیل اصلی برگزاری NFT ها مشابه سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین ( BTC ) است که حفظ آنها در طولانی مدت است. به گفته بیت بانک، حدود 60 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که NFT های خود را یک سرمایه گذاری بلندمدت می دانند.

بر اساس نتایج نظرسنجی، 39 درصد از دارندگان NFT نظرسنجی نشان دادند که هرگز NFT های خود را نفروختند و از ارزش آن مطمئن نیستند، در حالی که بیش از 22 درصد از پاسخ دهندگان NFT های خود را نفروختند اما از ارزش آن ها آگاه بودند. 19 درصد دیگر از پاسخ دهندگان گفتند که از فروش NFT سود برده اند.

این گزارش همچنین خاطرنشان می کند که هنر همچنان موضوع اصلی NFT ها در بازار ارزهای دیجیتال ژاپن است و پس از آن بازی ها، متاورس، سرگرمی ها و ورزش ها قرار دارند.

مطالب مرتبط: آسیا-اقیانوسیه در جستجوهای NFT در گوگل پیشتاز جهان است

صنعت NFT به طور فزاینده ای در ژاپن محبوب شده است، به طوری که صرافی رمزنگاری محلی Coincheck بازار NFT خود را در مارس 2021 راه اندازی کرد .

از آنجایی که ژاپن به خاطر فرهنگ پاپ تأثیرگذار خود، از جمله انیمه و مانگا، در سطح جهانی شهرت دارد، بسیاری بر این باورند که این کشور پتانسیل زیادی برای پیشبرد جنبش NFT دارد. در اوایل سال جاری، مای فوجیموتو، مبشر اولیه رمزارز، که به نام Miss Bitcoin نیز شناخته می شود، با اکوسیستم بازی بلاک چین Enjin برای راه اندازی یک پروژه خیریه NFT در ژاپن شریک شد.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد
منبع