• فضای NFT در سه ماهه سوم رکورد 10.37 میلیارد دلار فروش را ثبت کرد.
  • خریدهای NFT در بازار OpenSea در سه ماهه سوم در مجموع به 3.8 میلیون فروش رسید.
  • کلکسیون ها در حال جلب توجه بیشتر هستند ، و CryptoPunks ، BAYC و CyberKongs پیشرو هستند.

دوره های بلاک چین با رویدادهای سودآور و مختل کننده صنعت مشخص می شوند. بین سالهای 2020 تا 2021 ، گرایشهای صنعت بین DeFi و NFTs همگرا شده است ، و مورد دوم توجه بیشتری را به خود جلب کرده است زیرا نیازهای مورد نیاز را در فضای دیجیتال گسترش می دهد. دیوانگی NFT به چیزی که می توان آن را “پاییز NFT” توصیف کرد ، تبدیل شد زیرا حجم فروش NFT ها به 10.7 میلیارد دلار رسید.

NFT ها موضوعات داغی هستند

NFT از زمان سه ماهه سوم 706 درصد افزایش ارزش خود را ثبت کرد زیرا تقاضا برای NFT در چندین سیستم عامل در مجموع به 10.67 میلیارد دلار فروش رسید. نکته قابل توجه این است که بلاک چین های اتریوم و رونین از رونق بازار استفاده کردند و به ترتیب 77.38 درصد و 19.53 درصد از کل مبلغ فروخته شده در سه ماهه سوم را به خود اختصاص دادند. 

با افزایش تقاضا برای NFT های اتریوم ، قیمت گاز نیز افزایش یافته است ، زیرا کاربران به دنبال دستیابی به تراکنش های سریعتر در مدت زمان کوتاهی بوده اند ، که در جنگ گاز اتریوم ایجاد شده است ، جایی که قیمت GWEI می تواند در فاصله زمانی کوتاه به 3000 برسد.

در سه ماهه سوم ، فروش اقلام تکی از خرید 69.9 میلیون دلاری Beeple فراتر نرفته است. با این حال ، رویترز نشان می دهد که کلکسیونی بیشتر فروش شبکه در ماه سپتامبر را به خود اختصاص داده است. همانطور که DappRadar نشان می دهد ، مجموعه های جمع آوری شده مانند CryptoPunks ، NBA TopShot و Bored Ape Yacht Club جزو برترین سرمایه گذاران بازار Q3 هستند.

با توجه به انحراف تمرکز NFT از هنر و بیشتر به سمت مجموعه های جمع آوری شده ، حبابی سوداگرانه در اطراف فضای NFT در حال شکل گیری است. NFT Nick ، ​​گردآورنده NFT و مجری The Nifty Alpha ، در یک پیام مستقیم به Dailycoin گفت که “رونق سفته بازی که ما در حال حاضر آن را تجربه می کنیم ، ناگزیر بازنده های زیادی خواهد داشت” ، که نشان می دهد مردم در کوتاه مدت “سوخته” می شوند. علاوه بر این ، NFT Nick خاطرنشان می کند که NFT ها ، صرف نظر از جنبه سرمایه گذاری سوداگرانه “سرگرم کننده” ای که ارائه می دهند ، “تغییراتی را ایجاد می کند ، بر خلاف مواردی که قبلاً دیده ایم”.

آن روی سکه

  • یکی از کارکنان OpenSea متهم به تجارت داخلی شد ، که باعث شد این شرکت سیاست خود را تجدید نظر کند.
  • مجموعه های NFT در صورت ایجاد پیامدهای مالی می توانند مانع از درک سازندگان شوند.
  • توکن سازی NFT ها به عنوان یک روش بسیار سوداگرانه برای سازندگان NFT برای افزایش درآمد خود در نظر گرفته می شود.

تلفات متعدد

تمرکز بازار به کلکسیون های NFT با تراشه آبی مانند CryptoPunks یا BAYC معطوف شده است. NFT های بازی در حال جذب مخاطبان جدید هستند. بر اساس همان گزارش DappRadar که در بالا ذکر شد ، Axie Infinity در ماه سپتامبر در مجموع 2 میلیارد دلار حجم معاملات خود را ثبت کرد و خاطرنشان کرد که حرکت آنها به زنجیره جانبی Ronin به بازی کمک کرد تا “776 میلیون دلار درآمد” داشته باشد.

شخصیت های برجسته ، از جمله اسنوپ داگ ، شکیل اونیل و استیو آوکی ، به جوامع منحصر به فرد می پیوندند و وضعیت خود را به نمایش می گذارند ، یا از طریق تصاویر نمایه خود “انعطاف پذیر” می شوند . در نتیجه ، حمایت از NFT ها در قالب آواتارهای توییتر به بازار NFT تقویت مثبت داده است.

TappySF ، گردآورنده و معامله گر NFT در پیامی خصوصی به DailyCoin گفت که حجم در فضای NFT می تواند دو طرفه باشد. او معتقد است که رشد NFT به صورت مرحله ای انجام می شود و به افت بازار و عدم فروش طی 2 هفته در ماه سپتامبر اشاره می کند. سود سرمایه گذاری خطرپذیر برای بخش NFT مفید است. با این حال ، TappySF نشان می دهد که چنین هجوم سرمایه می تواند منجر به کاهش حجم معاملات شود. 

DappRadar اشاره می کند که شکل جدیدی از ابزارها پیشگام رشد NFT هستند و توضیح می دهد که مالکیت NFT مزایای اضافی از جمله درآمد غیرفعال یا “کاهش NFT اضافی” را برای ایجاد انگیزه در حمایت از پروژه اضافه می کند. 

در مقابل ، راه های خلاقانه برای ایجاد انگیزه برای دارندگان می تواند منجر به مسائل حقوقی شود ، جایی که ارزش یک توکن را می توان یک امنیت تلقی کرد. به عنوان مثال ، در ماه اکتبر ، NFT با عنوان DAO_Turtles پس از جمع آوری بیش از 2 میلیون دلار فروش ، به دلیل نقض شرایط و ضوابط OpenSea ، از OpenSea ممنوع شد.

چرا باید مراقبت کنید؟

NFT ها به ترکیبی از ارزش و حدس و گمان تبدیل می شوند و سرمایه گذاران جوان مستعد افتادن در پمپ و تخلیه در بسته بندی های مختلف هستند. همه NFT ها با گذشت زمان ارزش یکسانی ندارند و ارزش بررسی ارزش هر NFT به صورت جداگانه را دارد.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده بوده و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.

منبع