پروژه مبتنی بر Solana، بازارسازان خودکار را تشویق می‌کند تا با دفتر سفارش آن در طیف وسیعی از جفت‌های معاملاتی تعامل داشته باشند.

Project Serum 100 میلیون دلار به استخراج نقدینگی اختصاص می دهد

Project Serum، یک بورس غیرمتمرکز مشتقات برای شبکه Solana، یک برنامه استخراج نقدینگی 100 میلیون دلاری را به عنوان بخشی از تلاش گسترده‌تر برای جذب کاربران به اکوسیستم راه‌اندازی کرده است.

این پروژه پنجشنبه اعلام کرد که تخصیص اولیه توسط سازمان غیرمتمرکز خودمختار Serum یا DAO تایید شده است . مبلغی که در توکن SRM بومی Serum پرداخت می‌شود، به عنوان مکانیزم پاداش برای بازارسازان خودکاری که مستقیماً با کتاب سفارش زنجیره‌ای Serum کار می‌کنند، استفاده خواهد شد.

استخراج نقدینگی ابزاری مؤثر برای پروتکل‌های DeFi است، زیرا بازارسازان خودکار را برای تامین نقدینگی و بهبود عملکرد کلی شبکه تشویق می‌کند. به عنوان یک مفهوم گسترده تر، استخراج نقدینگی به فرآیندی اشاره دارد که طی آن یک پروژه توکن های خود را به هر کسی که مایل به واریز وجوه به یک قرارداد هوشمند است ارائه می دهد.

با توجه به رشد عظیم سولانا در سال گذشته ، پروتکل سرم در موقعیت منحصر به فردی قرار دارد . این پلتفرم قرارداد هوشمند دارای ارزش کل بازار نزدیک به 60 میلیارد دلار است که آن را به ششمین پروژه بزرگ بلاک چین در جهان تبدیل می کند. همانطور که Cointelegraph گزارش کرد، Solana Labs، استودیوی توسعه دهنده پروژه های Solana، بیش از 314 میلیون دلار را در فروش توکن خصوصی که در ماه ژوئن به پایان رسید، جمع آوری کرد.

مطالب مرتبط: Solana DEX 18 میلیون دلار سری A را از Three Arrows Capital، Coinbase Ventures جمع آوری کرد.

سرم TVL طی ماه گذشته بر حسب دلار آمریکا منفجر شده است. منبع: defillama

بر اساس منابع صنعتی ، از نظر ارزش کل قفل شده یا TVL، پروتکل سرم در میان مبادلات غیرمتمرکز با 1.58 میلیارد دلار در رتبه یازدهم قرار دارد . در مقایسه، Curve بیش از 18.8 میلیارد دلار در TVL دارد در حالی که SushiSwap، PancakeSwap و Uniswap هر کدام بیش از 5 میلیارد دلار دارند.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.

منبع