در 30 اکتبر، TRON در توییتی خبر راه اندازی رسمی شبکه آزمایشی BitTorrent Chain (BTTC) داد. BTTC در حال حاضر با TRON، Ethereum و BSC سازگار است. همچنین در آینده نزدیک از HECO و OEC پشتیبانی خواهد کرد. در پایین جاده، BTTC به زنجیره های عمومی بیشتری می رسد تا ماموریت خود را برای اتصال همه زنجیره ها انجام دهد. در همین حال، TRON یک میلیارد دلار برای تحریک مهاجرت پروژه ها از اتریوم به BTTC اختصاص خواهد داد.

طبق منابع ما، BTTC توسط تیم های اصلی BitTorrent و TRON توسعه داده شده است و اولین پروتکل متقابل زنجیره ای ناهمگن در صنعت است. دارای مکانیزم اجماع PoS و اعتبارسنجی چند نود است و از تطبیق خارج از زنجیره و تمدید قرارداد هوشمند از طریق زنجیره‌های جانبی پشتیبانی می‌کند. اینها به BTTC دارای شایستگی های اصلی مانند ساختار زنجیره ای ناهمگن، انتقال سریع و مقرون به صرفه و امنیت دارایی ها شده است.

بر اساس نامه سرگشاده جاستین سان، بنیانگذار TRON در مورد چشم انداز جدید ترون و راه اندازی رسمی زنجیره بیت تورنت، با استفاده از BTTC کاملاً غیرمتمرکز، کاربران می توانند دارایی های اصلی را بین TRON، Ethereum، BSC به صورت غیرمتمرکز و بدون هیچ محدودیتی انتقال دهند.

علاوه بر این، BTTC به عنوان یک شبکه لایه 2 که با پروتکل‌های TRON و Ethereum سازگار است، سازگاری کامل با EVM دارد – همه توسعه‌دهندگان EVM مجاز هستند به راحتی برنامه‌های مبتنی بر اتریوم خود را به‌طور کامل به زنجیره بیت‌تورنت منتقل کنند، که مقیاس‌پذیری عالی برای اتریوم فراهم می‌کند. شبکه .

با ورود BTTC، TRON شاهد ظهور یک اکوسیستم حلقه بسته از شبکه های لایه 1 و 2 با اتصال زنجیره ای صدا خواهد بود. با ادغام یک شبکه زیربنایی قوی از لایه استقرار انسانی جهانی و یک شبکه زنجیره ای متقابل ناهمگن و مقیاس پذیر BitTorrent Chain که دارای توان عملیاتی بالا و سازگاری کامل با EVM است، TRON ارتباط روان با شبکه های لایه اول جهان مانند اتریوم و BSC را امکان پذیر می کند. .

قابل توجه است که یک انتخاب تایید کننده گره‌های زنجیره بیت تورنت در بلاک چین TRON برگزار می‌شود ، مشابه پروتکل TRON. همه می توانند در انتخابات شرکت کنند تا به یک گره BTTC تبدیل شوند و دارندگان BTT می توانند رای خود را برای کسب جوایز شرط بندی به صندوق بیندازند. همچنین شایان توجه است که تنها تعداد محدودی از کرسی ها موجود است و پس از رسیدن به محدودیت، انتخابات به پایان می رسد. کاربران می توانند پس از تبدیل شدن به تایید کننده، جوایز BTT دریافت کنند و جامعه را اداره کنند.

گزارش شده است که TRON یکی از سه زنجیره عمومی برتر و یکی از بزرگترین سیستم عامل های مبتنی بر بلاک چین در جهان است. از زمان آغاز به کار در مسیر رشد سریعی بوده است و اکنون بیش از 58 میلیون کاربر، بیش از 2.5 میلیارد تراکنش و TVL بیش از 11.5 میلیارد دلار دارد. در مقایسه با شبکه های سنتی انتقال مالی، حجم تسویه روزانه TRON در حال حاضر پنج برابر بیشتر از PayPal است.

TRON همچنین در نوآوری فناوری اساسی NFT فعال بوده است. علاوه بر راه‌اندازی اولین استاندارد NFT TRC-721 در ماه مارس، TRON همچنین بزرگترین سیستم ذخیره‌سازی توزیع‌شده جهان BTFS را ارتقا داد و زیرساختی جامع و کارآمد برای تبدیل آثار هنری به‌عنوان NFT در بلاک‌چین فراهم کرد. امروزه، اکوسیستم TRON در همه جبهه ها در حال اوج گیری است.

با راه‌اندازی BTTC به عنوان مقدمه، TRON و BitTorrent رسماً وارد رقابت زنجیره‌ای متقابل شده‌اند و عصر جدیدی را برای همه ما آغاز می‌کنند.

این مطلب صرفا ترجمه از منبع ذکر شده می باشد و مسئولیت آن با تریگر ویو نمی باشد.

منبع