اکانت تریدینگ ویو 60% تخفیف+ اتصال با آی پی ایران
  • اورجینال
  • ضمانت دار
  • پشتیبانی سریع
  • تحویل به موقع
مشاهد قیمت ها

CoinShares، یک شرکت سرمایه گذاری دارایی های ارز دیجیتال پیشرو، گزارش شده است 2.2 میلیارد دلار ورودی به محصولات سرمایه گذاری دارایی دیجیتال در سال 2023. این رقم نشان دهنده افزایش قابل توجه 2.7 برابری ورودی های مشاهده شده در سال 2022 است که آن را به عنوان سومین سال بزرگ برای چنین سرمایه گذاری هایی از سال 2017 نشان می دهد.

به گفته جیمز باترفیل، رئیس بخش تحقیقات CoinShares، این افزایش نشان دهنده تغییر قابل توجهی در احساسات سرمایه گذاران است. پویایی بازار نسبت به سال قبل.

علیرغم این افزایش، جریان ورودی به بالاترین حد خود یعنی 10.7 میلیارد دلار در سال 2021 و 6.6 میلیارد دلار در سال 2020 باقی ماند.

[This was] جایی که به طور فزاینده ای مشخص شد که SEC در حال آماده شدن برای راه اندازی ETF های مبتنی بر بیت کوین در ایالات متحده است.

روندهای سرمایه گذاری متنوع در میان صندوق های ارز دیجیتال

محصولات سرمایه گذاری بیت کوین ذینفعان اصلی بودند که 1.9 میلیارد دلار یا 87 درصد از ورودی سالانه را به خود اختصاص دادند. این تسلط جریان‌های ورودی مرتبط با بیت‌کوین، بیشترین درصد تخصیص تا به امروز را نشان می‌دهد، که از اوج قبلی 80 درصدی در سال 2020 فراتر رفته و به طور قابل‌توجهی بالاتر از 42 درصدی است که 5 سال پیش در سال 2017 مشاهده شد.

باترفیل به هیچ روند واضحی در این تخصیص اشاره نکرد، و نشان داد که هیاهویی که در مورد ETF تایید شده توسط SEC ایالات متحده وجود دارد ممکن است یک عامل کمک کننده باشد.

در مقابل، محصولات سرمایه‌گذاری اتریوم شاهد بهبود اندکی در جریان ورودی تا پایان سال بودند که در مجموع 78 میلیون دلار بود. با این حال، این تنها 0.7٪ از کل دارایی های تحت مدیریت Coinshares (AUM) را نشان می دهد. از سوی دیگر، محصولات سرمایه گذاری سولانا 167 میلیون دلار یا 20 درصد از کل AUM شرکت را در سال 2023 ثبت کردند.

آمریکا با 792 میلیون دلار، آلمان با 663 میلیون دلار و کانادا با 543 میلیون دلار در رتبه های بعدی قرار دارند. با این حال، هنگام تجزیه و تحلیل جریان های ورودی به عنوان درصد AUM، ایالات متحده شاهد افزایش متوسط ​​2٪ بود، در حالی که آلمان و کانادا به ترتیب شاهد رشد قابل توجه 22٪ و 15٪ AUM بودند.

این نابرابری حاکی از یک تنوع منطقه ای است ترجیحات سرمایه گذار و استراتژی ها، به ویژه در ایالات متحده، که در آن پیش بینی یک ETF مبتنی بر نقطه ممکن است بر انتخاب های سرمایه گذاری تأثیر بگذارد، به گفته Butterfill.

در مجموع، دارایی‌های تحت مدیریت در این صندوق‌ها در طول سال 129 درصد افزایش یافت و به رقم بالای 51 میلیارد دلار رسید، ارزشی که از مارس 2022 مشاهده نشده است. سهام بلاک چین نیز با افزایش همراه بوده است. ورودی ها افزایش می یابد 3.6 برابر به 458 میلیون دلار در سال 2023، که منجر به افزایش 109 درصدی در AUM شد.

گزارش اخیر بازیابی بازار پس از Matrixport

با این حال، بازار کریپتو بدون آشفتگی اخیر نیست. بازار پس از یک گزارش نزولی توسط Matrixport، که در مورد رد نقطه حدس و گمان بیت کوین ETF توسط SEC ایالات متحده.

این گزارش باعث ایجاد یک گزارش کوتاه شد رکود بازار، بیت کوین و اتریوم افت قابل توجهی را تجربه کردند. با این وجود، هر دو ارز دیجیتال نشانه‌هایی از بهبود را نشان می‌دهند، به طوری که بیت‌کوین 43000 دلار خود را بازیابی کرد و اتریوم به بالای 2200 دلار رسید.

نمودار قیمت بیت کوین (BTC) در TradingView
قیمت بیت کوین (BTC) در نمودار 4 ساعته در حال حرکت است. منبع: BTC/USDT در TradingView.com

تصویر برجسته از Unsplash، نمودار از Tradingview

سلب مسئولیت: مقاله فقط برای اهداف آموزشی ارائه شده است. این بیانگر نظرات NewsBTC در مورد خرید، فروش یا نگهداری هر گونه سرمایه گذاری نیست و طبیعتاً سرمایه گذاری خطراتی را به همراه دارد. به شما توصیه می شود قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را انجام دهید. از اطلاعات ارائه شده در این وب سایت کاملاً با مسئولیت خود استفاده کنید.

این مطلب صرفاً از منبع ، ترجمه شده و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.
خرید اکانت تریدینگ ویو

لینک منبع خبر