DeFi تبدیل به یک بردار حمله محبوب برای مجرمان سایبری شده است. پس از یک راه اندازی بسیار جاه طلبانه، THORChain در ماه ژوئیه از دو سوء استفاده بزرگ متحمل شد.

THORChain 2 ممیزی امنیتی را پس از بهره برداری های تابستانی به پایان می رساند

پروتکل نقدینگی متقابل زنجیره ای THORChain به طور کامل از دو سوء استفاده تابستانی که میلیون ها دلار در وجوه کاربران را به خطر انداخته بود، پس از اینکه شرکت پنجشنبه اعلام کرد در یک ممیزی امنیتی جدید نمرات قبولی دریافت کرده است، به طور کامل بهبود یافته است. 

ممیزی های همزمان، که توسط شرکت های امنیت سایبری Trail و Bits و Halborn انجام شد، به THORChain اجازه داد تا یک طرح بازیابی پنج مرحله ای را اجرا کند. همکاران THORChain اکنون می‌گویند که این پروتکل پس از راه‌اندازی مجدد، همه ادغام‌های اصلی ارزهای دیجیتال و ویژگی‌های تجارت متقابل زنجیره‌ای را به صورت آنلاین به طور کامل عملیاتی می‌کند.

علاوه بر ممیزی، THORChain اعلام کرد که Immunefi، یک پلتفرم پیشرو باگ جایزه برای بخش DeFi را با یک برنامه جایزه برای شناسایی آسیب‌پذیری‌های جدید به محض ظهور راه‌اندازی کرده است.

راه اندازی THORChain در اوایل سال جاری با سر و صدای زیادی همراه بود، زیرا تحول مهمی را در مبادلات غیرمتمرکز نشان داد. با این حال، در ماه ژوئیه، این پلتفرم دچار دو نقض امنیتی چند میلیون دلاری شد که اولین مورد سوءاستفاده ۷.۶ میلیون دلاری اتر ( ETH ) بود که واکنش‌های شدیدی را به همراه داشت. همانطور که Cointelegraph گزارش داد، فعالیت شبکه متوقف شد زیرا توسعه دهندگان در حال بررسی میزان خسارات بودند.

مرتبط: THORSwap دور سرمایه‌گذاری را بسته است زیرا DEX‌های زنجیره‌ای متقابل در مرکز قرار می‌گیرند

تقریباً یک هفته بعد، یک مهاجم کلاه سفید پروتکل تقریباً 8 میلیون دلاری ETH را تخلیه کرد، اما بعداً برای بازگرداندن وجوه ، 10 درصد جایزه درخواست کرد . این دو سرقت یک ماه وحشتناک را برای THORChain به پایان رساند و حتی بزرگترین حامیان آن نیز خواستار کاهش سرعت جاه طلبی های پروژه شدند.

Thorchain ماه وحشتناکی را پشت سر گذاشته است و قصد ندارد آن را بپوشاند. Bleh

پروژه باید کند شود. زمان اتخاذ استراتژی لاک پشت است.

با این وجود، من همچنان یک حامی متعهد هستم و خوشحالم که این مسائل در جریان آشوب نت کشف می شود.

23 ژوئیه 2021

نقض امنیت چیز جدیدی برای بازار ارزهای دیجیتال نیست، زیرا DeFi به عنوان یک عامل حمله محبوب برای مجرمان سایبری در حال ظهور است. به گفته منابع صنعتی ، تقریباً 1.2 میلیارد دلار به دلیل سوء استفاده های DeFi از دست رفته است. این رقم، بهره برداری نه رقمی اخیر از Cream Finance را حذف می کند ، که در روز چهارشنبه دچار یک هک بزرگ وام فلش شد.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.

منبع