MonoX و BadgerDAO از حملات امنیتی بی‌رحمانه رنج می‌برند، Borderless Capital یک صندوق 500 میلیون دلاری برای پیشبرد اکوسیستم Algorand باز می‌کند، و آیوتا در اوایل سال 2022 اسمبلی را راه‌اندازی می‌کند – همه اینها در Finance Redefined این هفته به شما ارائه می‌شوند.

یک هفته مملو از پیشرفت‌های مثبت در فضای DeFi از جمله افزایش ۹ رقمی وجوه، عرضه موفق محصول و افزایش قیمت توکن‌ها تا حدودی با خبر دو سوءاستفاده امنیتی شدید خدشه‌دار شد. 
برای دریافت دامنه کامل تحولات در طول هفته به ادامه مطلب مراجعه کنید.
آنچه می خواهید بخوانید نسخه کوچکتر این خبرنامه است که برای اختصار طراحی شده است. 
برای نسخه کامل پیشرفت‌های DeFi در هفته گذشته، ایمیل خود را در زیر ارسال کنید.

سرمایه بدون مرز برای حمایت از اکوسیستم الگوراند صندوق 500 میلیون دلاری راه اندازی می کند
شرکت سرمایه‌گذاری
Borderless Capital راه‌اندازی ALGO Fund II را در این هفته اعلام کرد، یک طرح 500 میلیون دلاری که برای حمایت از ایجاد پروژه‌های دارایی دیجیتال در بلاک چین Algorand جمع‌آوری شده است. 
اعلام از طریق یک پست وبلاگ که توسط بنیاد Algorand، پایتخت خواهد به طور خاص در برنامه های کاربردی غیر متمرکز، خدمات طاقچه معدن نقدینگی، وام، قرض و کشاورزی عملکرد، و همچنین به عنوان نشانه nonfungible تمرکز می کنند.
ما هیجان زده هستیم که راه اندازی 500 میلیون دلاری Borderless ALGO Fund II خود را اعلام کنیم! 
30 نوامبر 2021
Algorand یک بلاک چین غیرمتمرکز منبع باز است که بیشتر به دلیل سرعت کارایی، امنیت و وضعیت به عنوان یک رقیب بالقوه برای تسلط اتریوم مورد توجه قرار می گیرد.
Borderless Capital که در نوامبر 2018 آغاز به کار کرد، در حال حاضر در بیش از 100 پروژه مرتبط با بلاک چین از طریق ALGO Fund I به ارزش 400 میلیون دلار، از جمله Tinyman، Yieldly، Opulous و Flare Network و همچنین برنامه های شتاب دهنده موفق در سه صنعت بزرگ سرمایه گذاری کرده است. قاره ها.
آیوتا آماده راه اندازی پلت فرم قراردادهای هوشمند غیرمتمرکز است
پلتفرم دفتر کل توزیع شده آیوتا از 
راه اندازی مونتاژ شبکه قرارداد هوشمند لایه-یک غیرمتمرکز و توکن ASMB در این هفته خبر داد.
اسمبلی به دنبال تشویق به پذیرش خدمات قرارداد هوشمند و ایجاد محیطی برای سازندگان، توسعه دهندگان و طرفداران جامعه است که گسترش اکوسیستم آیوتا را به بخش های وب 3.0، از جمله متاورس، تسهیل می کند.
پیش بینی می شود در سال 2022 راه اندازی شود، اسمبلی موازی با آیوتا عمل خواهد کرد و از زیرساخت های موجود شبکه، به ویژه ساختار گراف غیر چرخه ای جهت دار، استفاده خواهد کرد تا به عنوان یک پل مستقل و مستقل عمل کند که از مزایای مقیاس پذیری و امنیت، در میان سایر موارد بهره می برد.
توسعه‌دهندگان برنامه‌های غیرمتمرکز می‌توانند زنجیره‌های قرارداد هوشمند خود را ایجاد کنند و پارامترهای فردی را برای هزینه‌های اجرایی کم‌هزینه تنظیم کنند، عملکردی که همچنین به ارائه‌دهندگان خدمات این امکان را می‌دهد تا دارایی‌های استیبل‌کوین درون زنجیره‌ای را برای تشویق اعتباردهندگان منتشر کنند.
در پست اخیر توییتر، آیوتا 
