75% تخفیف اکانت پرمیوم 1ماهه

نسخه اورجینال (طلایی) فقط  15 دلار

  • تعداد محدود
ثبت سفارش

Maker می‌گوید: «پیش‌بینی می‌شود پیشنهاد(های) اجرای تغییرات فوق تا 12 ساعت آینده یا کمتر ارسال شود.

Maker DAO پیشنهاد اضطراری را برای رسیدگی به قرار گرفتن در معرض 3.1 میلیارد USDC ارسال می کند


بر اساس یک پست انجمن از Maker DAO، ناشر استیبل کوین DAI وابسته به دلار آمریکا، در 11 مارس، این شرکت درخواست کرد یک “پیشنهاد اجرایی فوری برای کاهش خطرات پروتکل”. Maker گفت که دارای وثیقه های متعددی است که “در معرض خطر دنباله USDC قرار دارند” با توجه به عدم پیوند خارق العاده استیبل کوین USD Coin (USDC) که در 10 مارس آغاز شد. Maker DAO در حال حاضر در اختیار داشتنبیش از 3.1 میلیارد USDC به عنوان وثیقه پشتیبان استیبل کوین DAI خود است.

اولاً، Maker پیشنهاد می‌کند سقف بدهی وثیقه‌های ارائه‌دهنده نقدینگی UNIV2USDCETH-A، UNIV2DAIUSDC-A، GUNIV3DAIUSDC1-A و GUNIV3DAIUSDC2-A به 0 DAI کاهش پیدا کند. در مرحله بعد، میکر می خواهد محدودیت های ضرب کردن روزانه ماژول پایداری میخ USDC خود را از 950 میلیون DAI به 250 میلیون DAI کاهش دهد و کارمزد را از 0٪ به 1٪ افزایش دهد تا از “داپینگ بیش از حد USDC” جلوگیری کند. یکی دیگر از ماژول های استیبل کوین، GUSD، در صورت تصویب این پیشنهاد، محدودیت استخراج روزانه آن از 50 میلیون DAI به 10 میلیون DAI کاهش می یابد.

Maker همچنین می‌خواهد قرار گرفتن در معرض پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز Curve و Aave را به طور کامل حذف کند. به گفته Maker، Curve از قیمت ثابت 1 دلار برای USDC استفاده می‌کند، که «خطر فشردگی بدهی بد را نشان می‌دهد و اگر قیمت بازار USDC به میزان قابل‌توجهی کمتر از عامل وثیقه کنونی باشد، بانک با ورشکستگی بازار بالقوه مواجه می‌شود». در حالی که Aave چنین خطراتی را ندارد، با این وجود میکر اظهار داشت که “ریسک-پاداش کلی سپرده گذاری وجوه به D3M در شرایط فعلی مطلوب نیست.”

در نهایت، میکر پیشنهاد می کند سقف بدهی پروتکل به استیبل کوین USDP صادر شده توسط Paxos از 450 میلیون DAI به 1 میلیارد افزایش پیدا کند. این شرکت نوشت:

Paxos دارایی‌های ذخیره نسبتا قوی‌تری در مقایسه با سایر استیبل‌کوین‌های متمرکز موجود، شامل اسناد خزانه ایالات متحده، قراردادهای بازخرید معکوس با وثیقه اوراق قرضه خزانه ایالات متحده است. آنها در مقایسه با سایر استیبل کوین‌های موجود با پتانسیل نسبتاً کمتری برای کاهش ارزش مواجه هستند.

در 10 مارس، USDC پس از اینکه ناشر آن، Circle، فاش کرد که دارای 3.3 میلیارد دلار وجوهی است که در وثیقه استیبل کوین در بانک در حال حاضر از بین رفته سیلیکون ولی گیر کرده بود، از دلار آمریکا جدا شد. در زمان انتشار، USDC در حال حاضر 0.9025 دلار معامله می شود. با توجه به این اخبار، استیبل کوین DAI نیز به 0.9235 دلار کاهش یافته است.

این مطلب صرفاً از منبع ، ترجمه شده و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.
کتاب های بازار مالی

لینک منبع خبر