میلیاردر بیت کوین Palihapitiya از درآمد حاصل از فروش برای تامین مالی دیگر “فناوری های شکل دهنده آینده” برای شرکت سرمایه گذاری خود استفاده خواهد کرد.

میلیاردر Chamath Palihapitiya 15 درصد از موقعیت خود را در پلت فرم معاملات ارز دیجیتال و سهام و شرکت مالی SoFi فروخته است.
این شرکت در اوایل سال جاری از طریق ادغام با یک شرکت چک سفید به رهبری Palihapitiya وارد بورس شد و ارزش اولیه آن 8.65 میلیارد دلار بود و اکنون ارزش بازار آن 17.04 میلیارد دلار است.
Palihapitiya، میلیاردر بیت کوین و مدیر ارشد سابق فیس بوک، حرکت خود را برای فروش سهام SoFi از طریق 
توییتی در 19 نوامبر 
تایید کرد 
.
1/ بسیاری از ما سعی می کنیم آنچه را که این روزها در بازارها می گذرد معنا کنیم. 
در اینجا برخی از مشاهدات و حرکاتی است که اخیراً برای ادامه کار خود انجام داده ایم: 
pic.twitter.com/Z4yA7sS3N6
— Chamath Palihapitiya (@chamath) 
18 نوامبر 2021
او در بیانیه خود اظهار داشت: «بازارهای سهام، بازارهای رمزنگاری، ارزش‌گذاری هنر، چند برابری SaaS – تقریباً همه چیز به نظر می‌رسد در بالاترین سطح خود قرار دارند» و در ادامه به توضیح برخی از اقدامات شرکت سرمایه‌گذاری خود Social Capital پرداخت.
Palihapitiya گفت که او 15 درصد از سهام SoFi خود را فروخت تا سرمایه‌گذاری‌های دیگری را در فناوری‌هایی که آینده ما را شکل می‌دهند تامین کند.
پس از اعلام این خبر، قیمت سهام SoFi نزدیک به 2 درصد کاهش یافت.
SoFi یک پلت فرم مالی مدرن است که از پنج بخش تشکیل شده است: وام سرمایه، مدیریت سرمایه گذاری، توسعه و مشاوره کسب و کار، توسعه شغلی، و آموزش امور مالی شخصی.
پالیهاپیتیا همچنین خاطرنشان کرد که قصد دارد سرمایه‌گذاری سرمایه اجتماعی در ارائه‌دهنده مراقبت‌های پزشکی Clover Health را افزایش دهد، اما به میزان آن اشاره نکرد.
مطالب مرتبط: نظرسنجی جدید نشان می دهد که فروش وحشتناک بزرگترین اشتباه سرمایه گذاران رمزارز است
پورتفولیوی سرمایه اجتماعی متشکل از 74 شرکت است و خود Palihapitiya از دارایی خالص حدود 1.1 میلیارد دلار برخوردار است که از نظر فنی او را به یک میلیاردر بیت کوین تبدیل می کند زیرا مدت هاست که 
بیت کوین را یک سرمایه گذاری مناسب می داند 
.
اخیراً، Palihapitiya 
شروع به حمایت از پروژه های دیگر پلتفرم ها مانند Solana کرده است.
این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد
منبع