صرافی Cboe BZX از نمونه هایی که توسط محصولات آتی کریپتو CME در استدلال خود برای تأیید استفاده می شود استفاده کرد، اما SEC آنها را رد کرد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، یا SEC، پس از چندین بار به تعویق انداختن تصمیم در سال جاری 
، رسماً صندوق نقدی بیت کوین ( BTC ) مدیر دارایی WisdomTree را تایید نکرد 
با توجه به تشکیل پرونده روز چهارشنبه، SEC 
را رد کرد یک تغییر قانون پیشنهادی از BZX تبادل CBOE به لیست و تجارت سهام بیت کوین اعتماد WisdomTree است. 
به طور خاص، کمیسیون بورس و اوراق بهادار گفت که هرگونه تغییر قانون به نفع تأیید ETF «برای جلوگیری از اعمال و شیوه‌های تقلبی و فریبکارانه طراحی نشده است» و «برای محافظت از سرمایه‌گذاران و منافع عمومی» طراحی نشده است.
کمیسیون بورس و اوراق بهادار به این نتیجه رسید که BZX علاوه بر قانون مبادله، الزامات فهرست کردن یک محصول مالی تحت قوانین خود را برآورده نکرده است، و گفت که ETF پیشنهادی BTC به کمیسیون اجازه نمی دهد «اطلاعات لازم برای شناسایی، بررسی، و جلوگیری از تقلب و بازار را به دست آورد. دستکاری، و همچنین نقض قوانین مبادله و قوانین و مقررات مربوط به اوراق بهادار فدرال.” 
علاوه بر این، SEC گفت که صرافی ابزار کافی برای «جلوگیری از اعمال و شیوه‌های تقلبی و دستکاری» در هر فهرست بالقوه ارائه نکرده است.
به طور خاص، آژانس ادعا کرد که BZX داده‌های کافی برای نتیجه‌گیری اینکه 
بازار کریپتو در برابر دستکاری مقاوم است یا نگرانی‌ها در مورد منابع احتمالی تقلب و دستکاری، از جمله تجارت شستشو و سایر عوامل خطر، ارائه نکرده است  
در حالی که صرافی از نمونه‌های تعیین شده توسط 
محصولات آتی کریپتو با گروه CME در استدلال خود برای تأیید استفاده کرد، SEC آنها را به عنوان مدرکی برای پذیرش یک ETF رمزنگاری نقطه‌ای رد کرد.

در این پرونده آمده است: “کمیسیون نمی تواند تنها بر اساس اظهارات BZX و بدون هیچ مدرک یا تحلیلی در حمایت از اظهارات BZX، به این نتیجه برسد که بعید است تجارت در ETP تاثیر غالب بر قیمت ها در بازار آتی بیت کوین CME باشد.” .
مطالب مرتبط: Grayscale به SEC می‌گوید «هیچ مبنایی» برای تأیید ETFهای آتی بیت‌کوین وجود ندارد و ETF‌ها را شناسایی نمی‌کند.
از زمان ثبت درخواست اولیه خود در SEC در 26 مارس، WisdomTree شاهد بود که کمیسیون تصمیم گیری در مورد ETF بیت کوین خود را چندین بار در سال 2021 به تعویق انداخت. SEC برنامه را برای اظهار نظر در آوریل به روی عموم باز کرد و دوره های زمانی طولانی تری را تعیین کرد. تغییر قانون پیشنهادی را در ماه مه، جولای و سپتامبر تأیید یا رد کنید. 
استدلال آن برای رد پیشنهاد WisdomTree 
مشابه استدلال ETF بیت کوین VanEck بود که در نوامبر رد شد.
با این حال، WisdomTree در سراسر حوضچه توانست محصول معامله شده در سبد ارز دیجیتال 
خود را در صرافی های Euronext در پاریس و آمستردام فهرست کند. 
محصول سرمایه‌گذاری که تحت عنوان MEGA معامله می‌شود، توسط دارایی‌های فیزیکی ارز دیجیتال از جمله BTC و Ether ( 
ETH ) پشتیبانی می‌شود.
یک درخواست ETF جداگانه برای WisdomTree’s Ethereum Trust در ایالات متحده، که برای اولین بار در ماه می به SEC ارائه شد، هنوز در دست بررسی است. 
علاوه بر این، آژانس احتمالاً تصمیمی در مورد یک صندوق قابل معامله در بورس خواهد گرفت که قرار گرفتن در معرض بیت کوین از کریپت کوین را ارائه می دهد، با آخرین مهلت پیش بینی شده در 24 دسامبر.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد
منبع