CBDC خرده‌فروشی با مشارکت نهادهای خصوصی توسعه می‌یابد که «معادل دیجیتالی اسکناس‌ها و سکه‌های امروزی خواهد بود».

اداره پولی بانک مرکزی سنگاپور (MAS) تلاش‌ها را برای تحقیق و توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) برای استفاده خرده‌فروشی تحت ابتکار پروژه ارکید افزایش داده است. 
به گفته مدیر عامل MAS Ravi Menon، CBDC خرده‌فروشی سنگاپور با مشارکت نهادهای خصوصی توسعه خواهد یافت که «معادل دیجیتالی اسکناس‌ها و سکه‌های امروزی خواهد بود».
منون در 
سخنرانی در جشنواره فین‌تک سنگاپور، مزایای CBDC‌های خرده‌فروشی را در کمک به تراکنش‌های آنلاین سریع‌تر و امن‌تر و ایجاد یک اکوسیستم پرداخت فراگیر برجسته کرد.
او همچنین معتقد است که ساخت یک CBDC خرده‌فروشی داخلی می‌تواند خطرات سرمایه‌گذاری ذاتی را هنگام برخورد با استیبل کوین‌های صادرشده خصوصی یا CBDC‌های خارجی در چشم‌انداز پرداخت سنگاپور کاهش دهد:
یک دلار دیجیتال سنگاپور صادر شده توسط MAS که با نیازهای یک اقتصاد دیجیتالی مطابقت دارد، می تواند تا حدودی این خطر را کاهش دهد. 
اما صدور یک CBDC خرده فروشی یک تصمیم ساده نیست. 
منون با اشاره به عدم نیاز فوری به نیاز به CBDC خرده‌فروشی، هشدار داد که اگر مردم اکثریت دارایی‌های خود را در قالب دلار سنگاپور دیجیتال نگه دارند، بانک‌های مرکزی در موقعیتی برای ارائه وام کافی نخواهند بود.
اما ما به احتمال زیاد می‌توانیم این خطرات را با طراحی CBDC خرده‌فروشی با پادمان‌های معقول مانند سهام و محدودیت‌های جریانی روی مقدار دلارهای دیجیتال سنگاپور که هر کسی مجاز به قرار دادن آن با MAS است، مدیریت کنیم.
MAS قبلاً با CBDC های عمده فروشی تحت نام Project Ubin آزمایش کرده بود که هدف آن شناسایی موارد استفاده مختلف در پرداخت های فرامرزی بود. 
این ابتکار شاهد راه اندازی Partior، یک شبکه تسویه و تسویه بین بانکی مبتنی بر بلاک چین بود که به طور مشترک توسط بانک DBS، JP Morgan و Temasek تأسیس شد. 
به گفته منون، سنگاپور جعبه‌های سندباد نظارتی را بر اساس چارچوب‌های موجود برای آزمایش فعالیت‌های کم خطر در یک محیط از پیش تعریف‌شده تسهیل می‌کند.
مرتبط: به گفته رگولاتور، سنگاپور خود را به عنوان مرکز جهانی ارزهای دیجیتال قرار خواهد داد
همین هفته گذشته در تاریخ 02 نوامبر، منون بر تلاش‌های پیشگیرانه MAS برای اجرای «قوانین بسیار قوی» برای کاهش تهدیدات قابل پیش‌بینی همراه با پذیرش کریپتو تأکید کرد:
با فعالیت‌های مبتنی بر رمزنگاری، اساساً سرمایه‌گذاری در آینده‌ای آینده‌نگر است که شکل آن در حال حاضر مشخص نیست.»
در ماه آگوست، بانک DBS مستقر در سنگاپور برای راه‌اندازی یک صرافی ارز دیجیتال، DBS (DDEx) مجوز قانونی دریافت کرد. 
همانطور که 
کوین 
تلگراف گزارش داد، 
مجوز جدید تجارت نهادی ارزهای دیجیتال اصلی از جمله بیت کوین ( 
BTC )، اتر ( 
ETH )، 
XRP و بیت کوین کش ( 
BCH ) را 
تضمین می کند .

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.

منبع