30 فینالیست و برنده مسابقه DigitalArt4Climate در یک کنفرانس مطبوعاتی COP26 معرفی شدند.

گروهی از رهبران فکری و رویاپردازان بلاک چین از سراسر جهان در 11 نوامبر در گلاسکو، اسکاتلند برای کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد (COP26) گرد هم آمدند تا فینالیست ها و برندگان نمایش درخشان آثار هنری در مسابقه DigitalArt4Climate را اعلام کنند.
DigitalArt4Climate یک طرح چند وجهی آب و هوای رمزنگاری است که توسط IAAI GloCha با همکاری برنامه جوانان UN-Habitat سازماندهی شده است، که جامعه جهانی هنرمندان را قادر می سازد تا آثار توکن غیرقابل تعویض (NFT) خلق کنند که ذاتاً بر حمایت از اقدامات آب و هوایی متمرکز شده است.
مدیر عامل شرکت The Oblique Life، رومی سوماریا، و با حضور رئیس Metaverse Growth در شبکه یونیک، ایرینا کارگیوار، بنیانگذار DigitalArt4Climate، میروسلاو پولزر، و سردبیر کوین تلگراف، کریستینا کورنیر، و دیگران، شرکت کنندگان در پنل به  
اشتراک گذاشتند. مجموعه ای از پروژه ها و ایده ها برای استفاده از فناوری های پاک و کارآمد کربن برای حمایت از چالش های زیست محیطی قریب الوقوع.
نمایندگان و شرکای DigitalArt4Climate در کنفرانس COP26
بنیانگذار GloCha، DigitalArt4Climate و میزبان محترم COP26، میروسلاو پولزر، اعلام کرد که این مسابقه 208 اثر از سراسر 58 کشور دریافت کرده است و خاطرنشان کرد که هنرمندان از مجموعه ای از ابزارها و رسانه های سنتی و تکنولوژیک استفاده کرده اند، از اکریلیک دیجیتالی و نقاشی های دیواری، تا به هوش مصنوعی و هنر مولد.
DigitalArt4Climate علاوه بر نمایش آثار 30 فینالیست در سراسر اجلاس COP26 در بیلبوردهای دیجیتال و از طریق 
وب سایت پروژه 
، با فضای متاورس آگاه از محیط زیست، Artgence برای ایجاد یک 
گالری مجازی سه بعدی و غوطه ور احساسی همکاری کرده 
است .
انتظار می‌رود این مجموعه ممتاز در تاریخ 5 ژوئن 2022 که در سطح جهانی به‌عنوان روز جهانی محیط‌زیست شناخته می‌شود، در حمایت از هفده هدف توسعه پایدار سازمان ملل متحد و دستور کار 2030 به حراج گذاشته شود.
میروسلاو پولزر با پخش یک دیدگاه فلسفی در مورد اینکه چگونه شناخت هنری می تواند به ما اجازه دهد چالش های جهانی را بپذیریم، اظهار داشت:
ما بر این باوریم که از طریق فرآیند قدردانی از هنر، شاهد مبارزات و درخشش انسانیت هستیم و از طریق فرآیند خلق هنر تسلیم درخشش درون خود می شویم.
چهار برنده مسابقه با نتایج رای گیری عمومی آنلاین تعیین شدند، در حالی که جایگاه برنده ویژه مسابقه توسط اعضای کنسرسیوم انتخاب شد.
جایزه اول به هنرمند فیلیپینی فیلیپینی فیلیپینی، هنرمند زیست محیطی دیجیتال، بریکس مارتیلو دوماس، برای قطعه‌اش با عنوان Nexus، تصویری غم‌انگیز از دست انسان که کیسه‌ای پلاستیکی حاوی یک نوشیدنی آبی رنگ و نی، به اضافه سیگاری که دود آن در جو شناور است، در دست گرفته شد. مثل برگ های ریز
Bricx Martillo Dumas’ Nexus (فیلیپین) – مقام اول
Martillo 
صحبت عاشقانه در مورد اهمیت مالکیت جمعی را در دنبال کردن اقدام آب و هوا (02:55 برچسب زمان)، با استناد به تجربه خود را در حال تغییر زندگی طوفان هایان در نوامبر 2013 در خانه خود در شهر در فیلیپین به عنوان دلیل اساسی برای انگیزه های زیست محیطی خود را پشت سر آب و هوا عمل.
مقام دوم این مسابقه در سه بخش به هنرمند ایرانی، امیر کریمی برای هر دو دریاچه، هنرمند فرانسوی، اکاترینا لستین برای فیلم The Wildfire و هنرمند آمریکایی، کلوئه هاجار برای تمثیل بقا اهدا شد.
در نهایت، جایزه ویژه مسابقه، انتخاب انفرادی کنسرسیوم، به Mathare Roots و Graffiti Girls از Mlango Kubwa برای آثار هنری دیواری خود، Team Spirit در کنیا اعطا شد.
لستین، هنرمند دوم، بینش‌های واضحی را در مورد ایدئولوژی بصری قطعه‌اش با مخاطبان به اشتراک گذاشت.
کولاژ دیجیتالی لایه‌ای، دقیق و بافت من به روح چند بعدی جهان اشاره دارد و می‌توان آن را به‌عنوان سیاره گرانبها و زیبای ما تفسیر کرد که توسط رویدادهای شدید آب و هوایی به صلح تبدیل شده است.»
آتش‌سوزی (فرانسه) اثر اکاترینا لستین – مقام دوم
بعداً در کنفرانس، ایرینا کارگیوار، رئیس رشد متاورس در شبکه یونیک، در مورد اهمیت گالوانیزه کردن بشریت به عنوان یک نیروی جمعی برای پرورش یک اکوسیستم پایدار و پویا برای نسل بعدی صحبت کرد:
ما میراث های باورنکردنی را از اجداد مشترک خود به ارث برده ایم. 
بیایید اجدادی شویم که نسل های بعدی به آنها افتخار خواهند کرد. 
بیایید برای زندگی پرشور، آسیب پذیر و سرکش باشیم. 
بیایید عمیقاً به راه‌ها و ابزارهای کاملاً جدید برای ساختن دنیایی بهتر نگاه کنیم. 
اجازه دهید زندگی ما تأثیر بشریت بر کره زمین را مستند کند.»
شبکه Unique، یک پروژه پاراچین در اکوسیستم کوساما و پولکادوت، 
توسط سازمان ملل متحد برای تسهیل یک طرح آب و هوایی NFT در آگوست 2021 انتخاب شد که توسط Cointelegraph گزارش شده است.
با مراجعه به 
وب‌سایت DigitalArt4Climate 
، کاربران اکنون می‌توانند یک دارایی NFT رایگان سازگار با محیط‌زیست تحت عنوان فرشته جهانی ادعا کنند. 
این اثر هنری که توسط شبکه Unique تسهیل شده و بر اساس زنجیره رله پولکادوت ساخته شده است، پیامی از اتحاد بین دنیای فیزیکی و دیجیتالی ما را نشان می دهد.
این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد
منبع