داده ها مهمترین عنصر کسب و کارهای اطلاعات محور امروزی است. تصمیم گیرندگان بهتر نیازهای کارکنان، تحولات صنعت و انتظارات مشتری را درک کنند. همچنین، می تواند به طور استراتژیک تری برای رشد آینده برنامه ریزی کند. این نیاز به توسعه گسترده در ذخیره سازی ابری غیرمتمرکز دامن زده است.

StorX آرزو دارد که یک رهبر ذخیره سازی ابری غیرمتمرکز باشد. گزینه های مناسب ذخیره سازی درجه سازمانی مانند Google Drive با فناوری های منبع باز جامد ترکیب شده اند. می خواهد صنعت خدمات ابری انحصاری شده را دموکراتیک کند. فناوری آن به مصرف‌کنندگان اجازه می‌دهد تا به جای یک ارائه‌دهنده خدمات متمرکز، فضای ذخیره‌سازی را از مزارع فردی اجاره کنند. علاوه بر این، این یک ابتکار منبع باز است.

اگر می‌خواهید فضای خالی دیسک خود را به کار ببندید، به آینده فضای ذخیره‌سازی ابری کمک کنید و پول دریافت کنید، گره StorX برای شما مناسب است. هرکسی ممکن است یک گره در شبکه اجرا کند و توکن های SRX کسب کند. این شبکه Google Drive را با فناوری های منبع باز قابل اعتماد یکپارچه می کند. همچنین اجراکنندگان خوب را تبلیغ می کند و اجراکنندگان بد را حذف می کند. از یک سیستم هوش مصنوعی برای ارزیابی شهرت گره استفاده می کند.

User، The Star و The Satellites سه بخش اصلی اکوسیستم StorX هستند. توکن SRX یک ارز پرداخت در پلتفرم StorX است. داده های میزبان کاربر باید به صورت SRX پرداخت کند و گره میزبان کشاورز آن را به صورت SRX دریافت خواهد کرد.

اپراتورهای گره

نقش اصلی کمک به شبکه به عنوان اپراتورهای گره ذخیره سازی برای ایجاد منابع ذخیره سازی است. گنجاندن گره ها در شبکه و شهرت آنها بر اساس شهرت گره است.

شهرت گره

StorX بر یک سیستم شهرت گره مقیاس پذیر و قوی متکی است. سیستم پیشرفته StorX AI پایداری و عملکرد Node را کمیت می کند. این سیستم از اندازه گیری های شهرت برای حذف دشمنان از شبکه استفاده می کند و امنیت، قابلیت اطمینان و دوام را افزایش می دهد.

گنجاندن گره شبکه

شبکه یک روش منحصر به فرد برای افزودن گره های اضافی ارائه می دهد. هنگامی که یک گره ذخیره‌سازی وارد شبکه می‌شود، شهرت آن روی 0 تنظیم می‌شود. هر زمان که شخصی یک فایل جدید را در شبکه StorX آپلود می‌کند، ماهواره با حفظ دوام فایل، گره‌های بررسی نشده را به لیست هدف اضافه می‌کند. ماهواره مجموعه‌ای از روش‌های یادگیری ماشینی است که توزیع بار روی یک گره را بهبود می‌بخشد.

گره های بررسی نشده باید برای ذخیره داده ها اثبات کار ارائه دهند. پس از بررسی، Node برای آپلود گسترده انتخاب می شود. شهرت یک گره در طول زمان افزایش می یابد زیرا داده ها را ذخیره می کند و برای آن اثبات کار تولید می کند.

انتخاب گره

گره‌های ذخیره‌سازی استاندارد بر اساس توان عملیاتی، تأخیر، قابلیت اطمینان، تاریخچه uptime و موقعیت جغرافیایی انتخاب می‌شوند. به عنوان بخشی از فرآیند تعادل بار، همه آپلودها به گره های واجد شرایط ارسال می شوند، با اولویت برای گره های توصیه شده اما امکان برای هر گره واجد شرایط. سیستم بر فعالیت گره نظارت می کند. امتیاز شهرت آن در طول زمان افزایش می یابد، اگر آمار دانلود ارائه دهد، ممیزی ها را پشت سر بگذارد و زمان کار را حفظ کند.

