کالین وو، روزنامه‌نگار و وبلاگ‌نویس چینی که همه چیزهای مربوط به بلاک چین و رمزارز را پوشش می‌دهد، در توییتی اعلام کرد که مطابق با اعلامیه‌هایی که در اوایل پاییز امسال منتشر شد، Huobi معامله تمام معاملات آتی ارزهای دیجیتال و سایر محصولات مشتقات را برای کاربران در سرزمین اصلی چین متوقف خواهد کرد .

طبق اعلامیه های قبلی، Huobi، بزرگترین صرافی چین، امروز به طور کامل معاملات آتی، قراردادها و سایر توابع مشتقات را برای همه کاربران چینی تعطیل خواهد کرد. https://t.co/TNx4CvrzJ7— وو بلاک چین (@WuBlockchain) 

29 اکتبر 2021

Huobi در حال تعطیلی مشتقات در چین است

پیش از این، Huobi اولین صرافی بود که اعلام کرد به دلیل ادامه ممنوعیت ارزهای رمزنگاری شده توسط دولت چین، تصمیم به خروج از سرزمین اصلی چین گرفته است.

سایر پلتفرم‌های معاملات ارز دیجیتال و شرکت‌های ارز دیجیتال ، از جمله استخرهای استخراج کریپتو، از نمونه Huobi پیروی کردند . این لیست شامل BTC.com و Bitmain است. صرافی کوینکس در حال خروج از چین است و صرافی Renrenbit که توسط “پادشاه OTC” چین، ژائو دونگ راه اندازی شده بود، کسب و کار خود را به طور کامل تعطیل می کند.

Binance نیز به Huobi پیوسته است.

دلایل احتمالی ممنوعیت کریپتو چین از سوی اینفلوئنسرهای مختلف

ثروتمندترین مرد جهان، صد میلیاردر، ایلان ماسک، معتقد است که ارزهای دیجیتال سلطه حزب کمونیست چین در کشور را تهدید می کند. از این رو، ادامه ممنوعیت کریپتو که از اوایل سال 2017 آغاز شد، زمانی که دولت ICO ها را ممنوع کرد.

رابرت کیوساکی، نویسنده پرفروش‌ترین کتاب «پدر پولدار، پدر فقیر» در مورد خودسواد مالی، سرمایه‌گذار ، معتقد است که سرکوب استخراج‌کنندگان رمزارز و کریپتو به دلیل برنامه‌های چین برای راه‌اندازی CBDC خود – یوان دیجیتال چین (DCEP) – به‌زودی است. و دولت به سادگی با از بین بردن هر رقابتی راه را برای آن باز می کند.مربوطایلان ماسک معتقد است که رمزارز می تواند بر سلامت روان شما تأثیر بگذارد

چین به دنبال مالیات بر مبادلات رمزنگاری است

عجیب است که علیرغم اعلام اینکه همه تراکنش‌های رمزنگاری خارج از قانون هستند، مقامات اذعان می‌کنند که این ممنوعیت هنوز مبنای قانونی کاملی برای آن ندارد. در حالی که به دنبال راه‌هایی برای پیاده‌سازی این امر در سیستم قوانین محلی هستیم، بیت‌کوین به عنوان مالکیت قانونی باقی می‌ماند.

علاوه بر این، چین اکنون می‌خواهد بر صرافی‌های رمزنگاری که خدماتی را به کاربران چینی ارائه می‌کنند، حتی آنهایی که در خارج از چین هستند، مالیات اعمال کند.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.

منبع