بیایید از همان ابتدا پادکست “The Missing کریپتوqueen” را با هم گوش کنیم، با رسیدن قسمت های جدید. این دوم جنبه های جدیدی از داستان دکتر روجا را ارائه می دهد و دامنه پادکست را تقویت می کند. خبر خوب، “The Missing کریپتوqueen” ممکن است حتی جالب‌تر از آنچه قبلاً فکر می‌کردیم باشد. همانطور که جیمی بارتلت مجری بی‌بی‌سی می‌گوید، «فکر می‌کردیم به دنبال یک میلیاردر گمشده می‌گردیم، اما اکنون به نظر می‌رسد که وارد دنیایی می‌شویم که بسیار تیره‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کردیم».

گروه شنود «The Missing کریپتوqueen» NewsBTC اکنون در جلسه است. در چند دقیقه ابتدایی این قسمت، دکتر روجا ایگناتوا می‌گوید: «دو سال دیگر هیچ‌کس درباره بیت‌کوین صحبت نخواهد کرد». خطی از کتاب هر کلاهبردار ارزهای دیجیتال موجود در آنجا.

به یاد داشته باشید، می توانید قسمت ها را دانلود کنید مستقیم از بی بی سی، یا از طریق “The Missing کریپتوqueen” گوش دهید سیب، Spotify، یا iVoox.

https://www.youtube.com/watch?v=DqmE3tTJmd4

درباره قسمت دوم “The Missing کریپتوqueen’s”, “Bitcoin Killer”

این پادکست به سرعت حرکت می کند. این تنها قسمت دوم “The Missing کریپتوqueen” است و کل شکست OneCoin در حال حاضر از هم پاشیده شده است. تهیه کننده و مجری بین بیان داستان اتفاق افتاده و جستجوی واقعی دکتر روجا حرکت می کنند. تیم به بلغارستان رفت و در مورد شخصیت جنجالی از اطراف پرسید. هر بار که از او نام می برند، بلغارها شروع به صحبت با صدای بلند در میان خود می کنند.

مطمئناً آنها به مکان هایی می روند که او به آنها رفت و آمد داشته است، اما به نظر می رسد همه درباره روجا ایگناتوا می دانند.

در هر صورت، مخاطبان «The Missing کریپتوqueen» دقیقاً مخاطب ارزهای دیجیتال نیستند. اپیزود با تعریفی وحشتناک از چیستی پول و توضیحی متزلزل از نحوه عملکرد فناوری بلاک چین آغاز می شود. لازم است، زیرا به زودی متوجه خواهیم شد که OneCoin حتی بر روی یک بلاک چین اجرا نشده است. این از همان ابتدا کلاهبرداری بود.

مستند پادکست/رادیویی همچنین به عنوان توضیحی زنده و نفس گیر در مورد نحوه عملکرد یک طرح پونزی عمل می کند. و قهرمانان داستان دقیقاً از قول خودشان به شما می گویند که چه اتفاقی افتاده است. یکی از قربانیان، جین، یک توسعه دهنده که به افشاگر OneCoin تبدیل شد، و تیموتی کوری بر قسمت دوم “The Missing کریپتوqueen” تسلط داشتند. در ربع چهارم قسمت، تیم به اسکله ای می رود که قایق دکتر روجا از آن ناپدید شده بود. بلغارها در آنجا به مافیا اشاره می کنند. و توسعه دهنده تبدیل به افشاگر نیز به آن اشاره می کند.

BTC price chart for 10/06/2022 on Bitstamp | Source: BTC/USD on TradingView.com

ویژگی تقریباً همیشه حاضر یک کلاهبرداری یا پونزی

علاوه بر فقدان بلاک چین، “The Missing کریپتوqueen” به یک ویژگی تقریباً همیشه حاضر کلاهبرداری یا پونزی اشاره می کند:

  • مردم نمی‌توانستند توکن‌هایی را که می‌خریدند برداشت یا خرج کنند.

در این مورد، OneCoin فقط در یک پایگاه داده SQL در بلغارستان زندگی می کرد. سرمایه گذاران ساده لوح قیمت را در حال افزایش دیدند و معتقد بودند که در حال کشتار هستند، اما توکن های آنها فقط اعداد روی صفحه نمایش بود. آنها نمی‌توانستند آن‌ها را با ارزهای دیجیتال دیگر مبادله کنند، زیرا OneCoin یک ارز دیجیتال نبود. روی بلاک چین اجرا نمی شد.

در آن زمان، تیم با این ادعاها با OneCoin تماس گرفت و آنها همه چیز را انکار کردند و مقامات و مقررات را به دلیل عدم قابلیت استفاده توکن خود مقصر دانستند. کلاسیک

جملاتی از قسمت دوم “The Missing کریپتوqueen’s” – “Bitcoin Killer”

  • 10000 یورویی که جن سرمایه‌گذاری کرد و فکر می‌کرد اکنون بیش از 100000 یورو در یک سکه ارزش دارد، فقط عددی بود که شخصی در دفتری در بلغارستان ساخته بود و می‌توانست به همین راحتی حذف کند. وان کوین یک ارز دیجیتال واقعی نیست، بلکه فقط وانمود می کند که یک ارز دیجیتال است. این جعلی است، این یک کلاهبرداری است و می تواند کلاهبرداری قرن باشد.»
  • «OneCoin فقط به خاطر دکتر روجا امکان پذیر بود. هر زمان که تکنولوژی پیچیده‌ای را می‌بینیم که نمی‌فهمیم، بر اساس چیزهایی که می‌دانیم درباره آن قضاوت می‌کنیم. مانند این واقعیت که رئیس یک تاجر الهام بخش و موفق بود. ترفند جادویی دکتر روجا استفاده از هیاهو و اصطلاحات ارزهای دیجیتال قانونی بود. بنابراین افراد عادی مانند جن نمی توانند تفاوت بین واقعی و جعلی را تشخیص دهند.

مطالب اضافی و اعتبار قسمت

مطالب اضافی این هفته با حسن نیت ارائه می شود Investopedia، که خلاصه داستان “The Missing کریپتوqueen’s” را اینگونه بیان می کند:

«OneCoin یک طرح پونزی مبتنی بر ارز دیجیتال بود. شرکت‌هایی که پشت این طرح بودند، OneCoin Ltd. و OneLife Network Ltd. بودند که توسط Ruja Ignatova، تبعه بلغارستان تأسیس شد و در سال 2017 ناپدید شد.

و در نهایت، تیتراژ قسمت:

مجری: جیمی بارتلت
سازنده: جورجیا کت
مشاور داستان: کریس بروبه
ویراستار: فیلیپ سلرز
موسیقی اصلی و طراحی صدا: Phil Channell
موسیقی اصلی و آواز: Dessislava Stefanova و گروه کر بلغاری لندن

راهنمای همراه قبلی برای پادکست “The Missing کریپتوqueen” بی بی سی:

  1. Ep. 01 – https://www.newsbtc.com/news/bitcoin/ep01-dr-ruja-companion-guide-for-bbcs-the-missing-cryptoqueen-podcast/
Featured Image: The Missing کریپتوqueen podcast logo from the BBC | Charts by TradingView

این مطلب صرفاً از منبع ، ترجمه شده و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.
آموزش تریدینگ ویو

لینک منبع خبر