75% تخفیف اکانت پرمیوم 1ماهه

نسخه اورجینال (طلایی) فقط  15 دلار

  • تعداد محدود
ثبت سفارش

پنج اصل اساسی مالی را برای وضعیت سواد مالی خود کشف کنید، از جمله ارزش زمانی پول، مدیریت ریسک، ترکیب و غیره.

یادگیری اصول مالی برای مدیریت امور مالی شخصی و تجاری، تصمیم گیری آگاهانه سرمایه گذاری و درک اقتصاد ضروری است. در اینجا پنج اصل اساسی در امور مالی وجود دارد که باید بدانید.

ارزش زمانی پول

این اصل نشان می دهد که ارزش دلاری که امروز دریافت می شود بیشتر از دلاری است که در آینده دریافت می شود، به دلیل پتانسیل کسب سود یا بازده سرمایه گذاری. این پایه و اساس بسیاری از تصمیمات مالی، از جمله استراتژی های سرمایه گذاری و برنامه های بازپرداخت وام است.

به عنوان مثال، اگر یک سرمایه گذار 1 بیت کوین بخرد (بیت کوین) برای 10000 دلار در سال 2017 و آن را تا سال 2021 حفظ کرد، زمانی که ارزش آن به 50000 دلار رسید، سرمایه گذار بازدهی 400٪ از سرمایه اولیه خود را کسب می کرد. این ارزش زمانی پول را نشان می‌دهد، زیرا سرمایه‌گذار توانسته است با حفظ سرمایه‌گذاری خود در طول زمان، بازده قابل‌توجهی کسب کند.

مربوط: ارزش زمانی پول (TVM) چقدر است؟

مثال دیگری از ارزش زمانی پول در بازار ارزهای دیجیتال، این است مفهوم شرط بندی. برخی از ارزهای دیجیتال مانند Cardano (ADA) و اتر (ETH)، به کاربران اجازه می دهد تا با قرار دادن سهام خود سود کسب کنند. در ازای این سرویس، استیکرها به شکل ارزهای دیجیتال بیشتر پاداش دریافت می کنند. این ارزش زمانی پول را نشان می دهد، زیرا سهامداران می توانند با نگه داشتن و استفاده از ارز دیجیتال خود، در طول زمان بازده سرمایه گذاری خود را به دست آورند.

تنوع بخشی

اصل تنوع به این معنی است که سبد سرمایه گذاری خود را در چندین دارایی پخش کنید تا ریسک را کاهش دهید. این راهی برای محافظت از سبد خود در برابر تأثیر منفی هر سرمایه گذاری است.

داشتن هر دو سهام و ارزهای دیجیتال ممکن است به سرمایه گذار کمک کند تا سبد سرمایه گذاری خود را متنوع کند. با توزیع سرمایه گذاری بین انواع دارایی ها با ریسک ها و بازده های مختلف، این امر می تواند ریسک را کاهش دهد.

به عنوان مثال، اگر بازار سهام کاهش پیدا کند، ممکن است ارزش سهام سرمایه گذار کاهش پیدا کند، در حالی که ارزش سهام آنها ارز دیجیتال ممکن است ثابت بماند یا حتی افزایش پیدا کند. مشابه این، اگر اصلاحی در بازار ارزهای دیجیتال صورت گیرد، ارزش سهام سرمایه‌گذار ممکن است زیان‌ها را جبران کند.

ریسک در مقابل پاداش

این اصل بیان می‌کند که هر چه پاداش بالقوه یک سرمایه‌گذاری بیشتر باشد، ریسک آن بیشتر است. سرمایه‌گذاران باید قبل از تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری، پاداش‌های بالقوه را در مقابل ریسک‌های احتمالی سنجیده باشند.

همانطور که قبلا ذکر شد، منافع بالقوه یک سرمایه گذاری اغلب با سطح ریسک آن مرتبط است. از آنجایی که آنها توسط هیچ دولت یا مقام مرکزی پشتیبانی نمی شوند و به دلیل اینکه قیمت آنها می تواند بسیار نوسان باشد، ارزهای دیجیتال معمولاً به عنوان ریسک بالاتر از سهام در نظر گرفته می شوند. سرمایه گذاران ممکن است در ازای امکان سود بهتر، مایل به پذیرش ریسک بیشتری باشند. با این حال، ریسک پذیری سرمایه گذار و اهداف سرمایه گذاری بر این امر تأثیر می گذارد.

تخصیص دارایی ها

این اصل شامل تقسیم یک سبد سرمایه گذاری در میان طبقات مختلف دارایی، مانند سهام، اوراق قرضه و املاک و مستغلات، برای بهینه سازی بازده در حین مدیریت ریسک. تخصیص دارایی در ایجاد یک سبد دارای تنوع مناسب که با اهداف سرمایه گذار و تحمل ریسک همسو باشد، مهم است.

یک سرمایه‌گذار ممکن است بر اساس اهداف سرمایه‌گذاری و تحمل ریسک، درصد معینی از پرتفوی خود را به سهام و درصد دیگر را به ارزهای دیجیتال اختصاص دهد. به عنوان مثال، سرمایه‌گذاری‌هایی که ریسک‌گریزتر هستند ممکن است درصد بیشتری را به سهام اختصاص دهند، در حالی که سرمایه‌گذاری‌هایی که ریسک‌پذیرتر هستند ممکن است درصد بیشتری را به ارزهای دیجیتال اختصاص دهند.

مرکب شدن

این اصل شامل سرمایه گذاری مجدد درآمد حاصل از سرمایه گذاری برای ایجاد درآمد بیشتر است. با گذشت زمان، ترکیب می تواند منجر به رشد تصاعدی در بازده سرمایه گذاری شود. این ابزار قدرتمندی برای ایجاد ثروت بلندمدت است، اما به صبر و ثبات نیاز دارد.

این اصل هم برای سهام و هم برای ارزهای ارز دیجیتال شده اعمال می شود. به عنوان مثال، سهامدار سهامی که سود سهام پرداخت می کند، ممکن است این پرداخت ها را مجدداً برای خرید سهام بیشتر سرمایه گذاری کند، که منجر به ایجاد سود سهام اضافی می شود. به طور مشابه، صاحب ارز دیجیتالی که سود دریافت می کند، می تواند آن پول را دوباره سرمایه گذاری کند تا سود بیشتری کسب کند. تأثیر تجمعی ترکیب می‌تواند در طول زمان رشد کند و به بازده کلی سرمایه‌گذار کمک کند.

واکنش را اضافه کنید

این مطلب صرفاً از منبع ، ترجمه شده و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.
کتاب های بازار مالی

لینک منبع خبر