محصولات قابل معامله در بورس با قرار گرفتن در معرض ارزهای رمزنگاری شده به طور فزاینده ای در حال افزایش هستند.

NYSE Arca، یکی از شرکت‌های تابعه گروه بورس نیویورک (NYSE)، می‌خواهد یک تراست را بر اساس محصولات قابل معامله در بورس بیت‌کوین ( BTC ) فهرست کرده و اداره کند .

در یک پیشنهاد تغییر قوانین با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، NYSE Arca پیشنهاد کرد که سهام Bitwise Bitcoin ETP Trust را فهرست کند.

این پیشنهاد تصریح می‌کند که هر سهم از تراست توسط «واحدهای مالکیت ذی‌نفع تقسیم‌ناپذیر» ثابت نشان داده می‌شود، که به سهام موجود در بورس اجازه می‌دهد تا ارزش خود را مطابق با قیمت بازار بیت‌کوین جبران کند. 

علاوه بر این، تراست توسط دو شریک شخص ثالث که به عنوان نگهبان، مدیر و عامل انتقال تراست فعالیت می کنند، اداره می شود. با توجه به پرونده:در شرایط عادی، تنها دارایی تراست بیت کوین و در شرایط محدود، پول نقد خواهد بود. تراست از مشتقه هایی که ممکن است تراست را در معرض خطرات طرف مقابل و اعتباری قرار دهد استفاده نخواهد کرد.»

پس از تأیید SEC برای تغییر قانون، Bitwise Bitcoin ETP Trust NYSE Arca تمام «کارمزدهای معمولی به بیت کوین (به جای پول نقد) را پردازش خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که تراست مقدار مورد نظر بیت کوین به ازای هر سهم را در اختیار دارد. ”

در 14 اکتبر، Bitwise برای ETF BTC با NYSE Arca، که به گفته مدیر ارشد سرمایه گذاری Bitwise، Matt Hougan، دارای “BTC واقعی” است، درخواست داده بود. این پرونده قصد Bitwise را برای ثبت 1000 سهم از Bitwise  Bitcoin ETP Trust با قیمت پیشنهادی حداکثر 25 دلار نشان می دهد . این شرکت ابتدا برای ثبت نام صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) در SEC در ژانویه 2019 درخواست داده بود که بعداً در میان نگرانی های مطرح شده توسط کمیسیون از آن خارج شد:ما در حال حاضر سخت در حال کار بر روی پاسخ به سوالاتی هستیم که SEC در پاسخ 112 صفحه ای خود به پرونده اولیه ما مطرح کرد. ما کاملاً متعهد به توسعه یک ETP بیت کوین هستیم.”

انتظار می رود SEC تایید یا رد خود را برای پیشنهاد تغییر قانون در 45 روز آینده پس از درخواست و بررسی نظرات بر اساس تشکیل پرونده اعلام کند.

موارد مرتبط: صندلی SEC دو برابر می شود، به شرکت های رمزنگاری می گوید “بیا و با ما صحبت کن “

در ماه سپتامبر، گری گنسلر، رئیس SEC، از کسب‌وکارهای رمزنگاری خواست تا در نهاد نظارتی ثبت نام کنند ، که در نتیجه پروپوزال‌های متعددی ثبت شد.

با وجود سال ها مقاومت، کمیسیون اخیراً یک ETF استراتژی بیت کوین را که توسط Valkyrie در 26 اکتبر ثبت شده بود، تأیید کرد.

به @ValkyrieFunds بابت راه اندازی استراتژی بیت کوین #ETF $BTF تبریک می گویم !

درباره ETF آتی بیت کوین فهرست شده در ایالات متحده و نحوه سرمایه گذاری آن در آینده جدید بیشتر بیاموزید: https://t.co/mDrWbHn0xI pic.twitter.com/rE5QibNWiB— Nasdaq (@Nasdaq) 

22 اکتبر 2021

جنسلر گفت که کریپتو می تواند “کاتالیزوری برای تغییر” در یک چارچوب تعیین شده باشد، که می تواند از طریق وضوح نظارتی به دست آید:تا جایی که اوراق بهادار در این پلتفرم‌های معاملاتی وجود دارد، طبق قوانین ما باید در کمیسیون ثبت نام کنند، مگر اینکه واجد شرایط معافیت باشند.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.

منبع