تنظیم کننده مالی فرانسه AMF در ماه اوت به طور رسمی محصول ETF مرتبط با بیت کوین ملانیون سرمایه را تأیید کرد.

Melanion Capital Bitcoin ETF در Euronext Paris در 22 اکتبر راه اندازی می شود

همزمان با ایالات متحده ، سرانجام اولین صندوق مبتنی بر معاملات آتی بیت کوین ( BTC ) مبتنی بر معاملات آتی (ETF) خود را سه شنبه راه اندازی کرد ، فرانسه به راه اندازی عمده ETF مربوط به بیت کوین نزدیکتر شد.

Jad Comair ، مدیرعامل این شرکت روز دوشنبه به Cointelegraph اعلام کرد که شرکت سرمایه گذاری جایگزین Melanion Capital مستقر در پاریس در حال آماده سازی برای راه اندازی محصول ETF خود با Bitcoin است.

بیت کوین ETF که “Melanion BTC Equities Universe UCITS ETF” نامیده می شود ، در 7 صبح UTC در بازار اصلی بورس فرانسه ، Euronext Paris شروع به معامله می کند.

این محصول تحت نماد تیک تیک BTC FP درج می شود و سرمایه گذاران را در معرض بیت کوین از طریق سبد متنوع سهام با حرکت روزانه قیمت بیت کوین قرار می دهد.

Comair گفت: “این معامله در بورس اوراق بهادار پاریس معامله می شود ، بنابراین برای همه سرمایه گذاران واجد شرایط است و ما در حال فهرست بندی در سراسر اروپا هستیم.” وی افزود: “ما طرحی را برای عرضه بیشتر محصولات رمزنگاری درجه یک به بازار آغاز کرده ایم.”

به گفته Comair ، ایده BTC FP  شبیه به ETF مرتبط با بیت کوین توسط Volt Equity است که در اوایل اکتبر توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) تأیید شد. به جای ردیابی مستقیم بیت کوین ، ETF های بیت کوین Melanion Capital و Volt Equity با شرکت های مرتبط با بیت کوین مرتبط هستند.

مدیرعامل Melanion Capital خاطرنشان کرد: “هر دوی آنها یک ایده مشترک دارند: ساختار یک ETF بیت کوین با سرمایه گذاری در سهام دارای بیت کوین ، به جای گذراندن مسیر سخت و سنگین برای نگهداری مستقیم بیت کوین.”

این ETF شاخص Melanion Bitcoin Exposure Index را شامل می شود که شامل چندین شرکت صنعتی از جمله شرکت نرم افزاری مایکل سیلور MicroStrategy ، شرکت استخراج رمزنگاری Argo Blockchain ، بانک بازرگانی دارایی دیجیتال مایک نووگراتز Galaxy Digital و دیگران است.

“ETF ما اولین محصول موضوعی بیت کوین است که در اروپا تأیید شده است. ETF یک معامله بزرگ است ، زیرا بیشترین استفاده را دارد و واجد شرایط برنامه های بازنشستگی مختلف است. “Comair گفت.

مدیر اجرایی همچنین خاطرنشان کرد که ETF آن شکاف بین دنیای رمزنگاری و جهان نهادی را پر می کند. Comair خاطرنشان کرد: “سرمایه گذاری سرمایه گذاران نهادی محدودیت های زیادی برای محافظت از مشتریان خود دارد و ETF یکی از واجد شرایط ترین بسته بندی هایی است که با این محدودیت ها مطابقت دارد.”

مطالب مرتبط: تنظیم کننده گرنزی راه اندازی ETF بیت کوین Jacobi Asset Management را تأیید کرد

در ماه اوت ، تنظیم کننده مالی فرانسه ، تأمین کنندگان مالی Autorité des Marchés ، رسماً ETF مرتبط با بیت کوین ملانیون سرمایه را  تأیید کرد .

این خبر در حالی منتشر می شود که ارائه دهنده ETF آمریکایی ProShares آماده می شود تا ETF مبتنی بر آینده بیت کوین خود را در سه شنبه در بورس نیویورک راه اندازی کند . به گفته اریک بالچوناس ، تحلیلگر بلومبرگ ، ETF مبتنی بر معاملات آتی بیت کوین والکری به احتمال زیاد این هفته راه اندازی می شود .

“این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با تریگو ویو نمی باشد”

منبع