عقب نشینی سطحی بیت کوین چشم انداز یک رکورد جدید تاریخ را در کوتاه مدت افزایش می دهد و آلت کوین هایی مانند ETH ، SOL ، MATIC و FTM می توانند بالاتر بروند در حالی که BTC برای حرکت بعدی خود آماده می شود.

5 ارز رمزنگاری شده مهم این هفته: BTC ، ETH ، SOL ، MATIC ، FTM

تجزیه و تحلیل قیمت

در 15 اکتبر ، اخباری مبنی بر آغاز معامله بیت کوین ( BTC ) در صندوق مبادله ای (ETF) از هفته آینده قیمت بیت کوین را به 62،933 دلار ارسال کرد ، اما از آن زمان به بعد خنک شد.

برخی از شرکت کنندگان در بازار معتقدند معامله کنندگانی که شایعه تأیید محصول Bitcoin ETF را خریداری کرده اند ممکن است اخبار را بفروشند . شرکت معاملاتی رمزنگاری QCP Capital در به روزرسانی اعلام کرد که تصویب ETF های مبتنی بر آتی بعید است که باعث افزایش بلند مدت قیمت بیت کوین شود مانند آنچه در سه ماهه چهارم سال 2020 مشاهده شد.

در حالی که نوسانات زیاد را نمی توان در آینده نزدیک منتفی کرد ، سرمایه گذاران باید بر روند اصلی تمرکز کنند و در اصلاحات جزئی که بخشی از مسیر صعودهای جدید تاریخ هستند ، گرفتار نشوند.

نمایش روزانه داده های بازار رمزنگاری. منبع: Coin360

به گفته بنیانگذار Foxbit ، Jooo Canhada ، دخترش از یک هدیه بیت کوین که در بدو تولد در سال 2017 دریافت کرد ، 6500 درصد سود کسب کرده است. اگرچه او نمی توانست در این سن کم سکه را معامله کند ، اما بازده نشان می دهد که سرمایه گذاران صبور کسانی که با سقوط جزئی آشفته نمی شوند ، می توانند بازدهی عظیمی داشته باشند.

آیا صعود بیت کوین به یک رکورد جدید آلتکوین جدید در کنار آن می تواند همراه باشد؟ بیایید نمودارهای 5 ارز رمزنگاری شده برتر را بررسی کنیم که در کوتاه مدت بهتر عمل می کنند.هر دوشنبه تحویل داده می شود

BTC/USDT

بیت کوین در 15 اکتبر به بالای مقاومت 58،000 دلار و علامت روانی آن به 60،000 دلار رسید. خرس ها تلاش می کنند تا حرکت صعودی را در 62،933 دلار متوقف کنند ، اما نشانه مثبت این است که گاوها خیلی تسلیم نشده اند. این نشان می دهد که معامله گران پس از صعود اخیر مواضع خود را نمی بندند زیرا پیش بینی می کنند روند دیگری صعود کند.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

هر دو میانگین متحرک رو به افزایش هستند و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه خرید بیش از حد قرار دارد که نشان می دهد گاوها در کنترل هستند. اگر قیمت از سطح فعلی بالا برود و از محدوده مقاومت 62،933 دلار به 64،854 دلار برسد ، ممکن است جفت ارز BTC/USDT به 75،000 دلار برسد.

پشتیبانی فوری برای تماشای نزولی 58،000 دلار است. شکست و بستن زیر این سطح می تواند معامله گران کوتاه مدت را مجبور به ثبت سود کند و قیمت را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (54،336 دلار) کاهش دهد.

جهش از میانگین متحرک نمایی میانگین متحرک نمایی 20 روزه نشان می دهد که احساسات مثبت باقی می مانند و معامله گران با کاهش قیمت خرید می کنند. سپس گاوها یکبار دیگر تلاش می کنند تا روند صعودی را از سر بگیرند. برعکس ، شکست و بستن زیر میانگین متحرک نمایی میانگین متحرک نمایی 20 روزه نشان می دهد که حرکت صعودی تضعیف شده است.

نمودار 4 ساعته BTC/USDT. منبع: TradingView

این جفت ارز با یک روند صعودی ثابت در نمودار 4 ساعته در حال افزایش است. از زمان شکستن این جفت خرما در بالای مثلث متقارن ، خرس ها نتوانسته اند قیمت خود را زیر میانگین متحرک 50 ساده فرو ببرند.

