اکانت تریدینگ ویو 60% تخفیف+ اتصال با آی پی ایران
  • اورجینال
  • ضمانت دار
  • پشتیبانی سریع
  • تحویل به موقع
مشاهد قیمت ها

داده‌های درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد که Thorchain، یک شبکه نقدینگی متقابل زنجیره‌ای، به عنوان پیشرو در نقل و انتقالات متقابل زنجیره‌ای ظاهر شده است و از رقبای خود در حجم و فعالیت معاملاتی پیشی گرفته است.

با افزایش برجستگی، حجم معاملات Thorchain افزایش می یابد

با استناد به داده های Galaxy Research، کاربری در X، Bullion، اشاره شد که Thorchain در 30 روز گذشته 4.82 میلیارد دلار تراکنش های زنجیره ای را پردازش کرده است، در حالی که پروتکل ارتباطات بین بلاک چین (IBC) Cosmos 3.35 میلیارد دلار تراکنش ها را در مدت مشابه انجام داده است.

در میان پل های لایه 2، پل آربیتروم با 1.21 میلیارد دلار حجم زنجیره متقابل پیشتاز این پل بود. سایرین مانند Polygon POS و Stargate به ترتیب 564 و 694 میلیون دلار پردازش کردند.

مقایسه حجم انتقال زنجیره ای |  منبع: Galaxy Research via Bullion on X
مقایسه حجم انتقال زنجیره ای | منبع: Galaxy Research via Bullion on X

افزایش حجم معاملات و نقدینگی Thorchain نشان‌دهنده اهمیت فزاینده پروتکل در چشم‌انداز گسترده‌تر مالی غیرمتمرکز (DeFi) است. ویژگی‌های منحصربه‌فرد پروتکل و راه‌حل‌های نوآورانه آن را به مقصدی مطلوب برای انتقال دارایی‌های زنجیره‌ای تبدیل کرده است.

در قلب Thorchain توانایی آن در تسهیل مبادله دارایی های زنجیره ای به روشی غیرقابل اعتماد و غیرقانونی است. در این ترتیب، و مانند صرافی های غیر متمرکز محبوب مانند Unswap، Thorchain به کاربران اجازه می دهد تا کنترل سرمایه خود را بدون وابستگی به واسطه حفظ کنند.

به نظر می رسد فناوری تبادل جریان، توجه کاربران را به Thorchain جلب می کند. این ویژگی به کاربران امکان می دهد حتی بدون نقدینگی بالا با تقریباً لغزش رایگان مبادله کنند. از نظر فنی و همانطور که در مبادلات غیرمتمرکز انتظار می رود، هر چه نقدینگی کمتر باشد، لغزش بیشتر می شود. پیشنهاد لغزش کم یا صفر به Thorchain برتری قابل توجهی نسبت به سایر مبادلات زنجیره ای می دهد.

فراتر از تجارت، Thorchain راه حل های دیگری از جمله وام دهی را نیز در نظر گرفته است. در این ترتیب، تورچین اکنون از اعطای وام بدون اعتماد دارایی ها بدون ریسک نقدینگی یا بهره پشتیبانی می کند، انحرافی از پروتکل های وام دهی سنتی، از جمله Aave.

همانطور که DeFi TVL بهبود می یابد، آیا RUNE به اوج های جدید 2024 خواهد رسید؟

این ویژگی ها روی هم به حجم معاملات رو به رشد Thorchain کمک کرده اند و موقعیت آن را در صحنه بازیابی DeFi تثبیت می کنند. مطابق با دفی لاما، Thorchain دارای ارزش کل قفل شده (TVL) حدود 322 میلیون دلار است.

در همین حال، تورچین ادعاها داشتن بیش از 91000 مبادله کننده در مجموع، این پروتکل بیش از 61 میلیارد دلار حجم معاملات را پردازش کرده است.

آمار شبکه: منبع: Thorchain
آمار شبکه: منبع: Thorchain

با گسترش DeFi از پیت‌های 2022، RUNE، توکن اصلی این پلتفرم نیز از آن سود برده است. با نگاهی به نمودار روزانه RUNE، تقریباً 5 برابر از پایین ترین سطح 2023 افزایش یافته است.

روند صعودی قیمت خارچین در نمودار روزانه |  منبع: RUNEUSDT در Binance، TradingView
روند صعودی قیمت خارچین در نمودار روزانه | منبع: RUNEUSDT در Binance، TradingView

با وجود قیمت گذاری مجدد قیمت دارایی ها در 3 ژانویه، RUNE انعطاف پذیر است. قیمت ها در داخل پرچم گاو نر روند رو به رشدی دارند. هرگونه شکست بالای 6.5 دلار و مقاومت های محلی می تواند تقاضا را تسریع کند و سکه را به بالای 7.3 دلار برساند و به بالاترین حد در سال 2024 برساند.

تصویر ویژه از Canva، نمودار از TradingView

سلب مسئولیت: مقاله فقط برای اهداف آموزشی ارائه شده است. این بیانگر نظرات NewsBTC در مورد خرید، فروش یا نگهداری هر گونه سرمایه گذاری نیست و طبیعتاً سرمایه گذاری خطراتی را به همراه دارد. به شما توصیه می شود قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را انجام دهید. از اطلاعات ارائه شده در این وب سایت کاملاً با مسئولیت خود استفاده کنید.

این مطلب صرفاً از منبع ، ترجمه شده و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.
خرید اکانت تریدینگ ویو

لینک منبع خبر