در زمان نگارش این مقاله، USDC 3 درصد از ارزش خود را با قیمت 0.969 دلار از دست داد، و یکی از مدیران Circle پیامدهای گسترده تری را برای تجارت، بانکداری و کارآفرینان بدون برنامه نجات فدرال پیش بینی می کند.

USDC کاهش می یابد زیرا Circle تأیید می کند که 3.3 میلیارد دلار در بانک سیلیکون ولی گیر کرده است


تقریباً بلافاصله پس از اینکه Circle ناشر USD Coin (USDC) فاش کرد که قادر به برداشت 3.3 میلیارد دلار از 40 میلیارد دلار خود از بانک سیلیکون ولی (SVB) نیست، فروش ناشی از آن باعث شد که قیمت استیبل کوین به کمتر از یک دلار کاهش پیدا کند.

در 9 مارس، Circle انتقال وجهی را برای حذف وجوه خود از SVB به عنوان بیمه شده شرکت بیمه سپرده فدرال آغاز کرده بود. بانک در آستانه تعطیلی فعالیت خود بود. با این حال، دو روز بعد، در 11 مارس، Circle تأیید کرد که انتقالات بانکی به طور کامل پردازش نشده است و 3.3 میلیارد دلار از ذخایر USDC هنوز در SVB است.

داده ها از Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می دهد که قیمت USDC بلافاصله پس از افشای کاهش یافت، همانطور که در زیر نشان داده شده است.

USDC از دلار آمریکا جدا می شود. منبع: CoinMarketCap

در زمان نگارش این مقاله، USDC 3 درصد از ارزش خود را از دست داد زیرا با قیمت 0.969 دلار معامله شد. به گفته دانته دیسپارت، افسر ارشد استراتژی و رئیس سیاست جهانی Circle، SVB برای اقتصاد ایالات متحده بسیار مهم است و هشدار داد که “شکست آن – بدون طرح نجات فدرال – پیامدهای گسترده تری برای تجارت، بانکداری و کارآفرینان خواهد داشت.” :

مانند Silvergate، تیم های ما با سرعت برای محدود کردن هرگونه قرار گرفتن در معرض بانک ها کار کرده اند. این شامل درخواست انتقال سیمی است که قبل از دریافت FDIC SVB انجام شده است. 3.3 میلیارد دلار در معرض نقدینگی باقی مانده است – اما ما از دستورالعمل های نظارتی ایالتی و فدرال پیروی می کنیم.

داده های زنجیره ای بیشتر آشکار می کند که Circle خالص 1.4 میلیارد دلار را در USDC در مدت 8 ساعت بازخرید کرد. در تلاش برای کاهش قرار گرفتن در معرض، شرکت‌های ارز دیجیتال از جمله Coinbase و Jump Trading تقریباً 850 میلیون دلار و تا 138 میلیون دلار در USDC بازخرید کردند.

مربوط: Breaking: Circle 3.3 میلیارد دلار را در بانک سیلیکون ولی فاش کرد

فقط دو هفته پیش، در 23 فوریه، صادرکننده USDC Circle اعلام کرد که قصد دارد تعداد کارکنان خود را 25٪ افزایش دهد – برخلاف روند اخراج مداوم.

در طول جدول زمانی، جرمی فاکس-جین، مدیر مالی Circle، قصد خود را برای عرضه عمومی به اشتراک گذاشته بود، اما برنامه ریزی کرده بود که منتظر شرایط بازار بهتر باشد. وی افزود که صنعت کریپتو به فاصله بیشتری از انفجار Terra و FTX برای سرمایه گذاران در بازار عمومی نیاز دارد تا آینده کسب و کارهای دارای دارایی دیجیتال را مجددا ارزیابی کنند.

این مطلب صرفاً از منبع ، ترجمه شده و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.
کتاب های بازار مالی

لینک منبع خبر