• Metaverse Games در حال نوآوری در صنعت است.
  • به طور خاص، SpaceY 2025 و Star Atlas پیشرو هستند.
  • این بازار تازه شروع شده است.

به دلیل ماهیت خود، بخش بازی های ویدیویی باید دائماً در حال تکامل باشد و به دنبال چیزهای بزرگ بعدی برای پایگاه کاربران خود باشد. این روزها، به نظر می‌رسد این چیزها بازی‌های متاورس هستند که در دنیای بازی محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند و همچنین ثابت کرده‌اند که سرمایه‌گذاری‌هایی سودآور در خارج از بازی هستند. Roblox را در نظر بگیرید، یک پلتفرم بازی متاورس که در مارس 2021 در فهرست عمومی قرار گرفت و سهم بازار آن در روز اول از 40 میلیارد دلار گذشت.

نگاهی به زیربخش متاورس بازی دو مورد بسیار محبوب SpaceY 2025 و Star Atlas را نشان می دهد. در واقع، هر دوی آنها مرز کاری را که بازی‌های متاورس می‌توانند انجام دهند پیش می‌برند.

SpaceY 2025 و Star Atlas

SpaceY 2025 همه چیز درباره مهاجرت خیالی بشریت به فضا است و در طول یک ماموریت اسکان در آنجا اتفاق می افتد. در بازی، بازیکنان می‌توانند نقش‌های خلاقانه مجازی را ایفا کنند و به توسعه اکوسیستمی برای انسان‌ها در مریخ کمک کنند که به شدت از NFT‌ها به عنوان دارایی‌های درون بازی استفاده می‌کند.

در داخل بازی، بازیکنان می‌توانند برای خانه‌های خود دفاع بسازند، NFT جمع‌آوری کنند و در تعدادی از ماموریت‌های درون بازی شرکت کنند تا رتبه خود را افزایش دهند. نقشه های جدید هر ماه به بازی اضافه می شود و 80 درصد از درآمد حاصل از بازی به یک جایزه اضافه می شود که 10 درصد از بازیکنان برتر می توانند از آن به اشتراک بگذارند.

در مرکز همه اینها، توکن بومی SPAY اکوسیستم است که برای اهداف رای گیری استفاده خواهد شد. با توکن (و دارایی های درون بازی آنها که به عنوان معاون رای گیری عمل می کند)، بازیکنان می توانند در تصمیم گیری جهت بازی و همچنین پروتکل های به اشتراک گذاری پاداش کمک کنند.

از سوی دیگر، Star Atlas بیشتر به کسب درآمد از فضاهای مجازی می پردازد. بنابراین، دارایی های درون بازی را می توان به پول قانونی تبدیل کرد. علاوه بر این، بازیکنان می توانند در تعدادی از فعالیت ها برای پاداش هایی مانند ساخت و ساز، معدن، پالایش نفت و غیره شرکت کنند.

همچنین این فرصت برای انتخاب حرفه های مجازی در دنیای Star Atlas وجود دارد که درآمدی برای بازیکنان فراهم می کند. بنابراین، هر چه بازیکنان یک شغل خطرناک تر را انتخاب کنند، پاداش بالاتری خواهند داشت. بازیکنان همچنین به سه کمپ تقسیم می شوند و حملات/حملات نسبتاً مکرر انجام می شود.

هنگامی که کشتی های ستاره ای نبرد می کنند، برندگان می توانند غارت بازندگان را ببرند و از بین ببرند و اگر کشتی بازیکنان نابود شود، تمام دارایی های مرتبط نیز نابود می شوند. همه این دارایی ها، از جمله خدمه، زمین، تجهیزات و غیره توسط NFT ها نشان داده می شوند. این NFT ها در ارتباط با دو توکن درون بازی، ATLAS و POLIS، سیستم اقتصادی درون بازی را تشکیل می دهند.

هنگامی که بازیکنان آیتم ها و منابع را در بازی جمع آوری می کنند، می توانند برای توکن های ATLAS در بازار غیرمتمرکز درون بازی فروخته شوند.

The Trajectory of Metaverse Games

با توجه به همه نشانه‌ها، آینده صنعت بازی شاهد ورود بازی‌های متاورس بیشتری به بازار خواهد بود. برخی از دلایل این امر، ساخت جهان متصل به آنها و توانایی استفاده از دارایی های درون بازی است.

بازی هایی مانند SpaceY 2025 و Star Atlas پتانسیل این بخش را نشان می دهند. در نهایت، هنگامی که این امر ادامه یابد، محدودیت کمی برای آنچه که آنها می توانند انجام دهند وجود دارد.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.

منبع