FBI_Warns_of_Fraudulent_Schemes_Leveraging_Cryptocurrency_ATMs

  • FBI به مردم درباره فعالیت‌های پرداخت تقلبی در خودپردازهای رمزنگاری و کدهای QR هشدار داد.
  • FBI این هشدار را به دلیل افزایش فعالیت های هک کریپتو در حال انجام است.

دفتر تحقیقات فدرال (FBI) یک هشدار تازه در طرح های جعلی صادر کرده است که اهرم جعلی دستگاههای خودپرداز رمزنگاری و QR کد خدمات پرداخت در صنعت رمزنگاری استفاده میکند.

با استناد به این گزارش، FBI متوجه شد که چگونه کلاهبرداران همچنان از قربانیان می‌خواهند که از کدهای QR و خودپردازهای رمزنگاری فیزیکی برای پرداخت‌ها استفاده کنند. آنها این کار را عمدتاً از طریق ارتباط مداوم آنلاین انجام می دهند. در همین حال، تمام روش‌های پرداخت آنها جعلی است و با اشتباهات زیادی همراه است.

از آنجایی که FBI به مردم هشدار می دهد که از این فعالیت های مخرب در بخش کریپتو خودداری کنند، مقامات تاکید کردند که طرح های جعلی معمولاً شامل یک طرح جعل هویت آنلاین، طرح های عاشقانه، بخت آزمایی و چندین مورد دیگر است.

با این وجود، FBI اظهار داشت که این طرح‌ها و روش‌های انجام تراکنش‌ها با استفاده از دستگاه‌های خودپرداز رمزنگاری و کدهای QR کاملاً مشابه به نظر می‌رسند. با توجه به شباهت آنها، کلاهبردار قربانیان را با درخواست پرداخت گیج می کند که گاهی اوقات آنها را به برداشت پول از حساب های سرمایه گذاری یا حساب های بازنشستگی هدایت می کند.

در طول خط، هکرها عمدتاً یک کد QR که به کیف پول رمزنگاری آنها متصل است، می‌دهند و قربانی را راهنمایی می‌کنند تا وارد دستگاه خود شده و با راهنمایی گام به گام، ارز دیجیتال را در دستگاه خودپرداز دلخواه خود خریداری کند تا پرداخت انجام شود. از طریق این فعالیت غیرقانونی، قربانی در نهایت مورد کلاهبرداری قرار می گیرد.  

برای جلوگیری از افزایش فعالیت های کلاهبرداران، FBI به مردم توصیه کرد که به افرادی که نمی شناسند پرداخت نکنند. همچنین، مردم باید از گرفتن دستورالعمل آنلاین برای اسکن یک کد QR از شخصی که با او برخورد انفرادی نداشته‌اند و خیلی چیزهای دیگر، اجتناب کنند.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.

منبع