پاداش ها، جریمه ها و شهرت گره

شهرت گره برای تعیین واجد شرایط بودن پاداش کیف پول گره استفاده می شود. تیم Governance StorX شهرت خوبی دارد. این علامت به شهرت Node به عنوان یک عضو فعال شبکه واجد شرایط برای مشوق های $SRX اشاره دارد. تیم حاکمیت StorX ممکن است این مانع را برای تطبیق شبکه رو به رشد تغییر دهد. جریمه‌های گره‌های کم شهرت به میزان توکن SRX دلار است. هوش مصنوعی به طور خودکار جریمه های شرط بندی / پاداش را کسر می کند. کل رویه در قرارداد هوشمند برای پاسخگویی جامعه نگهداری می شود.

هنگامی که اپراتورهای Storage Node شهرت خوب گره را حفظ می کنند، اکوسیستم StorX بی عیب و نقص عمل می کند. گره هایی که عملکرد ضعیفی دارند ممکن است رد صلاحیت شوند و در نتیجه “مشوق میزبانی و سهام” وجود نداشته باشد. SRX Staked ممکن است به عنوان مجازات سوزانده شود اگر مکرراً به شبکه StorX Storage آسیب برساند.

دلایل حمایت از شهرت خوب گره:

  • یک زیرساخت ابری جامد فراهم کنید
  • سهام SRX $ شهرت گره “خوب” را افزایش می دهد
  • اطمینان از 100% uptime
  • گره ها را همیشه با جدیدترین وصله ها و به روز رسانی های سیستم عامل به روز نگه دارید.

دلایل شهرت ضعیف یک گره:

  • پیکربندی گره نادرست، مثلاً در پورت مشخص شده قابل دسترسی نیست.
  • زمان پاسخ نود
  • ترافیک کم در برنامه اصلی
  • اگر Node را به درستی پیکربندی کنید، برای ذخیره سازی در نظر گرفته می شود و شهرت آن افزایش می یابد.

حفظ شهرت خوب

یک گره قوی تمام معیارهای readme را برآورده می کند. با فعال ماندن در شبکه، شهرت آن افزایش خواهد یافت. از آنجا که شهرت یک گره بر اساس سهم آن در شبکه است، فعالیت بیشتر شبکه به معنای شهرت بالاتر است. از صاحبان گره (کشاورزان) خواسته می شود تا برنامه StorX را تا آنجا که ممکن است برای ایجاد شهرت توزیع و استفاده کنند. برای تأیید اعتبار به داشبورد کشاورز دسترسی پیدا کنید. این تیم در حال کار بر روی یک داشبورد اختصاصی برای نمایش داده های Node است.

باز کردن انجمن

یکی از نکات مثبت دیگر، StorX همیشه برای ورودی ها و ایده ها برای بهبود مکانیسم پاداش و مجازات مبتنی بر شهرت گره مزرعه باز است. آنها توصیه ها را به طور جدی در نظر می گیرند زیرا به ایجاد یک محیط شهرت گره بهتر و ساده تر کمک می کند.

نتیجه

برای خلاصه و نتیجه گیری، به زبان ساده، در شبکه اصلی StorX، SRX یک توکن ابزاری است که بازار ذخیره سازی داده های StorX را هدایت می کند. اپراتورها باید Node را راه اندازی کنند و SRX کسب کنند. همچنین، داده ها را ذخیره کنید و با استفاده از SRX پرداخت کنید. اپراتورهای گره باید شهرت خوب گره را حفظ کنند تا مطمئن شوند که اکوسیستم StorX به خوبی کار می کند و اپراتورها از طریق Node و شهرت آن درآمد کسب می کنند.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.

منبع