فاش کرد که استیکرها می‌توانند پس از راه‌اندازی شبکه‌ها، در هر دو توکن Shimmer (SMR) و ASMB جوایزی کسب کنند، و بیان کرد که «به ازای هر 1 MIOTA شرط‌بندی شده، کاربران هر 10 ثانیه یک دلار SMR و 4 microASMB دریافت می‌کنند. 90 روز، به محض اینکه شرط بندی شروع شد.
سهامداران نه تنها 1 توکن بلکه 2 را دریافت می کنند! 
و بعد از shimmernet و assembly_net راه اندازی شبکه، شما می توانید پاداش و حتی بیشتر که تامین امنیت هر دو شبکه توسط ردی دریافت 
$ SMR و $ ASMB .
2 دسامبر 2021
پروژه های DeFi MonoX و BadgerDAO با قیمت 150 میلیون دلار مورد بهره برداری قرار گرفتند
این هفته، پروژه‌های غیرمتمرکز MonoX و BadgerDAO 
قربانی هک‌های پیچیده پروتکل فردی شدند  که منجر به ضرر بیش از 150 میلیون دلاری از دارایی‌ها شد. 
پلتفرم MonoX با یک حمله سایبری به Tuesda مواجه شد، زمانی که یک اشکال در قرارداد مبادله قرارداد هوشمند، دستکاری دستی قیمت توکن‌های MONO را ممکن کرد، دارایی‌ای که به تازگی در صرافی Huobi در روزهای قبل فهرست شده بود.
هکرها پس از افزایش توکن MONO به سطوح “بالا” توصیف کردند، هکرها وجوه را به دارایی های دیگر روی پلتفرم مبادله کردند و سودهای پرسودی را تضمین کردند.
در روزهای پس از نقض، تیم MonoX در کنار انتشار بیانیه‌ای پشیمان‌آمیز که در اصل بیان می‌کرد، در مجموع 31 میلیون دلار ضرر را تأیید کرد:
«روزهایی مثل دیروز وحشتناک هستند، هیچ پوشش شکری وجود ندارد، واقعیت خشن یک قرارداد استثمار شده و مردم پول خود را از دست می دهند. 
حامیان ما به پروژه جدیدی مانند ما ایمان داشتند و دیروز آنها را ناامید کردیم.
به طور مشابه، اما بدون وابستگی به دیگری، BadgerDAO نیز در این هفته قربانی یک سوء استفاده مالی شد. 
اگرچه نگرانی‌هایی از سوی اعضای انجمن در Discord در مورد افزایش مشکوک در کمک هزینه در روزهای قبل مطرح شد، مدیران این موضوع را همانطور 
که در این توییت از 0xMoves مشخص شده است به عنوان یک تهدید تلقی نکردند.
بر اساس سرویس تجزیه و تحلیل بلاک چین PeckShield، زیان BadgerDAO در زمان نگارش این مقاله 120 میلیون دلار از جمله 2078.76 بیت کوین ( BTC )، 30.27 بیت کوین بهره دار و 151.32 اتر ( ETH ) جمع آوری کرده است.
تیم Badger اکنون با باز کردن یک تحقیق کامل در مورد رویدادها و همچنین توقف فعالیت قرارداد هوشمند تا زمانی که ایمنی در پروتکل یک بار دیگر تثبیت شود، پاسخ داده است.
مطالب مرتبط: بازگویی بزرگترین حوادث هک DeFi در سال 2021
اجراهای نمادین 
داده های تحلیلی نشان می دهد که ارزش کل قفل شده DeFi در طول هفته 8.01 درصد افزایش یافته و به رقم 159.5 میلیارد دلار رسیده است.
داده‌های 
Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد که 100 توکن برتر DeFi بر اساس ارزش بازار در 
طول هفت روز گذشته عملکرد مناسبی داشته‌اند.

Terra (LUNA) به لطف 
رشد 66.85٪ در 
این هفته به اوج خود رسید 

Uniswap ( 
UNI ) به 14.3% سالم دست یافت، در حالی که Tezos ( 
XTZ ) 12.70% افزایش داشت. 
رتبه های چهارم و پنجم این هفته توسط Chainlink ( 
LINK ) و Oasis Network (ROSE) به ترتیب با 8.1٪ و 8٪ افزایش یافت.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.

منبع