این توافق نگرانی هایی را ایجاد کرد که نقش CFTC در تنظیم استیبل کوین توسط مردم اشتباه گرفته شود.

CFTC به Tether و Bitfinex با مجموع 42.5 میلیون دلار جریمه محکوم می کند

در 15 اکتبر ، کمیسیون معاملات آتی کالا یا CFTC ، به دلیل نقض قانون مبادله کالا یا CEA و دستور قبلی CFTC ،  به شرکت های رمزنگاری Tether و Bitfinex به ترتیب مبلغ 41 میلیون دلار و 1.5 میلیون دلار جریمه داد.

تنظیم کننده دریافت که Tether ، شرکتی که پشت یک استیبل کوین مشهور است ، تنها ذخایر فیات کافی برای حمایت از دارایی های وابسته به دلار را برای 27.6 of از زمان در دوره 26 ماهه مورد بررسی بین 2016 و 2018 داشته است. آژانس همچنین اظهار داشت تتر با نگه داشتن بخشی از ذخایر در ابزارهای مالی غیر غیردولتی و همچنین جمع آوری وجوه عملیاتی و ذخیره ، قانون را نقض کرد.

در اقدامی همزمان ، ناظر آتی کالا اتهامات Bitfinex را برای تسهیل «معاملات غیرقانونی و غیرقابل مبادله کالاهای خرده فروشی در دارایی های دیجیتالی با اشخاص آمریکایی» بر روی پلتفرم خود ، علاوه بر فعالیت «به عنوان بازرگان کمیسیون آتی یا FCM ، بدون پرداخت ثبت نام در صورت لزوم. “

در بیانیه ای همزمان ، کمیسر CFTC داون استامپ از این اقدام حمایت کرد و در عین حال ابراز نگرانی کرد که این تسویه حساب می تواند “احساس آرامش کاذب را در اختیار کاربران استیبل قرار دهد” زیرا آنها به اشتباه می توانند نتیجه بگیرند که CFTC سکه های پایدار را تنظیم می کند و بر ناشران آنها نظارت می کند.

در حالی که CFTC در مورد فعلی تعریف گسترده ای از “کالا” را برای سکه های استیبل به کار گرفته است ، استامپ از تنظیم این کلاس دارایی و “بینش روزانه نسبت به مشاغل کسانی که صادر می کنند” استیبل کوین فاصله گرفت.

تتر بیانیه ای را رد کرد و تأکید کرد که در همه حال “ذخایر کافی” را حفظ کرده است. این شرکت تصمیم خود برای حل و فصل را با تمایل خود به “حل این مسئله به منظور پیشرفت و تمرکز بر آینده” توضیح داد.

“این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکرشده بوده ومسئولیت آن با تریگوویو نمی باشد”

منبع