در صورت بازگشت قیمت 20-EMA ، احتمال شکستن بیش از 62،933 دلار افزایش می یابد زیرا نشان می دهد که معامله گران منتظر تصحیح عمیق تری برای خرید نیستند. این فرض صعودی در صورت فرو رفتن خرس ها و حفظ آن در زیر 50-SMA باطل می شود. چنین اقدامی می تواند درها را تا 54000 دلار و سپس تا 52،290 دلار باز کند.

ETH/USDT

شکست و بستن اتر ( ETH ) در بالای خط گردن در 14 اکتبر الگوی معکوس سر و شانه ها را تکمیل کرد. فتیله بلند روی شمعدان 16 اکتبر نشان می دهد که خرس ها در حال حرکت هستند تا حرکت صعودی را در منطقه 4000 تا 42727.88 دلار متوقف کنند.

نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد ، جفت ارز ETH/USDT می تواند به سطح شکست در خط گردن برسد. این یک حمایت مهم برای گاوها برای دفاع است. اگر قیمت از این سطح پایین بیاید ، گاوها دوباره تلاش می کنند تا مانع سربار را برطرف کنند.

صعود و بستن بالای 4.027.88 دلار می تواند مسیر صعود به بالاترین سطح تاریخ را با 4.372.72 دلار و در کنار هدف الگو در 4.657 دلار باز کند. برعکس ، شکست زیر میانگین های متحرک می تواند قیمت را به 3257 دلار برساند. اگر این حمایت خراب شود ، خرس ها برتری خواهند داشت.

نمودار 4 ساعته ETH/USDT. منبع: TradingView

خرس ها از مقاومت روانی 4000 دلار دفاع می کنند در حالی که گاوها سعی می کنند قیمت را بالاتر از 20-EMA نگه دارند. RSI نزدیک به نقطه میانی کاهش یافته است و 20-EMA در حال کاهش است ، که نشان از تجمیع احتمالی در کوتاه مدت دارد.

شکست و بسته شدن بیش از 4000 دلار می تواند نشانه از سرگیری روند صعودی باشد. برعکس ، شکستن زیر خط گردن راه اندازی اولین علامت آن است که حرکت ممکن است تضعیف شود. این جفت ارز می تواند به 3400 دلار کاهش یابد.

SOL/USDT

Solana ( SOL ) در 15 اکتبر در بالای خط روند نزولی بسته شد و بسته شد ، این اولین علامتی است که گاوها در تلاش برای بازگشت هستند. خرس ها در 16 اکتبر تلاش کردند قیمت را به زیر خط روند نزولی برسانند اما موفق نشدند.

نمودار روزانه SOL/USDT. منبع: TradingView

اگر گاوها قیمت بالاتر از خط روند نزولی را حفظ کنند ، جفت ارز SOL/USDT می تواند به مقاومت 61.80٪ در 177.80 دلار افزایش یابد. این یک سطح مهم برای خرس ها برای دفاع است زیرا اگر گاوها این مانع را برطرف کنند ، این جفت ارز می تواند به سطح بازسازی 78.6 at در 194.60 دلار صعود کند و بعداً دوباره به بالاترین سطح خود در 216 دلار برسد.

برخلاف این فرض ، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت سربار پایین بیاید و به زیر میانگین متحرک برسد ، این نشان می دهد که معامله گران در حال عقب نشینی موقعیت های خود هستند. سپس این جفت ارز می تواند به سطح حمایتی بحرانی 116 دلار برسد.

نمودار 4 ساعته SOL/USDT. منبع: TradingView

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که این جفت ارز از زمان خروج از خط روند نزولی بین 156.36 دلار و 165.61 دلار معامله شده است. اگر خریداران قیمت را بالای 165.61 دلار تحریک کنند و حفظ کنند ، ممکن است روند صعودی از سر گرفته شود.

اولین هدف منطقه سربار بین 174.86 دلار و 177.79 دلار است. متناوبا ، شکست و بستن زیر 156.36 دلار می تواند درها را برای افت به 147.11 دلار باز کند. تا آن زمان ، این جفت ارز ممکن است در محدوده تنگاتنگ ادامه یابد.

