a16z سیستم رای گیری ناشناس را برای اتریوم منتشر کرد

این سیستم از «پازل‌های قفل زمان» برای رمزگذاری محتویات آرا استفاده می‌کند و تا زمانی که رای‌گیری به پایان نرسد، آن‌ها را غیرقابل خواندن می‌کند.

صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر Andreessen Horowitz، همچنین به عنوان “a16z” شناخته می شود، یک کتابخانه Solidity منتشر کرده است که می تواند برای رای گیری ناشناس در اتریوم استفاده شود. به نام “سیکادا”، کتابخانه جلوگیری می کند انتخاب یک رای دهنده از شناخته شدن قبل از پایان رای گیری. بر اساس پست وبلاگی در ۲۴ مه از مهندس a16z مایکل ژو، هنگامی که با سیستم‌های عضویت گروهی با دانش صفر (ZK) مانند Semaphore ترکیب می‌شود، می‌تواند هویت رای‌دهنده را برای همیشه نامعلوم کند.

ژو بیان کرد که Cicada بر پازل های قفل زمانی تکیه دارد، نوعی ارز دیجیتال که به کاربران اجازه می دهد مقادیر مخفی را رمزگذاری کنند که تنها پس از گذشت یک دوره زمانی خاص قابل رمزگشایی هستند.

این پازل‌ها از سال 1996 وجود داشته‌اند. اما قبل از سال 2019، کاربران را ملزم می‌کردند که مقادیر مخفی خود را پس از سپری شدن دوره زمانی فاش کنند. در سیستم‌های رای‌گیری، این امر می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در ارسال آرا و سپس آفلاین شدن کاربران شود و از قابل شمارش شدن همه آرا جلوگیری کند.

در سال 2019، مفهوم پازل‌های قفل زمان «هم شکل» بود پیشنهاد شده توسط رمزنگاران مالاولتا و تیاگاراجان. این باعث شد که پازل ها با هم جمع شوند تا یک پازل نهایی تولید شود که حل آن بسیار ساده تر از مجموع پازل های فردی بود. راه حل پازل نهایی تنها مجموع مقادیر فردی را نشان می دهد، بدون اینکه ارزش های فردی این مجموع را نشان دهد.

با توجه به پست a16z، Cicada از این پازل‌های هموار استفاده می‌کند و حتی در صورت آفلاین بودن کاربران، امکان شمارش آرا را فراهم می‌کند.

محققان a16z هنگام تلاش برای انتقال سیستم Malavolta و Thyagarajan به بلاک چین، با مانعی برای ایجاد یک سیستم رای گیری منصفانه برخورد کردند: هر انتخاب باید به عنوان یک مقدار منطقی “1” یا “0” کدگذاری شود. این بدان معناست که یک مهاجم می‌تواند با رمزگذاری اشتباه رأی، مثلاً با رمزگذاری «100» به عنوان مقدار، قدرت رأی خود را افزایش دهد.

در این پست آمده است که برای حل این مشکل، Cicada از رای دهندگان می خواهد که همراه با هر برگه رای، مدرکی مبنی بر عدم آگاهی از اعتبار رای ارائه دهند. اثبات نشان می دهد که رای به درستی رمزگذاری شده است، اما بدون افشای محتوای رای.

مربوط: Anchorage Digital رأی دهی DeFi را برای مشتریان حضانت باز می کند

سیکادا فقط از مشخص شدن آرا در زمانی که نظرسنجی در حال انجام است جلوگیری می کند. هنگامی که “نظرسنجی بسته شد” یا دوره قفل زمانی سپری شد، هر شخصی می تواند محتوای یک رای را با اعمال بی رحمانه راه حل معما تعیین کند. با این حال، a16z پیشنهاد کرد که این مشکل را می توان با ترکیب Cicada با سیستم های عضویت گروه دانش صفر مانند Semaphor، Semacaulk، یا اثبات های حالت ZK حل کرد. در این مورد، اجبار بی‌رحمانه معما فقط نشان می‌دهد که رای توسط یک رای‌دهنده واجد شرایط داده شده است، اما اعتبار مورد استفاده برای اثبات صلاحیت رای‌دهنده را آشکار نمی‌کند.

به عنوان مثال، ژو پیوندی به یک نمونه قرارداد تولید شده با استفاده از Cicada ارائه کرد که همچنین برای اثبات واجد شرایط بودن رأی دهندگان به Semaphor متکی است.

سیستم‌های رای‌گیری مدت‌هاست که جزء سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAOs)، نهادهای حاکم که اغلب برنامه‌های بلاک چین را مدیریت می‌کنند، بوده‌اند. اما در بیشتر موارد، DAOها از توکن‌ها برای نشان دادن آرا استفاده می‌کنند، به این معنی که یک کاربر در صورت داشتن تعداد زیادی توکن، می‌تواند نفوذ بزرگی داشته باشد. به عنوان مثال، در 22 می، یک مهاجم کنترل تورنادو کش را به دست گرفت با ایجاد آرای اضافی برای خود از طریق یک پیشنهاد مخرب و استفاده از آن برای تخلیه تمام بودجه قرارداد حاکمیتی. مهاجم بعدا پیشنهاد داد کنترل را پس بده به کاربران

ساشا ایوانف بنیانگذار شبکه امواج استدلال کرده است که DAO ها باید به سمت یک سیستم رأی دهی دموکراتیک تر حرکت کنند تا از حملات حکومتی مانند این جلوگیری شود.

این مطلب صرفاً از منبع ، ترجمه شده و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.
اکانت پرمیوم تریدینگ ویو ارزان

لینک منبع خبر

سوال یا نظرت رو اینجا بنویس