Neuralink برای آزمایش‌های درون انسانی رابط مغز و رایانه خود تأییدیه FDA را دریافت کرد

دستگاه Neuralink برای کاشت جراحی طراحی شده است و به گفته مدیرعامل Elon Musk، در نهایت برای عموم مردم علامت گذاری می شود.

بنا به گزارش ها، استارت آپ رابط مغز و کامپیوتر ایلان ماسک، Neuralink، تاییدیه سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) را برای انجام نوعی آزمایش “در انسان” برای دستگاه مغزی کاشته شده با جراحی خود دریافت کرد.

در حال حاضر مشخص نیست که توییت Neuralink به چه نوع آزمایش هایی اشاره دارد – تنها اطلاعات دیگری که ذکر شد این بود که شرکت هنوز متقاضیان را نمی پذیرد.

نورالینک بود تکذیب کرد تایید FDA برای آزمایش‌های انسانی در اوایل سال 2022 به دلیل چندین نگرانی مرتبط با ایمنی، که در آن زمان، طبق گزارش‌ها، این شرکت در تلاش برای رفع آنها بود.

چرخش ظاهری FDA نشان می‌دهد که چنین نگرانی‌هایی برطرف شده است، و این شرکت باید آزاد باشد تا آزمایش‌های محدودی را روی دستگاه رابط مغز و کامپیوتر (BCI) خود که از طریق جراحی کاشته شده انجام دهد.

ایلان ماسک در تشریح عملکرد BCI اظهار داشت به برخی از مسائل پزشکی و حرکتی کمک می کند. BCI ها برای درمان بسیاری از بیماری ها مانند صرع ساخته شده اند. آنها همچنین خدمات با کیفیت زندگی را برای افراد ناتوان ارائه می دهند، مانند توانایی هدایت مکان نما ماوس از طریق حرکت چشم یا فکر.

ماسک همچنین گفته است که این دستگاه برای استفاده عموم به‌عنوان یک BCI همه‌منظوره توسعه می‌یابد که به انسان اجازه می‌دهد از طریق فکر با ماشین‌ها ارتباط برقرار کند و از ما در برابر جایگزینی با ماشین‌ها محافظت کند.

تاکنون Neuralink فقط مجاز به انجام آزمایش بر روی حیوانات آزمایشگاهی مانند میمون ها و خوک ها بوده است. این شرکت اخیرا در مواجهه تحقیقات فدرال در مورد ادعای بدرفتاری با حیوانات؛ با این حال، Neuralink هر گونه تخلف را انکار کرد، و به نظر می رسد تحقیقات بی سر و صدا به پایان رسیده است. یک تحقیق جداگانه در مورد ادعا شده است حمل و نقل دستگاه های آلوده همچنان ادامه دارد.

با آزمایش های انسانی روی میز، چشم انداز ماسک برای هیبریدهای انسان-هوش مصنوعی یک قدم نزدیک تر می شود. بنابراین ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که توسعه‌دهندگان و کارآفرینان برنامه‌های کاربردی و موارد استفاده از یک BCI را که از طریق جراحی کاشته شده است را بررسی کنند.

ماسک نیز دارد پیشنهاد شده که BCI ها به افراد این امکان را می دهند که سریعتر از گوشی های هوشمند با ذهن خود کار کنند تا با انگشت شست. تحقیقات اخیر در دانشگاه تگزاس نشان داده است که سیستم‌های هوش مصنوعی مشابه ChatGPT را می‌توان برای تفسیر امواج مغزی به میزان محدودی آموزش داد.

مربوط: دانشمندان در تگزاس یک سیستم هوش مصنوعی شبیه GPT ایجاد کردند که ذهن ها را می خواند

اما شاید جالب ترین مورد استفاده بالقوه برای جوامع ارز دیجیتال و بلاک چین از مایکروسافت باشد. چندین پتنت ثبت‌شده در سال‌های 2018 و 2019 سیستمی را توصیف می‌کنند که توسط آن یک «حسگر» پوشیدنی می‌تواند مهندسی شود تا «اثبات کار» را برای پاداش‌های ارزهای دیجیتال و استخراج و اعتبارسنجی بلاک چین ارائه کند.

طبق یکی از ثبت اختراع بایگانی:

برای مثال، امواج مغزی یا گرمای بدنی که از کاربر ساطع می‌شود، زمانی که کاربر وظیفه ارائه‌شده توسط یک ارائه‌دهنده اطلاعات یا خدمات، مانند مشاهده تبلیغات یا استفاده از خدمات اینترنتی خاص را انجام می‌دهد، می‌تواند در فرآیند استخراج استفاده شود.»

با BCI مانند Neuralink توصیف در مقاله تحقیقاتی اصلی خود و الگویی مانند آنچه در حق اختراع مایکروسافت توضیح داده شده است، باید بتوان امواج مغزی را به صورت بومی تأیید کرد، بنابراین تأیید “اثبات کار” را تنها از طریق فکر ممکن می کند.

این مطلب صرفاً از منبع ، ترجمه شده و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.
اکانت پرمیوم تریدینگ ویو ارزان

لینک منبع خبر

سوال یا نظرت رو اینجا بنویس