مطالب مرتبط: چرا HODL به مدت 48 ساعت؟ زیرا کیف پول altcoin شما از شما تشکر خواهد کرد

MATIC/USDT

Polygon (MATIC) طی چند روز گذشته در محدوده وسیعی بین 1 تا 1.80 دلار معامله شده است. میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.32 دلار) شروع به افزایش کرده و RSI به قلمرو مثبت رسیده است ، که نشان می دهد گاوها در تلاش هستند تا برتری را بدست آورند.

نمودار روزانه MATIC/USDT. منبع: TradingView

جفت ارز MATIC/USDT می تواند به 1.80 دلار برسد که احتمالاً به عنوان یک مانع سخت عمل می کند. در صورت کاهش قیمت از این مقاومت ، جفت ارز می تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد.

بازگشت قوی این حمایت نشان می دهد که احساسات مثبت شده است و معامله گران با کاهش قیمت خرید می کنند. این امر احتمال وقفه را افزایش داده و به بالای 1.80 دلار می رسد.

اگر این اتفاق بیفتد ، این جفت ارز می تواند روند صعودی جدیدی را تا 2.40 دلار شروع کند و سپس مجدداً با قیمت 2.70 دلار دوباره آزمایش کند. برعکس ، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک برسد ، این جفت ارز می تواند به 1.20 دلار و سپس به 1 دلار برسد.

نمودار 4 ساعته MATIC/USDT. منبع: TradingView

هر دو میانگین متحرک رو به افزایش هستند و RSI در منطقه مثبت قرار دارد و این نشان می دهد که گاوها در کوتاه مدت برتری دارند. گاوها قیمت را در محدوده مقاومت سربار 1.45 دلار به 1.50 دلار رساندند اما فروش در سطوح بالاتر قیمت را به منطقه بازگرداند.

اگر قیمت 20-EMA کاهش یابد ، گاوها یکبار دیگر تلاش می کنند تا روند صعودی را از سر بگیرند. شکست و بستن بالای 1.63 دلار می تواند مسیر رالی را تا 1.80 دلار باز کند. در صورت کاهش قیمت و شکستن زیر 1.45 دلار ، این دیدگاه مثبت باطل می شود.

FTM/USDT

توکن FTM Fantom در یک روند صعودی قوی قرار دارد. گاوها با موفقیت از سطح شکست 1.94 دلار دفاع کردند ، که نشان می دهد احساسات همچنان مثبت است و معامله گران با کاهش قیمت خرید می کنند.

نمودار روزانه FTM/USDT. منبع: TradingView

میانگین های متحرک صعودی نشان دهنده مزیت خریداران است ، اما واگرایی منفی در RSI هشدار می دهد که حرکت صعودی ممکن است ضعیف شود. اگر گاوها قیمت را به بالای 2.45 دلار برسانند ، روند صعودی ممکن است ادامه یابد ، با هدف بعدی 3.20 دلار.

از سوی دیگر ، در صورت کاهش قیمت از 2.45 دلار ، جفت ارز FTM/USDT ممکن است به 1.94 دلار کاهش یابد و بین این دو سطح برای چند روز تثبیت شود. شکست و بستن زیر میانگین متحرک نمایی میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.85 دلار) ممکن است نشانه شروع یک تصحیح عمیق تر باشد.

نمودار 4 ساعته FTM/USDT. منبع: TradingView

گاوها در حال حاضر تلاش می کنند تا قیمت را بالاتر از کانال نزولی حفظ کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند ، این جفت ارز می تواند به 2.45 دلار برسد. این سطح ممکن است به عنوان مقاومت سخت عمل کند اما اگر گاوها بر آن غلبه کنند ، روند صعودی ممکن است از سر گرفته شود.

متناوبا ، اگر قیمت نتواند بالاتر از کانال باقی بماند ، نشان می دهد که تقاضا در سطوح بالاتر کاهش می یابد. سپس ممکن است معامله این جفت ارز در داخل کانال ادامه یابد. شکست و بستن زیر کانال می تواند این جفت ارز را به 1.50 دلار کاهش دهد.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً نظر نویسنده است و الزاماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی شامل ریسک می شود ، هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید.

“این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکرشده بوده ومسئولیت آن با تریگوویو نمی باشد”

منبع