“پمپاژ هماهنگ سهام برای سود می تواند غیرقانونی باشد. ما می توانیم همه معاملات را ببینیم و به هویت معامله گران دسترسی داشته باشیم. “ASIC در پیامی به سازمان پمپ ASX در تلگرام گفت.

ASIC گروه های تلگرام را پمپ و تخلیه می کند

کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) به دنبال گروه های پمپ و دامپ در تلگرام است.

روز دوشنبه ، یک حساب تحت عنوان “ASIC” پیامی را در “ASX Pump Organization” در تلگرام ارسال کرد تا به حدود 300 نفر از اعضای گروه هشدار دهد که “ما بر این پلت فرم نظارت می کنیم و ممکن است در مورد شما تحقیق کنیم”.”

“پمپاژ هماهنگ سهام برای سود می تواند غیرقانونی باشد. ما می توانیم همه معاملات را ببینیم و به هویت معامله گران دسترسی داشته باشیم. […] شما در معرض خطر سابقه کیفری ، از جمله جریمه بیش از 1 میلیون دلار و زندان هستید. “

بسیاری از اعضای گروه تصور می کردند که این حساب جعلی است. با این حال، ASIC تایید اعتبار پیام در حال حاضر حذف شده به روزنامه استرالیا.

در حالی که برخی از اعضای جامعه پیام ASIC را مسخره کرده اند ، برخی دیگر ناامیدی خود را از هدف قرار دادن به جای شرکت ها و معامله گران شرکتی نشان داده اند.

“آنچه ASIC باید انجام دهد این است که به دنبال شرکت هایی باشد که دائماً در تجارت و شرکت های کوتاه مدت فعالیت می کنند ، و وقت ارزشمندی را در اینجا صرف 300 سرمایه گذار کوچک که با به اشتراک گذاشتن توصیه های سهام هیچ اشتباهی نمی کنند ، نمی کند. این باید بزرگترین شوخی تاریخ باشد. “

در 23 سپتامبر ، ASIC هشداری در مورد “روند نگران کننده” گروه های رسانه های اجتماعی درگیر در کمپین های “آشکار” پمپ و تخلیه منتشر کرد. در این گزارش آمده است: “در برخی موارد ، پست هایی در انجمن های رسانه های اجتماعی ممکن است مشترکان را با پیشنهاد قانونی بودن فعالیت ، گمراه کند” ، قبل از هشدار به مجازات های حبس تا 15 سال و جریمه بیش از 1 میلیون دلار.

کتی آرمور ، کمیسیونر ASIC ، در این باره گفت: “ASIC با اپراتورهای بازار برای شناسایی و ایجاد اختلال در کمپین های پمپ و دامپ همکاری نزدیکی داشته است و ما همچنان اقداماتی را که یکپارچگی بازارها را تهدید می کند ، هدف قرار می دهیم و در صورت لزوم اقدامات اجرایی را انجام خواهیم داد.” انتشار

پمپ ها و تخلیه های مبتنی بر رمزنگاری به طور خاص توسط ASIC هدف قرار نگرفته اند. با این حال ، سخنگوی تنظیم کننده به Cointelegraph گفت:”این کمپین سهام های ذکر شده را هدف قرار می دهد ، اما پیام برای همه محصولات مالی ، از جمله دارایی های رمزنگاری شده که ممکن است محصولات مالی باشند یا شامل آنها می شود ، مناسب است.

مرتبط: سناتور براگ به NFT Fest می گوید : قانون جدید رمزنگاری استرالیا احتمالاً در سال 2022 وجود دارد

این نماینده افزود: “حتی در مواردی که فعالیت مربوط به ارزهای رمزپایه/محصولاتی است که طبق قانون شرکت ها ممکن است محصولات مالی نباشند ، عملکرد پمپ و دامپ نگران کننده است زیرا می تواند منجر به ضرر سرمایه گذاران و ایجاد نوسان قیمت غیر ضروری شود.”

گروه های پمپ و دامپ امسال پس از r/wallstreetbets و حماسه Robinhood در ژانویه . گروه Reddit – که ظاهراً درباره پمپ بیشتر از کمپرسی است – به طور جمعی برای پمپاژ سهام هایی که صندوق های سرمایه گذاری در برابر آن کوتاه بودند مانند GameStop (GME) و AMC Entertainment (AMC) همکاری کردند .

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.

منبع