بخش مالی غیرمتمرکز (DeFi) در ماه اکتبر پس از یک ماه سکون در بازار، قوی شده است. آخرین نمودارها ارقامی را نشان می دهد که با توجه به نقدینگی ذخیره شده در این پروتکل ها به بالاترین حد خود رسیده است.

ارزش کل قفل شده (USD) پس از صعود به بالای 236 میلیارد دلار در 26 اکتبر، اوج جدیدی را ایجاد کرده است. به گفته Defi Llama ، ارقام TVL طی ماه گذشته روند صعودی ثابتی را حفظ کرده است. علاوه بر قلمرو گسترده‌تر ارزهای دیجیتال، DeFi نیز ماه نسبتاً سختی را پشت سر گذاشت زیرا بازار نوسانات زیادی داشت. با این حال، روند تغییر کرد و هیئت مدیره خوشبین به نظر می رسد.

img1_defi
ارزش کل قفل شده در DeFi. منبع: Defi Llama

اتریوم باز می گردد

اتریوم (ETH)، مرکز مالی غیرمتمرکز، با رسیدن به اوج خود نیز به کمک آمد. TVL قفل شده در پروتکل های مبتنی بر ETH در این هفته از مرز حیرت آور 160 میلیارد دلار گذشت. در واقع، این سطوح آخرین بار در 6 سپتامبر دیده شده است.

وام دهی و صرافی های غیرمتمرکز (DEX) در شبکه اتریوم به فعالیت های شدید خود ادامه دادند. قابل ذکر است، حتی اگر وام ادامه به درایو جریان بیشتر، آن را DEXs بود که ثبت مشارکت بیشتر در هفته های اخیر. از این رو، آخرین رونق حاکی از افزایش سطح اعتماد و علاقه بود که می‌تواند باعث افزایش جریان ورودی در روزهای آینده شود.

فانتوم از کت و شلوار پیروی می کند

 236 میلیارد دلار
ارزش کل قفل شده در Fantom. منبع: DeFi Llama

پایگاه سرمایه گذار قوی و هیاهوی مداوم را می توان به شبکه ای نسبت داد که اخیراً از Kyber DEX برای افزایش نقدینگی برای سوآپ توکن استفاده کرده است. Fantom همچنین TrueUSD را اضافه کرد تا قابلیت‌های تراکنشی شبکه را افزایش دهد و شکاف بین بازار قدیمی و غیرمتمرکز مالی را پر کند.

هجوم اخبار مثبت توسط شبکه در عملکرد قیمت توکن بومی آن، FTM منعکس شده است. این دارایی که اکنون در جایگاه 25 قرار داشت، در هفته گذشته هر روز به بالاترین حد خود رسیده است و هیچ مانعی برای این حرکت صعودی وجود ندارد. تنها در روز گذشته، FTM 13.18 درصد افزایش یافت و در 3.28 دلار معامله شد.

به دنبال این اقدام ، یکی دیگر از پلتفرم‌های برجسته بلاک چین عمومی، سولانا بود. TVL آن امروز به 14 میلیارد دلار نزدیک شد. بزرگترین مشارکت کننده، پروتکل ماریناد فاینانس استیکینگ مایع بود که توجه قابل توجهی را به خود جلب کرد. از سوی دیگر، پروتکل Avalanche نیز امتیاز TVL جدیدی را به دست آورد که به بالای 8 میلیارد دلار رسید.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد

منبع