ارقام نشان می دهد که صندوق بیت کوین پرچمدار Grayscale در هفت روز اول خود هیچ رقابتی با محصولات ETF تازه راه اندازی شده نداشت.

داده‌ها نشان می‌دهد که وسیله سرمایه‌گذاری بیت‌کوین ( BTC ) Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) هفته گذشته از صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) که به تازگی راه‌اندازی شده‌اند، بهتر عمل کرده است.

ارقام به اشتراک گذاشته شده توسط مدیران Grayscale در میان دیگران تأیید می کند که GBTC بی سر و صدا بازده سرمایه گذاران بهتری را از 19 اکتبر ارائه کرده است.

“تخفیف” در مقیاس خاکستری به پایین ترین حد یک ماهه می رسد

در حالی که صحبت ها حول ETF های آتی بیت کوین و تأثیر آنها بر بازار می چرخد، Grayscale یک صنعت استوار در حال شکست است.

در میان ادعاهایی مبنی بر اینکه سرمایه‌های تازه راه‌اندازی شده در حال جذب سفارشی از GBTC هستند، روسای شرکت به سرعت متوجه شدند که دومی در واقع شرط بهتری از روز راه‌اندازی بوده است.

نمودار عملکرد GBTC در مقابل BITO. منبع: TradingView

طی هفت روز منتهی به دوشنبه، GBTC حدود 8.8% بازدهی داشت، در حالی که پیشگام ETF معاملات آتی بیت کوین، ProShares’s Bitcoin Strategy ETF (BITO)، 0.5% سقوط کرد.

این تا حدی به لطف افزایش حق بیمه GBTC بود که به پایین‌ترین تخفیف خود از اوایل سپتامبر این هفته رسید.

نگرانی‌هایی که قبلاً بر روی ناتوانی بالقوه Grayscale در نجات حق بیمه منفی با راه‌اندازی ETF‌های بیشتر متمرکز بود، این به نوبه خود توسط کسانی که استدلال می‌کردند ارزش پیشنهادی دو ابزار قابل مقایسه نیست، مقابله کرد .

نمودار حق بیمه GBTC در مقابل دارایی ها در مقابل BTC/USD. منبع: Bybt

بری سیلبرت، مدیر عامل شرکت مادر Grayscale، Digital Currency Group، بیشتر  بر حجم معاملات بالاتر GBTC تاکید کرد. برای روز دوشنبه، مجموعاً 374 میلیون دلار بود، در حالی که BITO 286 میلیون دلار را مدیریت کرد.

همانطور که Cointelegraph گزارش داد ، مدیر عامل Grayscale، Michael Sonnenshein اخیراً قول خود را برای تبدیل خود GBTC به یک ETF تکرار کرد و به طور رسمی برای انجام این کار با تنظیم کننده های ایالات متحده درخواست داد.

ETF آتی اتریوم بعدی؟

در همین حال، سه شنبه شاهد راه اندازی سومین ETF بیت کوین ایالات متحده، این بار از VanEck هستیم.

مطالب مرتبط:  قیمت بیت کوین “در راه رسیدن به 90 هزار دلار” – 5 چیز برای تماشای بیت کوین در این هفته

این انتشار که مدت‌ها درگیر نبرد با کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) بر سر عرضه چنین محصولی به بازار بود، خطی را برای فعالان قدیمی بازار نشان می‌دهد.

سرنوشت ETF های فیزیکی بیت کوین – آنهایی که در واقع BTC تحویل داده شده اند – هنوز در آستانه تصمیم SEC در مورد اولین برنامه های کاربردی در ماه آینده باقی مانده است.

گابور گورباکس، مدیر VanEck هفته گذشته استدلال کرد: «اگر تنظیم‌کننده‌ها به اندازه کافی به منافع سرمایه‌گذاران اهمیت می‌دادند، به زودی ETF فیزیکی بیت‌کوین را تأیید می‌کردند .”14 کشور در اروپا، کانادا، برزیل و سایر کشورها به ETPهای فیزیکی بیت کوین دسترسی دارند. فیزیکی > آینده.”

برنامه تصمیم گیری بیت کوین ETF منبع: Arcane Research

اسکات ملکر، تاجر و تحلیلگر مشهور، در پاسخ به این موضوع که یک ETF آتی اتریوم پیش از عرضه فیزیکی بیت کوین خواهد بود، پاسخ داد.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.

منبع